تکنولوژی زباله است یک خطر برای همه ما

سخت افزار به طور کلی و گوشی های هوشمند به طور خاص گرفته اند و زندگی ما به سرعت که تعداد کمی از ما تا به حال فرصتی برای فکر کردن در مورد آنچه اتفاق می افتد به آنها را زمانی که ما دیگر از آنها استفاده کنید. پاسخ این است که تبدیل شدن آنها به محیط زیست و مشکل بهداشتی در جنوب جهان را از سایت دفن زباله.

ما نمی شنوید زیادی در مورد این مشکل به دلیل آن است که خارج از دید, خارج از ذهن است.

زباله های الکترونیکی در حال حاضر 5 درصد از تمام جهانی زباله و آن را به افزایش تصاعدی بیشتر از ما چندین گوشی, لپ تاپ و قدرت بانک ها — چند که به احتمال زیاد به تعمیر و یا بازیافت در پایان زندگی خود را.

آنها در نهایت در مکان هایی مانند Agbogbloshie در حومه غنا پایتخت آکرا. این بزرگترین e-تخلیه زباله در جهان که در آن 10,000 رسمی کارگران در اب راه رفتن را از طریق تن از دور انداخته کالا به عنوان بخشی از یک رسمی فرایند بازیافت. آنها در معرض خطر سلامت خود را به خاطر انصراف از امرار معاش جستجو برای فلزات گرانبها که در ما دور انداخته گوشی های هوشمند است.

اما Agbogbloshie از نظر قانونی نباید وجود داشته باشد. کنوانسیون بازل یک سال 1989 معاهده با هدف پیشگیری از کشورهای توسعه یافته از غیر مجاز آزادسازی زباله های الکترونیکی در کشورهای کمتر توسعه یافته باید متوقف سمی افسردگی مانند این از شکل گرفتن.

E-waste صنعت, اما, circumvents مقررات صادرات آن به کشورهای فقیر مانند غنا به عنوان برچسب “کالاهای دست دوم” شناخت و کامل است که آن را به عنوان یک استفاده می شود فروشگاه الکترونیک در پایتخت اما سم زده سایت دفن زباله در حومه آن است.

یک گزارش اخیر یافت Agbogbloshie موجود در برخی از خطرناک ترین مواد شیمیایی بر روی زمین است. این تعجب آور نیست به ما در پایدار جهان فناوری: گوشی های هوشمند حاوی جیوه و سرب و حتی آرسنیک.

بنا به گزارش یک تخم مرغ از محدوده مرغ در Agbogbloshie موجود کلر دیوکسین (که می تواند باعث سرطان و آسیب به سیستم ایمنی بدن) در سطح برخی از 220 بار بیشتر از حد تعیین شده توسط مقامات ایمنی مواد غذایی اروپا. بیشتر نگران کننده این سموم رایگان به آلودگي گسترده تر مواد غذایی و آب سیستم. این باید دغدغه همه ما از برخی از غنا را بالا صادرات کاکائو و آجیل.

منبع مشکل است که اروپا و آمریکای شمالی: اتحادیه اروپا و ایالات متحده به تنهایی منجر به تقریبا نیمی از کل زباله های الکترونیکی تولید می شود سالانه بالغ بر 50 میلیون متریک تن رسید.

و برخی از کسانی که دولت را آغاز کرده اند به مسئولیت خود برای مصرف کنندگان ضایعات با توسعه آلمان آژانس GIZ در حال حاضر مشغول ina €5 میلیون (5.5 میلیون دلار) پروژه که شامل یک پایدار سیستم بازیافت در Agbogbloshie همراه با یک درمانگاه بهداشت و زمین فوتبال برای کارگران است.

دولت نمی تواند مشکل را حل کند به تنهایی ، وجود دارد تقریبا بی حد و حصر تقاضای مصرف کننده برای سخت افزار ها و دولت ها ندارد, ته جیب به ویژه هنگامی که خود را سبز و سیاست های معطوف به بیشتر از مشخصات بالا از مسائل مانند کربن تولید گازهای گلخانه ای.

تنها تولید کنندگان می تواند به حل این مشکل با ایجاد یک دایره سخت افزار اقتصاد است. اگر چه در سمت چپ ممکن است مشتاق برای جلب رضایت سبز لابی با عضلانی مقررات بیشتر از لحاظ اقتصادی پایدار و سیاسی راه حل ممکن است از طریق incentivizing تولید کنندگان سخت افزار برای تعمیر و بازیافت و استفاده مجدد از سخت افزار سود یا حداقل هزینه-خنثی.

این است که سود اضافه شده از سوراخ سوراخ شدن دولت و تنظیم کننده در برابر تولید کنندگان سخت افزار’ لابی که قدرت آشکار بود که اپل successfullyopposed کالیفرنیا “حق تعمیر” لایحه در اوایل این سال است. این نوع از تعارض است که به احتمال زیاد برای تبدیل شدن به بیشتر به طور منظم اگر تولید کنندگان را پایداری و بخشی از روند طراحی شاید تنظیم کننده پیشرو در آینده به بیشتر آمرانه.

بر روی کاغذ باید آن را از نظر مالی و جذاب برای گوشی های هوشمند تولید کنندگان برای بازیافت سخت افزار خود را. ارزش مواد به تنهایی جهان را به زباله های الکترونیکی است $62.5 میلیارد دلار بیش از تولید ناخالص داخلی بسیاری از کشورها است.

وجود 100 برابر بیشتر طلا در هر تن متریک از گوشی های تلفن همراه نسبت به همان مقدار از سنگ معدن طلا; تا 7 درصد از جهانی طلا در حال حاضر ممکن است موجود در زباله های الکترونیکی است.

اگر آن است که از لحاظ اقتصادی قابل دوام برای معدن طلا سنگ می توان آن را فقط به عنوان سود به معدن اپل با تکنولوژی مناسب و فرآیندهای.

این امر نیز در آینده اثبات تولید کنندگان زنجیره تامین از آنجا که وجود دارد نگرانی در مورد دراز مدت در دسترس بودن مواد اولیه آنها نیاز مانند طلا و پلاتین و کبالت آلومینیوم و قلع است.

قبل از تولید کنندگان حتی به هزینه فرایند توسعه این بازیافت و سیستم های استخراج وجود دارد یک فرصت برای آنها به سادگی به درخواست مصرف کنندگان را به تجارت در گوشی های قدیمی خود را. آنها پس از آن می تواند عمل به عنوان کارگزاران برای فروش مجدد از این موارد به بازارهای در حال ظهور است که پر از aspirational مصرف کنندگان مشتاق خود را به اولین گوشی های هوشمند خود را—حتی اگر آن را یک آیفون 6 نه 11.

و همچنین به عنوان سود مالی آنها خواهد بود قادر به سرمایه گذاری در روابط عمومی فرصت و بلوک ارزان تر تولید کنندگان گوشی های هوشمند مانند چین Huawei از ایجاد جای پا و ایجاد وفاداری مشتری در بازارهای در حال ظهور.

این سیاست است که می تواند به عنوان محبوب در دره سیلیکون به عنوان در آکرا. آن است که زمان ما دولت ها و صنایع شروع به فشار برای آنها.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de