تیم می یابد یک راه برای رفع 3D-چاپ ‘نقطه ضعف’

محققان توسعه تکنولوژی به جوش مجاور 3D چاپ لایه به طور موثر افزایش محصول نهایی قابلیت اطمینان بر اساس یک مطالعه جدید.

پلاستیک محبوب مواد چاپ 3D اجازه می دهد تا به کاربران برای ایجاد انواع اشیاء از اسباب بازی های ساده برای سفارشی پروتز قطعات. اما این چاپ قطعات مکانیکی ضعیف—نقص ناشی از ناقص پیوند میان فرد چاپ لایه را تشکیل می دهند که قسمت 3D.

در حال حاضر محققان به توسعه تکنولوژی مورد نیاز برای غلبه بر چاپ 3D را “نقطه ضعف است.” روش ادغام پلاسما علوم و نانولوله کربنی تکنولوژی به استاندارد چاپ 3D.

“پیدا کردن یک راه برای درمان ناکافی پیوند بین چاپ لایه جاری شده تلاش در چاپ 3D زمینه می گوید:” میکا سبز دانشیار در رشته مهندسی شیمی گروه در تگزاس A&M University. “ما در حال حاضر توسعه یک فناوری پیشرفته است که می تواند به تقویت جوش بین این لایه ها در حالی که همه چاپ 3D part.”

یک راه جدید برای گرمایش 3D-چاپ قطعات

پلاستیک معمولا استفاده می شود برای اکستروژن چاپ 3D شناخته شده از لحاظ فنی به عنوان ذوب-رسوب مدل. در این روش مذاب پلاستیک فشرده از یک نازل که چاپ قطعات لایه به لایه. به عنوان چاپ لایه های سرد آنها فیوز به یکدیگر برای ایجاد نهایی 3D part.

مطالعات نشان می دهد که این لایه ها تاریخ ناقص; ساخت چاپ قطعات ضعیف تر از یکسان قطعات ساخته شده توسط قالب گیری تزریقی که در آن ذوب پلاستیک به سادگی فرض کنیم شکل یک قالب از پیش تعیین شده پس از خنک کننده.

برای پیوستن به این رابط بیشتر به طور کامل نیاز به گرمایش اضافی اما گرمایش چاپ قطعات با استفاده از چیزی شبیه به فر اشکال عمده دارد.

“اگر شما چیزی را در فر آن را به گرما همه چیز را به طوری 3D-چاپ بخشی می تواند پیچ و تاب و ذوب شدن و از دست دادن شکل خود را” سبز می گوید. “آنچه ما واقعا نیاز به برخی از راه برای گرم کردن تنها رابط بین چاپ لایه ها و نه کل بخش.”

به ترویج اینتر-لایه پیوند این تیم تبدیل به نانو لوله های کربنی. از آنجا که این ذرات کربن گرما در پاسخ به جریان های الکتریکی محققان پوشش داده و روی سطح هر لایه با چاپ این نانومواد است.

شبیه به چگونه مایکروویو حرارت مواد غذایی این تیم متوجه شد که آن را ممکن است برای گرما این نانولوله کربنی پوشش با استفاده از جریان الکتریکی اجازه می دهد چاپ لایه به پیوند با هم.

به درخواست برق به عنوان شی است که چاپ این جریان باید یک فضای کوچک هوا بین هد و قسمت 3D. یک گزینه به پل این شکاف هوا است به استفاده از فلز الکترود که به طور مستقیم لمس چاپ شده اما این تماس می تواند معرفی ناخواسته آسیب به قسمت سبز می گوید.

قطعات قوی تر

این تیم با همکاری دیوید Staack دانشیار مهندسی مکانیک گروه برای تولید یک پرتو از متهم هوا ذرات یا پلاسما است که می تواند حامل یک بار الکتریکی به سطح چاپ شده ، این تکنیک اجازه جریان الکتریکی را از خود عبور چاپ بخشی حرارت نانو لوله ها و جوشکاری لایه ها با هم.

با تکنولوژی پلاسما و نانولوله کربنی با پوشش مواد گرمانرم در محل محققان اضافه شده هر دو این قطعات معمولی پرینتر 3D. زمانی که آنها آزمایش قدرت 3D چاپ قطعات با استفاده از تکنولوژی جدید آنها دریافتند که قدرت خود را در مقایسه با تزریق تولیدات بخش است.

“جام مقدس 3D چاپ شده است برای به دست آوردن قدرت 3D-چاپ بخشی به مطابقت که از تولیدات بخش” سبز می گوید. “در این مطالعه ما با موفقیت مورد استفاده موضعی گرمایش برای تقویت 3D-چاپ قطعات به طوری که آنها خواص مکانیکی در حال حاضر رقیب کسانی که از تولیدات بخش است.

“ما با تکنولوژی کاربران می توانند در حال حاضر چاپ سفارشی بخشی مانند یک به صورت جداگانه متناسب با پروتز و این گرما تحت درمان بخش خواهد بود بسیار قوی تر از قبل.”

Essentium C. براندون Sweeney سابق تگزاس A&M و علم مواد مهندسی در گرين آزمایشگاه نخست نویسنده این مقاله که

این مقاله به نظر می رسد در Nano Letters.

اضافی محققان از Essentium Inc. کمک به این پروژه است. بنیاد ملی علوم حمایت از کار.

منبع: Texas A&M University

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>