تیم debunks 1 تئوری در مورد از دست رفته میلیارد سال

محققان ممکن است رد یک نظریه در مورد دو قرن به طول رمز و راز در زمین شناسی با سابقه به نام بزرگ Unconformity.

زمین شناسی رکورد دقیقا همان است که: یک رکورد است. اقشار راک بگویید دانشمندان در مورد گذشته محیط بسیار شبیه به صفحات دانشنامه. به جز این کتاب مرجع است و بیشتر صفحات گم شده از آن باقی مانده است. بنابراین زمین شناسان نیاز به نه تنها به درک آنچه که وجود دارد بلکه کشف کردن آنچه که آن رفت.

یکی حذف به طور خاص گیج دانشمندان برای بیش از یک قرن است. در سال 1869 جان وسلی پاول برای اولین بار متوجه شده در لایه های گراند کانیون آنچه شناخته شده به عنوان بزرگ Unconformity. این حساب برای بیش از یک میلیارد سال از دست رفته سنگ در مکان های خاصی.

دانشمندان توسعه یافته چندین فرضیه برای توضیح چگونگی و زمانی که این متناوب مقدار مواد ممکن است فرسایش. در حال حاضر محققان می گویند کار خود را ممکن است رد کردن یکی از محبوب تر از این است.

توضیح زیادی Unconformity

“وجود دارد unconformities همه از طریق راک رکورد” توضیح می دهد که فرانسیس مک دونالد یک استاد در زمین وزارت علوم در دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا و coauthor از جدید مطالعه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

“Unconformities فقط شکاف در درون سنگ رکورد. این یکی را به نام بزرگ Unconformity به دلیل آن که تصور می شد به خصوص در یک شکاف بزرگ شاید یک فاصله جهانی,” او می گوید.

پیشرو در فکر این است که یخچالهای طبیعی scoured دور کیلومتر از سنگ در اطراف 720 به 635 میلیون سال پیش در طی یک زمان به عنوان شناخته شده زمین گلوله برفی که یخ به طور کامل تحت پوشش این سیاره است.

این فرضیه حتی به نفع کمک به توضیح دهید که ظهور سریع موجودات پیچیده در مدت کوتاهی پس از آن, در انفجار کامبرین از این همه فرسایش مواد می تواند کشت اقیانوس ها با مقدار زیادی از مواد مغذی است.

مک دونالد شک و تردید بود از این استدلال است. اگر چه آنالوگ بزرگ Unconformity به نظر می رسد در سراسر جهان—با مقدار مشابه از سنگ گم شده از مشابه امتداد زمان آنها نمی خط تا کاملا. این کست شک و تردید که آیا یک رویداد جهانی مانند گلوله برفی زمین واقعا فرسایش آنها.

بخشی از این چالش از بررسی بزرگ Unconformity است که آن اتفاق افتاد و پس از مدتها پیش و زمین کثیف است و سیستم. “این سنگ به خاک سپرده شده است و فرسایش چندین بار از طریق تاریخ خود” مک دونالد می گوید.

خوشبختانه این تیم توانست به آزمون این فرضیه با استفاده از یک تکنیک به نام thermochronology. چند کیلومتر (یک کیلومتر است که حدود 0.6 مایل) در زیر سطح زمین دما شروع به افزایش به شما به عنوان نزدیک شدن به سیاره داغ گوشته. این باعث ایجاد یک گرادیان دما در حدود 50 درجه سانتیگراد (122 درجه فارنهایت) برای هر کیلومتر عمق است. و این دما رژیم می تواند تبدیل به اسکناس در برخی از مواد معدنی است.

به عنوان برخی از عناصر رادیواکتیو در سنگ شکستن فرآیند تولید هلیوم-4. در واقع helium به طور مداوم در حال تولید می شود اما بخش حفظ مواد معدنی مختلف است که یک تابع از دما است. به عنوان یک نتیجه دانشمندان می توانند با استفاده از نسبت هلیوم به توریم و اورانیوم در برخی مواد معدنی به عنوان یک سرخپوشان-دماسنج. این پدیده فعال محققان برای پیگیری چگونه سنگ نقل مکان کرد و در پوسته آن را به عنوان به خاک سپرده شد و فرسوده از طریق سنین.

“این unconformities در حال شکل گیری دوباره و دوباره از طریق فرآیندهای تکتونیکی,” مک دونالد می گوید. “چه چیزی واقعا جدید است که ما می توانیم در حال حاضر دسترسی به این بسیار قدیمی تر از تاریخ است.”

پاسخ دادن به یک 200-سال-سوال قدیمی

این تیم در زمان نمونه از گرانیت درست در زیر مرز بزرگ Unconformity در قله پیکس در کلرادو. آنها استخراج دانه خصوص انعطاف پذیر, مواد معدنی زیرکون از سنگ و تجزیه و تحلیل رادیو نوکلئوتید از هلیوم موجود در داخل. این روش نشان داد که چندین کیلومتر از سنگ شده بود و فرسایش از این گرانیت بین 1000 و 720 میلیون سال پیش.

نکته مهم این کشش از زمان قطعی آمد قبل از زمین گلوله برفی قسمت. در واقع این خطوط بسیار بهتر با دوره که در آن supercontinent Rodinia تشکیل شد و شکستن از هم جدا. این ارائه می دهد یک سرنخ به فرآیندهای است که ممکن است زده این سال از زمین شناسی با سابقه.

“پایه فرضیه این است که این مقیاس فرسایش رانده شد شکل گیری و جدایی از supercontinents,” مک دونالد می گوید.

زمین چرخه supercontinent شکل گیری و جدایی دهنده و کارائی باور نکردنی متوسطى از سنگ بیش از دوره های طولانی از زمان. و چون supercontinent فرآیندهای تعریف شامل بسیاری از زمین, اثرات خود را ظاهر می شود و نسبتا همزمان در سراسر زمین شناسی رکورد.

اما این فرآیند اتفاق نمی افتد و به طور همزمان به عنوان آنها را در یک رویداد جهانی مانند گلوله برفی زمین است.

“این کثیف روند” مک دونالد می گوید. “تفاوت وجود دارد و در حال حاضر ما توانایی شاید حل و فصل این اختلافات و کشش است که ضبط کردن.”

در حالی که مک دونالد نتایج سازگار با تکتونیکی منشاء این unconformities که آیا در پایان این بحث است. زمین شناسان نیاز به تکمیل این کار با مطالعات مشابه در دیگر مناطق جهان در جهت بهتر محدود این وقایع است.

راز بزرگ Unconformity ذاتا وابسته به دو زمین شناسی را بزرگ دیگر پیشرو: ظهور و سقوط گلوله برفی زمین و ظهور ناگهانی از زندگی پیچیده در Ediacaran و کامبرین. پیشرفت در هر یک می تواند به محققان در نهایت crack بسیاری است.

“این انفجار کامبرین شد داروین معضل” مک دونالد می گوید. “این 200 سال سوال. اگر ما می تواند حل کند که ما قطعا ستاره های موسیقی راک.”

این مطالعه به نظر می رسد UC Santa Barbara, زمین شناسی فرانسیس مک دونالد و همکاران او در دانشگاه کلرادو بولدر و در کالج کلرادو

منبع: UC Santa Barbara

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>