تیم ترک رمز و راز از دو تن گلو آواز

محققان باید به حل رمز و راز از چه Tuvan گلو خوانندگان تولید چه برای تلفن های موبایل مانند دو رزین های مختلف در یک بار—یک کم سر و صدا و سوت مانند تن.

Tuvan گلو آواز به نام Khoomei سرچشمه گرفته در آسیای مرکزی و تمرین شده است برای نسل های. مجذوب چگونه این شکل از گلو آواز ایجاد دو تن از دانشمندان مورد مطالعه اعضای Tuvan انجام گروه Huun Huur Tu تا از نزدیک ببینید که چگونه خوانندگان آن را انجام دهد.

“این خواننده در حال آوازی خود را با استفاده از دستگاه شبیه سازهای موسیقی است.”

“آنها می تواند به تولید دو زمین مختلف است که می رود در برابر معمولی راه ما فکر می کنم در مورد چگونه گفتار برای تلفن های موبایل تولید شده می گوید:” منجر نویسنده مطالعه و دانشگاه آریزونا التحصیل کریستوفر Bergevin که در حال حاضر در دانشگاه نیویورک. “این یک بیت از یک رمز و راز چگونه آنها آن را انجام داد و این چیزی است که محققان فکر برای دو دهه گذشته است.”

Coauthor براد داستان یک استاد در دانشگاه آریزونا بخش گفتار و زبان و شنوایی و علوم, توسعه یک مدل کامپیوتری برای شبیه سازی آنچه اتفاق می افتد در گلو از Tuvan گلو خوانندگان.

به شکل مکانیسم های درگیر محققان ثبت خوانندگان در یک غرفه صدا و شات یک سری از تصاویر از یک Tuvan نوازندگان آواز در حالی که در اسکنر MRI. آنها با ارسال این تصاویر به coauthor در غربی دانشگاه که کمک به بازسازی مجرای صوتی شکل و همچنین به عنوان داستان که مدل سازی و شبیه سازی آواز.

An MRI scan of a person throat singing shows their lips, uvula, and larynx
این MRI نشان می دهد که یک مقطع از آوازی دستگاه در حین تولید از لحن آواز. (اعتبار: کریستوفر Bergevin و تیم/U. آریزونا)

“این خوانندگان هستند که با استفاده از آنها آوازی دستگاه مانند آلات موسیقی” داستان می گوید. “ما در بر داشت دو محل (درگیر در گلو آواز)—یکی از پشت دندان های فوقانی با استفاده از زبان خود را و یکی دیگر در منطقه از نزدیکی عقب دهان که تبدیل به گلو.”

در حالت عادی صحبت “ما تنظیم زمین ما ما ما تغییر بلندی صدا یا دامنه و ما گسترش صدادار می گوید:” دانشگاه coauthor Chandan Narayan. “چه جالب در مورد این نوع گلو آواز است که آن را چیزی متفاوت است. آن را بسیار غیر معمول صدا است که شما نمی شنوید در اشکال دیگر از آواز خواندن.”

پرندگان و برخی از قورباغه می تواند تولید مجزا دو تن اما روسیه در جمهوری تووا واقع در آسیای مرکزی است و یکی از تنها چند مکان که در آن گلو آواز تمرین توسط انسان است.

“سوال می شود چرا که وجود دو زمین شنیده می شود که Tuvan خوانندگان آواز خواندن ؟ آنها لازم نیست که دو مجموعه از تارهای صوتی,” Narayan می گوید.

در انسان تارهای صوتی را صدا توسط سرند ایجاد وز وز سر و صدا. چگونه سریع و یا تارهای صوتی ارتعاش تعیین می کند که آیا بالا یا پایین تن به تن صدا تولید می شود. سریع تر آنها ارتعاش بالاتر و بمی صدا. اما آنها همچنین تولید یک سری هارمونیک یا “لایههای.” دهان و زبان شکل پایان نامه لایههای ایجاد رزونانس در فرکانس های خاصی به نام سازندهها. حروف صدادار در گفتار بشر توسط سه سازندهها—F1 و F2 و F3.

هر فورمنت معمولا مجزا اما Tuvan خوانندگان می توانید ادغام چند سازندهها برای ایجاد یک بسیار تیز فورمنت.

“این Tuvans قادر به ایجاد این صدا از طریق کنترل دقیق خود را به آهنگ های صوتی است که آنها می توانید نوع از آزار دادن این چیز ها را ایجاد و به طور همزمان برای تلفن های موبایل. یکی از چیزهایی که بسیار قابل توجه در مورد آن این است که آن را صدا مانند هر انسان می تواند انجام دهد این است که درجه ای از کنترل حرکتی” Bergevin می گوید.

“به طور بالقوه هر کسی می تواند یاد بگیرند که برای انجام این کار” داستان می گوید: “اما در آن طول می کشد مقدار زیادی از عمل است.”

محققان یافته ها به نظر می رسد در مجله eLife.

منبع: ساندرا مک لین برای دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im