تیم ترک پروانه بال و پر رمز و راز رنگ

برخی از پروانه ها می تواند به ایجاد یک رنگین کمان از ساختاری رنگ صرفا با تنظیم ضخامت بال آنها در مقیاس پایین لایه (لایه) که باعث ایجاد رنگ رنگین کمانی درست مثل حباب صابون, محققان گزارش.

هنگامی که یک تیم از زیست شناسان اتفاق افتاد پس از یک فلوریدا breeder’s گیاهی شبیه شاهبلوط هندی پروانه ها—که معمولا قهوه ای—ورزشی درخشان آبی بال آنها شروع به پریدن کرد در این فرصت به بررسی چه چیزی باعث تغییر در رنگ.

آنها در مقایسه با سازه های معماری آبی مقیاس با نوع وحشی قهوه ای فلس و متوجه شد که تنها ضخامت این لایه ها متفاوت بود و این الگوی برگزار شد در سراسر یک مطالعه تطبیقی از نه گونه های مختلف Junonia.

این تیم می گوید: درک این تغییر ساده در ضخامت پروانه لایه است کمک به آنها را می دانیم چگونه بال پروانه رنگ ایجاد شده و تکامل می یابد.

تحقیقات آینده را چگونه پروانه تولید فوتونی نانوساختار با خواص نوری می تواند کمک به مهندسین توسعه راه های جدید برای تولید فوتونی نانوساختارهای برای پانل های خورشیدی و یا رنگین کمانی رنگ برای رنگ لباس و لوازم آرایشی.

محققان از دانشگاه برکلی و دریایی زیستی آزمایشگاه کمک کند. بودجه برای این کار در آمد از بنیاد ملی علوم.

منبع: بنیاد ملی علوم

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>