مشوق های مالیاتی برای کسب و کار ترک متحده بدتر

اکثریت قریب به اتفاق از مشوق های مالیاتی با هدف جذب و حفظ کسب و کار در نهایت ترک متحده بدتر از اگر آنها انجام داده بود هیچ چیز محققان گزارش.

برای این مطالعه محققان به بررسی اطلاعات از 32 متحده از 1990-2015. محققان با بررسی همه دولت های محلی و مشوق های مالیاتی موجود در 32 متحده و همچنین به عنوان یک آرایه از اقتصادی و سیاسی دولتی و اطلاعات دموگرافيک.

یک مدل محاسباتی ارزیابی میزان که اثرات جذب و یا حفظ کسب و کار در دولت جبران دولت مربوط به مشوق های مالیاتی.

“ما دریافتیم که تقریبا در همه موارد این مشوق های مالیاتی شرکت ها هزینه متحده میلیون ها دلار—اگر نه بیشتر—و بازده بودند حداقل می گوید:” نویسنده مسئول بروس مک دونالد, استادیار مدیریت دولتی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی.

“در واقع ترکیبی از هزینه مشوق های مالیاتی و محدود گرداند و در نهایت در سمت چپ متحده در بدتر وضعیت مالی از آنها آغاز خواهد شد.”

دو استثنا به پیدا کردن بودند ایجاد شغل اعتبارات مالیاتی و آموزش کمک های مالی.

“در هر دو مورد هزینه مشوق بيشتر جبران درآمد مالیاتی ایجاد مشاغل جدید و یا قبلا underemployed مردم پیدا کردن بالاتر-پرداخت کار” مک دونالد می گوید.

“غذای آماده پیام در اینجا این است که شاید متحده نباید ارائه این مشوق های مالیاتی. یا حداقل متحده نیاز به بررسی پیش فرض های خود را در مورد تاثیر این انگیزه در واقع به غیر از مشوق ها به صراحت به ایجاد شغل و آموزش.”

32 متحده گنجانده شده در این مطالعه در حدود 90 ٪ از دولت های محلی و مشوق های مالیاتی در سراسر کشور. ایالات متحده بودند, آلاباما, Arizona, California, کلرادو, کانکتیکات, Florida Georgia, ایلینوی, ایندیانا, آیووا, کنتاکی, لوئیزیانا, مریلند, ماساچوست, میشیگان, مینه سوتا, Missouri, نبراسکا, Nevada, New Jersey, New Mexico, New York, کارولینای شمالی, اوهایو, اورگان, پنسیلوانیا, کارولینای جنوبی, تنسی, تگزاس و ویرجینیا و ویسکانسین.

این مقاله به نظر می رسد در دولت را نقد کنید.

منبع: NC State

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de