برچسب ها در سگ حیوان خانگی می تواند نظارت ما قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی

سگ می تواند مهمی نگهبان گونه برای سلامت طولانی مدت اثرات زیست محیطی مواد شیمیایی و تحقیقات نشان می دهد.

محققان با استفاده از سیلیکون برچسب ها سگ به عنوان منفعل محیط زیست نمونه برای جمع آوری اطلاعات در مورد روزمره شیمیایی قرار گرفتن در معرض.

“سیلیکون دستگاه نظارت هنوز هم نسبتا جدید اما آنها نشان دهنده یک راه ارزان و موثر برای اندازه گیری قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی ما روبرو می شوند در زندگی روزمره—از آفت کش ها به ضد شعله می گوید:” کاترین حکیم دانشجوی دکتری در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی و نویسنده سرب از یک کاغذ توصیف کار می کنند. “و ما می دانیم که بسیاری از بیماری ناشی از قرار گرفتن در معرض محیط زیست هستند که شبیه بالینی و بیولوژیکی به کسانی که در سگ.”

عاقلانه و محققان دیگر استخدام 30 سگ ها و صاحبان آنها را می پوشند سیلیکون مانیتور برای یک دوره پنج روز در ماه جولای سال 2018 است. انسان عینک مچبند در حالی که سگ عینک دسته در را بست.

این پژوهشگران تجزیه و تحلیل این مچبند و برچسب ها برای مواجهه با مواد شیمیایی در سه کلاس از سموم محیطی که اغلب در بر داشت در انسان خون و ادرار: آفت کش ها مقاوم در برابر شعله و فتالات که در پلاستیک بسته بندی مواد غذایی و محصولات مراقبت شخصی. آنها دریافتند بالا ارتباط بین قرار گرفتن در معرض سطوح برای صاحبان حیوانات خانگی خود را. آزمایش ادرار نیز نشان داد حضور ارگانوفسفره استرها (که در برخی از ضد شعله) در هر دو صاحبان و سگ.

“آنچه قابل توجه در مورد این نتایج مشابه الگوهای از قرار گرفتن در معرض بین مردم و حیوانات خانگی خود می گوید:” مطالعه coauthor هدر Stapleton, استاد و مدیر دوک زیست محیطی تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی در دانشگاه دوک است نیکلاس دانشکده محیط زیست است. “این کاملا روشن است که محیط خانه کمک می کند به شدت به ما روزانه در معرض آلاینده های شیمیایی است.”

در حالی که سگ ها و انسان ها ممکن است مشابه به اشتراک گذاری مواجهه اثرات بهداشتی نیست دنبال مشابه جدول زمانی—پیدا کردن است که می تواند کمک به محققان در اذیت کردن روابط بین قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و سلامت انسان است. “سگ ویژه هنگامی که می آید به ایجاد ارتباط بین مواجهه و بیماری نتایج به دلیل اثر است که ممکن است دهه ها به نشان می دهد تا در انسان رخ می دهد در یک تا دو سال در یک سگ” حکیم می گوید.

“انسان صرف مقدار باور نکردنی از زمان با سگ خود را—که به ویژه در حال حاضر می گوید:” متی Breen, استاد تطبیقی انکولوژی ژنتیک در NC امور خارجه و نویسنده مسئول مقاله.

“اگر ما توسعه راه های ارتباط سگ بیماری با مواجهه بیش از آن ممکن است به انسان-بهداشت حرفه ای این فرصت را برای کاهش این مواجهه برای هر دو گونه است. سگ قدرتمند بیولوژیکی نگهبان گونه برای انسان بیماری است.”

این کار به نظر می رسد در علوم محیط زیست و فن آوری. کمک های مالی از موسسه ملی بهداشت و سلامت موسسه ملی بهداشت محیط, علم, NC امور خارجه سرطان ژنتیک صندوق و والاس ژنتیکی بنیاد کار پشتیبانی می کند.

منبع: NC State

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de