سنتز Pufferfish سم می تواند مخدر جایگزینی

بسیاری از داروهایی که کمک به زنده نگه داشتن ما نشات گرفته از مواد سمی — حتی پنی سیلین قدرتمند آنتی بیوتیک است مشتق شده از penicillium قالب است که می تواند خطر سلامت اگر مصرف.

را Fugu یک ظرافت و با دقت آماده شده از pufferfish حاوی سم مرگبار tetrodotoxin در نظر گرفته است که یکی از جهان 10 مرگبارترین غذاهای. حتی 1 میلی گرم دوز مورد اندازه pinhead است به اندازه کافی برای کشتن یک فرد است.

در عین حال خوردن غذا اگر آماده با خیال راحت توسط یک آشپز ماهر, تحریک سرخوشی احساس سوزن سوزن شدن. چرا که tetrodotoxin یک عصب سم است که بلوک های عصبی انگیزه از فرستاده بین سلول — یک ویژگی است که پزشکان مشکوک به معنی این ماده می تواند به عنوان یک جایگزین برای مواد مخدر مسکن.

به همین دلیل یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه ناگویا در ژاپن معرفی کرده است یک فرایند به صورت کاملا مصنوعی تولید tetrodotoxin. روند خود را, منتشر شده در مجله Angewandte شیمی, توصیف کامل مصنوعی تولید طبیعی سم.

در حالی که یک دوز کوچک می تواند القاء خشنود احساس مصرف بیش از حد می تواند منجر به فلج و اشکال در تنفس. آن را مشابه در این حس به مواد مخدر که بر بخشی از مغز که مسئول تنظیم تنفس. آزمایشات بالینی نشان داده اند که, مانند مصرف مواد مخدر, tetrodotoxin می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای مدیریت درد.

اما بهتر درک آن نیاز به دسترسی آسان تر به ماده سمی به همین دلیل است که منجر پژوهش ساتوشی Yokoshima و تیم مجموعه ای را به از نو خلق کردن آن است.

اگر چه این تیم تا به حال شده است قادر به از نو خلق کردن بخشهایی از tetrodotoxin در سال 2017, این اولین بار است که آنها قادر به تکرار این سم را پیچیده مانند قفس ساختار به طور کامل. توسعه فرآیند جدید می تواند دستیابی به موفقیت بزرگ در ایجاد یک روش ساده و قابل اعتماد راه به طور مصنوعی تولید tetrodotoxin — و ساختاری شبیه مواد — برای تحقیق بیشتر و در نهایت در مقیاس بزرگ تولید.

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de