تعجب! وجود آب بیشتر در مشتری از هر فکر

مشتری به نظر می رسد به آب بیشتر از هر کسی انتظار می رود.

به تازگی اطلاعات منتشر شده از ناسا کاوشگر جونو نشان می دهد که آب را تا حدود 0.25 درصد از مولکولها در جو بیش از مشتری استوا. در حالی که صدا نمی مانند مقدار محاسبه است که بر اساس فراوانی آب, اجزای هیدروژن و اکسیژن سه برابر بیشتر از خورشید است. جدید اندازه گیری جونو به دست آمده بسیار بالاتر از یک ماموریت قبلی پیشنهاد شده است.

در نتیجه جای تعجب است دانشمندان تعمق عمیق دوباره به نتایج از ناسا ماموریت گالیله به سیاره مشتریکه به دست آمده را خشک و نتایج در سال 1995 زمانی که مهندسین عمدا پرتاب فضاپیما به مشتری جو است. (گالیله پایین سوخت و ناسا نمی خواهید را حتی اگر آن را کمی یکی از این فضاپیما به طور تصادفی توفنده در یک برنامه به طور بالقوه قابل سکونت یخی moon.)

مرتبط با: nasa’s Juno mission چک کردن حماسه Io گرفتگی در مشتری

تطبیق نتایج حاصل از گالیله و جونو کلیدی است برای دانشمندان برای درک بهتر سیستم خورشیدی ما آمد و با هم ناسا در بیانیه ای گفت. پس از مشتری بود احتمالا اولین سیاره به شکل آن را می مکیده اند تا بیشتر از گاز و گرد و غبار است که خورشید را تشکیل پشت سر گذاشت. چقدر آب مشتری آغشته و سپس باید به دانشمندان کمک کند شناسایی محتمل ترین نظریه در توضیح شکل گیری آن است.

و درک مشتری تولد به نوبه خود در کمک به دانشمندان در درک که چگونه این سیاره جریان باد حرکت می کند و آنچه در داخل آن ساخته شده است. دانشمندان باید قادر به تعمیم یافته در مشتری به انواع خاصی از سیارات فراخورشیدی به یاد بگیرند که چگونه دیگر سیستم های خورشیدی تشکیل شده.

گالیله نتایج یک پازل حتی در 1990s. این فضاپیما ارسال داده از 10 بار آب کمتر از دانشمندان پیش بینی شده و بطور غیر عادی و مرموز مقدار آب به نظر می رسد برای افزایش عمیق تر گالیله رفت و به مشتری جو با توجه به ناسا در بیانیه ای. دانشمندان انتظار داشتند که زمان در آن متوقف شده انتقال داده ها در عمق حدود 75 مایل (120 کیلومتر) فضای اطراف آن را باید به خوبی مخلوط شده با یک ترکیب ثابت.

یک زمین مبتنی بر مادون قرمز تلسکوپ قادر به اندازه گیری غلظت آب در سیاره مشتری در همان زمان به عنوان گالیله غوطه نشان داد که گالیله ممکن است به طور تصادفی ضربه خشک نقطه به معنی آب است که به خوبی مخلوط شده در مشتری جو است.

جونو اول هشت flybys همچنین نشان داد عدم جوی مخلوط کردن. فضاپیما را تشعشع سنج به دست آمده از داده ها حتی عمیق تر از گالیله اندازه گیری در 93 مایل (150 کیلومتر) را در بر داشت و بیشتر آب در استوا از گالیله انجام داد.

دانشمندان در حال حاضر در حال انتظار برای مقایسه جونو را استوایی اندازه گیری با مشاهدات در شمال این سیاره جونو را 53-بعد مدار است که به تدریج در حال حرکت شمال به بررسی بیشتر از این نیمکره با هر پرواز. این فضاپیما در آینده علم پرواز خواهد بود در مارس 10.

“درست زمانی که ما فکر می کنم ما باید چیزهایی که مشتری به ما یادآوری می کند که چقدر ما هنوز هم به یاد” اسکات بولتون جونو محقق اصلی در جنوب غرب موسسه تحقیقات گفت: در این بیانیه ناسا. “جونو تعجب کشف که جو بود و نه حتی مخلوط و زیر ابر تاپ یک پازل است که ما هنوز در تلاش برای کشف کردن. هیچ کس می توانست حدس زده است که آب ممکن است بسیار متغیر در سراسر این سیاره است.”

تحقیقات جدید توضیح داده شده است در یک مقاله منتشر شده Feb. 10 در مجله طبیعت نجوم است.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de