تعجب! انبساط جهان رای ممکن است متفاوت از جایی به جای

جهان ممکن است در هر جهت بعد از همه.

گسترش نرخ جهان به نظر می رسد متفاوت از جایی به جای یک مطالعه جدید گزارش. این پیدا کردن اگر تایید خواهد نیروی ستاره شناسان به ارزیابی مجدد فقط چگونه به خوبی آنها را درک جهان هستی است.

“یکی از ستون های کیهان شناسی — مطالعه تاریخ و سرنوشت کل جهان — این است که جهان ‘همسانگرد,’ معنی یکسان در تمام جهات” مطالعه منجر نویسنده کانستنتینز Migkas از دانشگاه بن در آلمان در بیانیه ای گفت. “کار ما نشان می دهد ممکن است ترک در ستون.”

مرتبط: جهان: انفجار بزرگ در حال حاضر در 10 گام آسان

جهان در حال گسترش است به طور مداوم برای بیش از 13.8 میلیارد سال از انفجار بزرگ — و در یک شتاب رای دادن تشکر به یک نیروی مرموز به نام انرژی تاریک. معادلات بر اساس انیشتین نظریه نسبیت عام نشان می دهد که این گسترش است همسانگرد در فضایی مقیاس Migkas نوشت: دوشنبه (7 آوریل) در یک پست وبلاگ در مورد مطالعه جدید.

مشاهدات ریزموج زمینه کیهانی (CMB) جهان قابل نفوذ تابش چپ بیش از انفجار بزرگ حمایت از این تصور او افزود: “CMB به نظر می رسد همسانگرد و کیهان شناسان قیاس این خاصیت خیلی زود جهان به ما زمان دوره حدود 14 میلیارد سال بعد.”

اما معلوم نیست چگونه معتبر برون یابی این است که او تاکید کرد که انرژی تاریک شده است و عامل غالب در جهان تکامل گذشته بیش از 4 میلیارد سال یا بیشتر. انرژی تاریک را “طبیعت گیج کننده است و در عین حال اجازه اخترفیزیکدانان به درک آن را به درستی” Migkas نوشت. “فرض کنید آن را به صورت همسانگرد است که تقریبا یک جهش از ایمان در حال حاضر. این تاکید بر نیاز فوری برای بررسی اگر امروز جهان است همسانگرد یا نه.”

این مطالعه جدید گزارش نتایج حاصل از یک بررسی. Migkas و همکارانش مورد مطالعه قرار 842 کهکشان خوشهبزرگترین گرانشی محدود سازه ها در جهان با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط سه تلسکوپ فضایی: nasa’s Chandra X-ray Observatory, در اروپا XMM-نیوتن و پیشرفته ماهواره ای برای کیهان شناسی و اخترفیزیک مشترک ژاپنی-ایالات متحده ماموریت به پایان رسید که در سال 2001.

محققان تعیین متوسط از هر خوشه با تجزیه و تحلیل X-ray تولید گازهای گلخانه ای که از زمینه های زیادی از گاز داغ درون آنها. آنها با استفاده از این اطلاعات دما به برآورد هر خوشه ذاتی X-ray درخشندگی بدون نیاز به حساب cosmological متغیرهای مانند انبساط جهان هستند.

سپس محققان محاسبه X-ray درخشندگی برای هر خوشه در راه های مختلف است که آیا نیاز به دانش از انبساط جهان. انجام این کار نشان داد آشکار گسترش نرخ در سراسر آسمان — و این نرخ مطابقت ندارد تا در همه جا.

“ما موفق به دقت اشاره کردن به یک منطقه است که به نظر می رسد به گسترش کندتر از بقیه جهان و یکی که به نظر می رسد به گسترش سریع تر!” Migkas نوشت: در این پست وبلاگ. “جالب است که ما نتایج موافق با چند مطالعات قبلی استفاده می شود که روش های دیگر با این تفاوت که ما شناسایی این ناهمسانگردی’ در آسمان با یک مقدار اعتماد به نفس بالاتر و با استفاده از اشیاء پوشش تمام آسمان بیشتر یکنواخت.”

This graphic shows a map of the universe's expansion rates in different directions, estimated in a new study by Konstantinos Migkas and collaborators. The map is in galactic coordinates, with the center looking toward the center of our galaxy. The black and purple colors show the directions of the lowest expansion rates (the Hubble constant); yellow and red show the directions of the highest expansion rates.

این گرافیک نشان می دهد یک نقشه از انبساط جهان نرخ در جهات مختلف تخمین زده می شود در یک مطالعه جدید توسط Konstantinos Migkas و همکاران. نقشه در مختصات کهکشانی با این مرکز به دنبال به سمت مرکز کهکشان ما. سیاه و سفید و بنفش رنگ نشان دادن جهات از کمترین انبساط نرخ (ثابت هابل); زرد و قرمز نشان می دهد جهت بالاترین گسترش نرخ. (اعتبار تصویر: دانشگاه بن/K. Migkas et al.)

این امکان وجود دارد که این نتیجه نسبتا کسل کننده توضیح. برای مثال شاید کهکشان خوشه در مناطق غیر عادی در حال کشیده شدن سخت گرانشی توسط دیگر خوشه دادن توهم های مختلف گسترش هستند.

اثرات چنین دیده می شود کوچکتر از مقیاس فضایی در جهان محققان گفتند. اما مطالعه جدید پروب خوشه تا 5 میلیارد سال نوری دور و معلوم نیست اگر کشش گرانشی می تواند پایمال گسترش نیروهای بیش چنین فواصل وسیع آنها اضافه شده است.

اگر مشاهده توسعه-تفاوت نرخ در واقع واقعی آنها می تواند آشکار جذاب جزئیات جدید در مورد چگونه جهان کار می کند. مثلا شاید انرژی تاریک خود را متفاوت از جایی به جای دیگر در سراسر جهان هستی است.

“این امر می تواند قابل توجه اگر انرژی تاریک داشت و به نقاط قوت مختلف در نقاط مختلف جهان” مطالعه همکاری نویسنده توماس Reiprich همچنین از دانشگاه بن گفت: در همین بیانیه است. “با این حال مقدار شواهد بیشتری مورد نیاز خواهد بود برای رد کردن سایر توضیحات را قانع کننده مورد است.”

این مطالعه جدید به نظر می رسد در مارس سال 2020 شماره از مجله ستاره شناسی و فیزیک نجومی. شما می توانید جزئیات آن را به صورت رایگان در آنلاین قبل از مطبوعات و سایت arXiv.org.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im