تعجب! زمین و ماه ساخته نیست دقیقا همان مسائل است.

ماه و زمین ممکن است متفاوت تر از آنچه قبلا فکر به چالش کشیدن مدل های موجود برای چگونگی تشکیل ماهیک مطالعه جدید می یابد.

زمین سرچشمه گرفته در حدود 4.5 میلیارد سال پیش و تحقیقات قبلی پیشنهاد کرد که ماه به وجود آمد یک زمان کوتاه پس از آن. برای سه دهه گذشته حاکم توضیح برای ماه منشاء این بود که آن را ناشی از برخورد دو protoplanets یا جنینی جهان است. یکی از کسانی بود که تازه متولد شده زمین بود و دیگری مریخ-اندازه سنگ با نام مستعار تئا پس از ماه در افسانه یونان. “هنگامی که گرد و غبار حل و فصل دو بدن بودند سمت چپ زمین و ماه” جدید مطالعه همکاری نویسنده Zachary تیز یک دانشمند سیاره ای در دانشگاه نیومکزیکو در آلبوکرک گفت: Space.com.

این “غول تاثیر فرضیه” به نظر می رسید به توضیح جزئیات بسیاری در مورد زمین و ماه مانند حجم زیادی از این ماه در مقایسه با زمین و نرخ چرخش دو بدن. اما در گذشته 20 سال یا بیشترشواهد پدید آمده برای به چالش کشیدن است که فرضیه و نشان می دهد بسیاری از گزینه های دیگر.

مرتبط با: چگونگی تشکیل ماه: 5 وحشی قمری نظریه

مدل های کامپیوتری از غول-تاثیر سناریو اغلب می گویند که 70% به 90% از ماه باید از مواد ساخته شده از تئا. مشکل این است که اکثر اجسام در منظومه شمسی منحصر به فرد makeups شیمیایی و بنابراین زمین و Theia و در نتیجه ماه — باید بیش از حد. اما نمونه های سنگ که آپولو ماموریت بازگشته از ماه نشان می دهد که ماهواره طبیعی را ترکیب بطرز عجیبی شبیه به زمین بسیار مشابه بیشتر از مدل هایی را پیش بینی و برای نسخه های از عناصر به نام ایزوتوپ. (ایزوتوپهای یک عنصر هر کدام متفاوت تعداد نوترون ها در هسته های اتمی.)

این شباهت در ایزوتوپهای عناصر مانند اکسیژن را مطرح کرده است چالش های بزرگ برای غول-تاثیر سناریو. یک احتمال این است که نیا-زمین و Theia شد تقریبا یکسان برای شروع با زمانی که آن را به ایزوتوپ اکسیژن که بعید به نظر می رسد. یکی دیگر این است که نیا-زمین و Theia را ایزوتوپ اکسیژن به طور کامل مخلوط پس از برخورد شاید با توجه به تاثیر بنابراین خشونت آمیز است که در آن بخار بخش بزرگی از اوایل زمینبا ماه در حال ظهور از نتیجه, پیراشکی به شکل توده به نام synestia. اما این و دیگر حالات ممکن است نیاز به بعید است تاثیر شرایط دانشمندان گفته اند.

در مطالعه جدید محققان انجام شده جدید با دقت بالا اندازه گیری ایزوتوپ اکسیژن در سطح یک محدوده قمری نمونه. محققان گسترش در کار قبلی با تمرکز بر روی طیف گسترده ای از انواع moon rock.

دانشمندان دریافتند که وجود دارد ظریف اما به طور منظم تفاوت در ایزوتوپی اکسیژن ترکیب بسته به نوع قمری راک تست تیز گفت. این پیشنهاد که قبل از کار است که با هم به طور متوسط قمری ایزوتوپ داده در حالی که نادیده گرفتن تفاوت در نوع سنگ ممکن است داده اند یک تصویر دقیق از تفاوت بین زمین و ماه است.

“رفتن به این پروژه انتظار می رفت که نتایج ما به احتمال زیاد اینه که از مطالعات قبلی” مطالعه منجر نویسنده Erick کانو پایدار-ایزوتوپ geochemist در دانشگاه نیومکزیکو گفت: Space.com. “شگفت انگیز ترین بخش از نتایج ما بود و پیدا کردن مقدار زیادی از تنوع است که ما بین فردی قمری نمونه است.”

مرتبط: چگونه ماه ساخته شده بود: قمری تکامل توضیح داد (infographic)

برای توضیح این یافته محققان حاکی از آن است که غول برخورد بين نیا-زمین و Theia در واقع منجر به اختلاط بین بدن. هنوز نتیجه ماه و زمین به حال متمایز ساخته البته بسیار شبیه آنهایی که تیز گفت.

بعد در 1000 یا بیشتر سال ها پس از, تاثیر بخار سنگ از روی دیسک باقی مانده را پشت سر گذاشت تاثیر به احتمال زیاد رهبری “به گدازه باران را در ماه برای صدها سال” تیز گفت. پیچیده فیزیکی و شیمیایی تعاملات بین این گدازه باران و اقیانوس ماگما که تحت پوشش نوزاد ماه پس از آن می تواند منجر به یک اکسیژن ترکیب ایزوتوپی در روی سنگ ماه بود که بیشتر شبیه به زمین است. در مقابل نمونه که از عمیق قمری گوشته حال متفاوت ترین ایزوتوپی اکسیژن ترکیب سنگ ماه آزمایش در مقایسه با زمانی که به زمین.

مهم ترین مفهوم از این یافته ها این است که غول-تاثیر مدل های دیگر باید به حساب برای تقریبا غیر قابل تشخیص ایزوتوپی اکسیژن ترکیب بین زمین و ماه کانو گفت. “من فکر می کنم این خواهد باز کردن درب به صورت کاملا سری جدید از تاثیر حالات,” او اضافه شده است.

تحقیقات آینده می تواند در گسترش این مطالعه جدید که توسط تجزیه و تحلیل دیگر قمری نمونه کانو گفت. “موانع برای این تحقیقات در آینده ممکن است مقادیر محدودی از مواد است که ما باید از ماموریت آپولو,” او گفت:. “برخی از این قمری نوع سنگ بود تنها به ارمغان آورد در مقادیر بسیار کوچک است و می تواند بسیار دشوار است برای به دست آوردن برای مطالعه است.”

کانو تیز و مطالعه همکاری نویسنده تراشه شیرر قمری دانشمند نیز در دانشگاه نیومکزیکو و دقیق یافته های خود را آنلاین دوشنبه (9 مارس) در مجله علوم طبیعت.

دنبال Charles Q. چوی در توییتر @cqchoi. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im