تصاویر خیره کننده به نظر می رسد برای نشان دادن یک سیاره متولد

دانشمندان ممکن است گرفتار, اولین تصاویر از یک سیاره در حال متولد شده در اطراف یک ستاره جوان با استفاده از رصدخانه جنوبی اروپا را تلسکوپ بسیار بزرگ (ESO را VLT).

تصاویر خیره کننده نشان می دهد چرخش گرد و غبار و گاز فزاینده در اطراف ستاره سیستم AB Aurigae حدود 520 سال نوری از زمین و “پیچ” که در آن ستاره شناسان گمان یک سیاره تشکیل شده است.

با توجه به ESO بیانیه پژوهشی است که به احتمال زیاد اولین شواهد مستقیم از یک سیاره نوزاد در حال به دنیا آمد.

“هزاران نفر از سیارات فراخورشیدی شناسایی شده اند اما کمی شناخته شده است در مورد چگونه آنها را به شکل” آنتونی Boccaletti از Observatoire de Paris در فرانسه و نویسنده سرب از مطالعه منتشر شده در نجوم & اخترفیزیک امروز در بیانیه ای گفت:. “ما نیاز به رعایت بسیار جوان سیستم واقعا به ضبط لحظه ای که سیارات فرم.”

امانوئل دی Folco از فیزیک نجومی آزمایشگاه بوردو (LAB) و فرانسه و همکاری نویسنده این مطالعه تشبیه گردش امواج به “یادی از یک قایق بر روی دریاچه.”

دانشمندان بر این باورند که پیچ و تاب و در مرکز تصویر علائم نقطه ای که در آن کودک سیاره می تواند تشکیل شود.

چند سال پیش دانشمندان موفق به گرفتن تصاویر از مارپیچ اسلحه از گاز در اطراف یک ستاره است که دانشمندان معتقدند بودند در اوایل شواهدی از شکل گیری سیاره — اما “پیچ” در این مرکز می افزاید: چیزی جدید به داستان.

“پیچ و تاب و انتظار می رود که از برخی از مدلهای نظری از سیاره تشکیل “آن Dutrey یکی دیگر از co-نویسنده از آزمایشگاه در بیانیه ای گفت:. “این مربوط به اتصال دو spirals & twister rings — یک سیم پیچ داخل از مدار این سیاره دیگر در حال گسترش به بیرون — که عضویت در این سیاره محل سکونت.”

این چرخش اجازه می دهد گاز و گرد و غبار به جمع آوری — و اجازه می دهد سیارات به شکل و رشد است.

دانشمندان امیدوارند که یک تلسکوپ قدرتمند تر اجازه خواهد داد که ستاره شناسان برای به دست آوردن یک نگاه حتی بهتر است.

“ما باید قادر به به طور مستقیم مشاهده و دقیق تر چگونه دینامیک گاز منجر به شکل گیری سیارات” Boccaletti گفت.

ادامه مطلب: ESO تلسکوپ می بیند نشانه هایی از سیاره تولد [ESO]

بیشتر در شکل گیری سیاره: تصاویر زیبا نشان می دهد سیارات شروع به شکل

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>