مطالعه رشد “ناباروری بحران” ممکن است به رژیم غذایی فقیر

نگه داشتن مایع منی shipshape و در دستور کار خوب: هیچ کار آسان است.

در سراسر جهان به طور متوسط تعداد اسپرم و کیفیت شده اند به تدریج در حال کاهش برای سال. دانشمندان استدلال کرده اند تعدادی از علل بالقوه اعم از مواد شیمیایی خانگی به microplastics. یکی دیگر ممکن است مقصر ممکن است یک رژیم غذایی است.

در حال حاضر یک مطالعه مقطعی جمعه منتشر شده در مجله JAMA Network باز آشنایی پشتیبانی به این مفهوم است که یک رژیم غذایی به نظر می رسد به طور مستقیم تحت تاثیر هر دو تعداد اسپرم و کیفیت.

به منظور تهیه اطلاعات برای چنین مطالعه محققان شروع در منبع با گرد کردن یک گروه بزرگی از مردان جوان است. به طور خاص 2,935 جوان دانمارکی مردان تحت فیزیکی غربالگری به خدمت در نیروهای مسلح دانمارک — بخشی که شامل یک مطالعه باروری است.

داده های جمع آوری شده بین 2017 و 2019 شامل همراه نمونه فیزیکی اندازه گیری مانند ارتفاع BMI و نمونه خون و همچنین به عنوان یادداشت بر روی مایع منی از ویژگی های از قبیل کلی حجم و تعداد اسپرم و حرکت و شکل. محققان همچنین شرکت کنندگان خواست به افشای عادات غذا خوردن خود را بیش از سه ماه قبل از یک لیست از 136 مواد غذایی مختلف.

این موارد رتبه بندی شدند به چهار مجزا الگوهای غذایی: یک رژیم غذایی غربی سنگین در گوشت قرمز سرخ شده, مواد غذایی و نوشیدنی های شیرین; یک “محتاطانه” رژیم غذایی مملو از میوه ها و سبزیجات و ماهی و جوجه; “گیاهی مانند” عمدتا سبزیجات و تخم مرغ و شیر و به طور سنتی دانمارکی “باز-ساندویچ” رژیم غذایی.

مقايسه عادات غذایی به داده های شرکت کننده اسپرم, محققان دریافتند که مردان عمدتا با رژیم غذایی غربی کمترين تعداد اسپرم, بین 109 به 138 میلیون. از سه تن دیگر از خوردن سبک “محتاطانه” خواران به حال نطفه است که هر دو سالم و بیشتر متعدد به طور متوسط 146 به 183 میلیون اسپرم در هر بار. اگر چه “باز-ساندویچ” خواران به حال سریع ترین اسپرم در حالی که “گیاهی است مانند” رژیم های غذایی منجر به بهینه ترین شکل ،

“رژیم غذایی عوامل لازم برای تولید محصولات سالم و عملکرد اسپرم با باروری بالا پتانسیل” مطالعه همکاری نویسنده Feiby Nassan یک محقق در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت گفته معکوس. “من باور دارم که آن را نه تنها” شما آنچه که می خورید “اما آن را نیز شما است آنچه شما غذا خوردن'” Nassan می گوید.

در حالی که این مطالعه یک جامد شروع محققان همچنین اذعان کرد کار بیشتر بر روی این موضوع می تواند — و باید — انجام می شود.

به طور کامل درک مفاهیم از رژیم غذایی در باروری تحقیقات مشابه انجام می شود باید در میان جمعیت از اقوام مختلف. همچنین پیشنهاد شده است که فردی نمونه مایع منی ممکن است به طور کامل قابل اعتماد (آن را نمی بزرگ اگر یک مطالعه از شرکت کنندگان در آمد صرف یک شب).

در حالی که رژیم غذایی به نظر می رسد در ارتباط به کلی سلامت جنسی آن نیست و تنها عامل محققان توجه داشته باشید. هنوز رژیم غذایی چیزی است که به راحتی تغییر پس هیچ دلیلی برای تعویض کردن آشپزخانه خود معمول اگر شما به دنبال یک علمی-پیشنهاد راه به طور بالقوه خود را تقویت تعداد اسپرم.

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>