سکته مغزی و مرگ و میر بسیار بالاتر در مناطق روستایی

وجود شکاف بزرگ در ایالات متحده بین شهری و روستایی بیماران در کیفیت مراقبت های پس از سکته مغزی و نرخ بقای یک مطالعه جدید می یابد.

در بیشتر مناطق روستایی توانایی بیمارستانها برای ارائه پیشرفته سکته مغزی, مراقبت های پایین تر است و نرخ مرگ و میر قابل ملاحظه ای بالاتر از این پژوهش نشان می دهد.

این تحلیل نزدیک به 800,000 بیماران به نظر می رسد در مجله سکته مغزی.

“اطلاعات ما نشان می دهد بیماران روستایی می گم در دسترسی به پیشرفته تر سکته مغزی, درمان و عمل مورد نیاز است برای رسیدگی به این اختلافات و اطمینان حاصل شود که مردم می توانند مراقبت از آنها نیاز به, بدون توجه به جایی که آنها زندگی می کنند می گوید:” نویسنده ارشد کارن Joynt Maddox, استادیار پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس.

“در این روز و سن آن را غیر قابل قبول است که مردم نمی دسترسی به خدمات پیشرفته. اما پس از سکته مغزی درمان پیچیده است, راه حل نیست برای رفتن به یک اندازه متناسب با تمام. ما نیاز به فکر می کنم اساسا متفاوت در مورد چگونه ما تحویل سکته مغزی مراقبت در مناطق روستایی شروع به کاهش این اختلافات.”

در تلاش برای درک شرایطی که منجر به رشد تفاوت در امید به زندگی بین شهری و روستايی محققان با تمرکز بر سکته مغزی است. این پنجمین علت مرگ و میر در ایالات متحده با 140,000 مرگ سالانه, با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری.

سکته مغزی به طور معمول رخ می دهد به طور ناگهانی زمانی که یک لخته خون وقفه مغز خون. گذشته مطالعات شهری و روستایی تفاوت در سکته مغزی مراقبت و مرگ و مير شده اند محدود به تک مراکز درمانی فردی متحده و یا انجام شد قبل از اینکه پیشرفت های نوین در سکته مغزی, مراقبت از در دسترس قرار گرفت.

محققان داده ها از بیش از 790,000 بیماران در سراسر کشور که در بیمارستان بستری شدند برای سکته مغزی از 2012 تا 2017. به طور کلی در بیمارستان مرگ و میر در حدود 6 درصد است.

در مقایسه با بیماران بستری در مناطق شهری در معرض خطر مرگ بود و حدود 5% بالاتر برای بیماران بستری در شهرهای بزرگ (با جمعیت 250 ، 000 به 1 میلیون نفر) 10% بالاتر برای بیماران در شهرهای کوچک (با جمعیت 50,000-250,000), 16% بالاتر برای بیماران در مناطق روستایی (با جمعیت 10000 تا 50000) و 21 درصد بيشتر در مناطق روستايی (با جمعیت کمتر از 10 ، 000). این شکاف را بهبود نمی بخشد بیش از پنج سال طول مطالعه.

در مناطق روستایی بیشتر محققان همچنین دریافتند که بیماران کمتر به احتمال زیاد برای دریافت هر کدام از دو نفر از این پیشرفته تر سکته مغزی درمان های در دسترس: داخل وریدی thrombolysis که در آن لخته متلاشیکننده مواد مخدر در حال تزریق به طور مستقیم به یک ورید به حل کردن لخته و اندوواسکولار درمانی است که در آن یک کاتتر وارد شده است به مسدود شدن رگ های خونی در مغز برای حذف لخته.

“این انتظار واقع بینانه کوچک روستایی, بیمارستان برای انجام برخی از روش های پیشرفته مانند اندوواسکولار درمانی” Joynt Maddox می گوید.

“اما آنها می تواند تشخیص زمانی که بیماران نیاز به پیشرفته تر مراقبت و انتقال بیماران به بیمارستان است که این قابلیت ها. یک مشکل این است که سیستم های بهداشتی ندارد و سازگار گسترده روش در محل برای اطمینان حاصل کنید که بیماران مبتلا به سکته مغزی در مناطق روستایی دسترسی به این فن آوری زمانی که آنها به آنها نیاز دارید.”

مسائل پیچیده روستایی برای بیماران سکته مغزی موثر مراقبت است که به شدت وابسته به زمان. لخته متلاشیکننده مواد مخدر باید اداره در عرض سه ساعت پس از شروع علائم مانند صورت افتادگی و لکنت زبان و درمان اندوواسکولار باید با توجه به ظرف شش تا هشت ساعت پس از علائم ظاهر می شود. پس از این زمان امتیاز خطرات ناشی از این روش به خصوص خونریزی داخلی شروع به سنگین تر بودن از مزایای.

علائم سکته مغزی می تواند شامل چهره افتادگی و بی حسی یا ضعف در یک طرف صورت و یا در یک اندام, لکنت زبان, سردرگمی یا مشکل درک گفتار, مشکلات بینایی و سرگیجه یا مشکل در راه رفتن و ناگهانی سردرد شدید.

اگر چه محققان قادر به ارزیابی میزان زمان بین شروع علائم و درمان اداره آنها گمان می کنند که روستایی بیماران ممکن است زندگی می کنند و یا کار دورتر از بیمارستان ها و باید صبر کنید دیگر برای خدمات اضطراری برای پاسخ به تماس 911 از بیماران در مناطق شهری است.

نیز وجود دارد که مشکل از به رسمیت شناختن هنگامی که یک فرد با داشتن یک سکته مغزی.

“آموزش بیمار قطعه مهم دیگری از این مشکل به این دلیل مردم اغلب نمی شناخت علائم سکته مغزی هنگامی که آن اتفاق می افتد می گوید:” اولین نویسنده Gmerice هموند یک تحقیقات سیاستگذاری سلامت همکار در قلب و عروق را بدست آورد.

“ما می توانیم سیستم در محل, اما آنها خواهد underperform اگر مردم صبر بیش از حد طولانی به دنبال مراقبت زیرا بیماران و اعضای خانواده به رسمیت نمی شناسد وقتی که کسی است که با داشتن یک سکته مغزی.”

با توجه به دشواری در دسترسی به پیچیده تر مداخلات روستایی برای بیماران هاموند تاکید بر اهمیت کار برای جلوگیری از سکته مغزی در وهله اول از جمله دسترسی بهتر به مراقبت های اولیه در مناطق روستایی و سایر اقدامات پیشگیرانه است که می تواند کمک به مردم آدرس سکته مغزی, عوامل خطر مانند فشار خون بالا و سیگار کشیدن و دیابت و چاقی است.

“به سادگی زندگی در یک محیط روستایی می تواند یک عامل خطر برای سکته مغزی و نتایج بدتر پس از درمان” هاموند می گوید.

“به طور کلی سکته مغزی, مراقبت از, است, بهبود, با فن آوری های جدیدتر اما اطلاعات ما نشان می دهد که بهبود آن هستند رسیدن به بیماران زندگی می کنند که دور از مراکز شهری. جمعیت روستایی است که جایگاه مهمی را به تمرکز بر مداخلات و تحقیقات بنابراین ما می تواند به توسعه راه هایی برای گسترش دسترسی به آخرین سکته مغزی, درمان و بهبود مراقبت از اين بيماران است.”

پشتیبانی برای این کار از در آمد ملی قلب ریه و خون موسسه از موسسه ملی بهداشت.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net