استرس افزایش شانس استفاده از ماری جوانا در دوران بارداری

زنانی که تجربه بیشتر استرس زا زندگی و حوادث در سال قبل از زایمان باید شانس بیشتری برای استفاده از ماری جوانا قبل و در طول بارداری یک مطالعه جدید نشان می دهد.

در میان یافته های گزارش شده در مجله اعتیاد: زنانی که گزارش خود را به شوهر یا شریک زندگی خود را از دست داده در سال گذشته 81 درصد بیشتر احتمال دارد به استفاده از ماری جوانا قبل از بارداری و 119 درصد بیشتر احتمال دارد برای ادامه به استفاده از ماری جوانا در دوران بارداری نسبت به زنان که شوهر یا شریک با تجربه هیچ کار از دست دادن.

“ما می دانیم که نامطلوب دوران کودکی رویدادهای افزایش خطر ابتلا به سوء مصرف مواد در طیف گسترده ای از افراد از جمله زنان باردار می گوید:” منجر نویسنده آلیشا آلن دستیار استاد در خانواده و جامعه گروه پزشکی در دانشگاه آریزونا.

“اما این اولین مطالعه ای در اخیر حوادث استرس مانند داشتن یک بیمار عضو خانواده, مشکلات مالی یا مشکلات داخلی به نام تنها چند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای شناسایی مداخلات موثر برای کاهش استفاده از ماری جوانا در طول دوره پری ناتال و تحقیقات ما نشان می دهد که هدف قرار دادن حوادث استرس—مانند ارائه مداخلات و آموزش برای کاهش عوامل استرس زا ممکن است مثمر ثمر خواهد بود.”

با استفاده از داده ها از سال 2016 بارداری ارزیابی ریسک سیستم مانیتورینگ محققان با تجزیه و تحلیل گزارش خود پاسخ از بیش از 6 ، 000 زنان در آلاسکا, کلرادو, مین, میشیگان و واشنگتن است. حدود 6.4 درصد از زنان گزارش شده با استفاده از ماری جوانا در قبل ، حین و یا بعد از بارداری است.

یکی پیدا کردن که تعجب محققان شد که گزارش خود استفاده از ماری جوانا در دوران بارداری افزایش حدود 35 درصد بین سال 2011 تا 2016—از حدود 4.2 درصد به 6.4 درصد.

“این امکان وجود دارد که قانونی کردن استفاده از ماری جوانا و افزایش مقبولیت اجتماعی ممکن است منجر به افزایش استفاده از ماری جوانا در دوران بارداری” آلن می گوید. “اما این حدس و گمان است بنابراین تحقیقات آینده مورد نیاز است را به طور کامل درک این افزایش است.”

اگر چه نسبتا کمی شناخته شده در مورد اثرات بهداشتی از استفاده از ماری جوانا در دوران بارداری مطالعات نشان داده اند که استفاده از آن ممکن است افزایش احتمال عوارض جانبی تولد نتایج مانند تولد نوزادان کم وزن بستری در بخش مراقبت ويژه نوزادان ممکن است افزایش خطر سقط جنین و تاثیر منفی بر رشد مغز. زمان بالینی توصیه نشان می دهد زنان با پرهیز از استفاده از ماری جوانا در دوران بارداری و یا در هنگام تغذیه با شیر مادر.

“به عنوان ماری جوانا استفاده کنید در ادامه برای تبدیل شدن به شایع تر است و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای شناسایی همه از اثرات بهداشتی برای هر دو مادر و کودک و همچنین به شناسایی راه هایی برای کمک به زنان و پرهیز از استفاده از ماری جوانا در دوران بارداری” آلن می گوید.

منبع: Darci Slaten برای دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im