عجیب و غریب, غول ابر دوباره در مریخ

آتشفشان ابر

سازمان فضایی اروپا مریخ اکسپرس یک مجهز به دوربین مدارگرد مریخ است و نگه داشتن زبانه نزدیک در مرموز “طویل ابر” ظاهر می شود بیش از 20 کیلومتر قد بلند Arsia Mons آتشفشان در نزدیکی سیاره سرخ را استوا.

سفینه فضایی و دیگر آنهایی که مانند آن شده اند پس عجیب ابر تکامل از سال 2009. در حال حاضر تصاویر جدید نشان داد این هفته توسط ESA نشان می دهد که ابر پافشاری کرده است.

مریخ رمز و راز

اسکن نشان می دهد که رمز و راز ابر های مرتبط به فعالیت های آتشفشانی در هر راه — آخرین بار Arsia Mons فعال بود حدود 50 میلیون سال پیش با توجه به ناسا. در عوض دانشمندان گمان می کنند آن را یک ابر ساخته شده از یخ آب جریان پایین طرف شیب دار آتشفشان.

ابر به عنوان خال در آخرین تصاویر گرفته شده در جولای 17 و 19 توسط مریخ اکسپرس را نظارت تصویری دوربین (VMC) به نظر می رسد تا به 1800 کیلومتر طول دارد.

سریع روزانه چرخه

و این آخرین نیست طولانی ، هر مریخ در سال در حدود زمان مریخ’ جنوبی solstice — معادل 21 دسامبر در اینجا بر روی زمین — ابر رشد می کند و برای چند ساعت در هر روز و به سرعت محو میشه دوباره.

“این طویل ابر اشکال هر سال مریخی در طول این فصل در اطراف جنوب انقلاب و تکرار برای 80 روز یا حتی بیشتر پس سریع روزانه چرخه” خورخه هرناندز-Bernal, دانشجوی دکتری در دانشگاه باسک و نویسنده سرب از مطالعه مداوم به ابر گفت: در یک ESA بیانیه. “با این حال ما هنوز نمی دانیم اگر ابرها همیشه کاملا این قابل توجه است.”

آن را غیر معمول مشاهده شده است با تشکر از امکان VMC را در میدان دید گسترده و بسیار مدار بیضوی.

ادامه مطلب: مرموز مریخ ابر دوباره به امد و شد زیاد یک آتشفشان در سیاره سرخ [CNET]

بیشتر در مریخ: ناسا انفجار پیچیده ترین ماموریت مریخ در تاریخ بشر

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de