عجیب و غریب برون رشته های رازی ستاره شناسان

جهان یک ستاره فیلم وسیع و گیج کننده محل. هزاران سال از پیشرفت های علمی باید تدریجی افزایش درک ما از آن, اما در هر حال حاضر و پس از آن دانشمندان هنوز جاسوسی چیزی کفن تقریبا غیر قابل توضیح رمز و راز است. در حال حاضر مانند یک پازل آمده است در قالب رشته های الکترومغناطیسی تابش صدها نفر از هزاران نفر از نور-سال—دوست دارد که هرگز قبل از دیده شده است.

با استفاده از MeerKAT رادیو تلسکوپ در آفریقای جنوبی, ستاره شناسان در نظر گرفتن یک زیرچشمی نگاه کردن در روشن کهکشان نزدیک به مرکز نورما یک ادغام کهکشان های خوشه ای 230 میلیون سال نوری از زمین است. به نام ESO 137-006 های این کهکشان می درخشد بسیار روشن در امواج رادیویی: یک سیاهچاله ابر پرجرم در قلب آن شاخه های دوقلو جت پلاسما است که رسیدن به مراتب فراتر از لبه کهکشان لبه. این ذرات در این جت در حال حرکت نزدیک به سرعت نور در اطراف چرخش میدان مغناطیسی و امواج رادیویی منتشر می کنند به عنوان آنها بروید. از جمله فعالیت های دیدنی و جذاب است اما نه در همه عادی در مقیاس کیهانی.

MeerKAT را مشتاق رادیویی چشم نشان داد غیر منتظره از ویژگی های این: تایتانیک موضوعات از رادیو تولید گازهای گلخانه ای در حال ظهور از گرداب. اینجا را کلیک کنید برای مشاهده تصویر. این نزدیکی-رشته های موازی به نظر می رسید به اتصال چرخش لوب در انتهای کهکشان دو پلاسما جت برای هر یک از دیگر. هر موضوع غول پیکر, با یکی از طولانی ترین اندازه گیری خیره کننده 261,000 نور-سال.

موضوعات شبیه به این دیده شده است در جاهای دیگر از جمله در مرکز کهکشان ما. اما کهکشان راه شیری را به خود موضوعات—خود را به طور کامل درک نشده—در حال هزاران بار کوچکتر از عظیم الجثه آنهایی که در حال ظهور از ESO 137-006 می گوید: Minh Huynh, یک ستاره شناس در مرکز بین المللی رادیو نجوم پژوهش بود که درگیر با کار.

هینو Falcke رادیو ستاره شناس در دانشگاه Radboud در هلند که او نیز بخشی از این تحقیقات به بررسی سیاه چاله جت کل علمی و حرفه ای است. اما این رشته در سمت چپ او را متوقف کرد. “این بسیار عجیب و غریب,” او می گوید: مقايسه نسبتا نازک طولانی پیچک به پاها از یک عنکبوت. “این واقعا سخت به تصور کنید که چگونه این می تواند ساخته شده است.”

این تیم بین المللی از ستاره شناسان در پشت این کشف که قبلا گزارش شد در این ماه در مجله Astronomy & اخترفیزیکدر از دست دادن برای توضیح رشته های بیش از حد. در عین حال اگر هر کسی می تواند انجام این کار بیزانس فیزیک نجومی از سیاه چاله پرجرم درون آن باشد و بیش فعال کهکشان—از تکامل آنها در طول زمان به راه آنها از بند باز کردن خود را مقید کردن انرژی باید تبدیل به یک کمی بیشتر قابل فهم.

Mpati Ramatsoku رادیو ستاره شناس در دانشگاه رودز در آفریقای جنوبی و نویسنده سرب از مطالعه جدید در ابتدا علاقه مند به بررسی یک آرامتر کهکشان در نزدیکی ESO 137-006. اما MeerKAT برای اولین بار آموزش دیده در دومی: ایده این بود که اگر ESO 137-006 متناوب رادیو درخشش می تواند کمک به آموزش تلسکوپ نرم افزار برای فیلتر کردن آن آتش بازی کمتر متکبر فصل اشیاء پیرامونی می تواند بهتر دیده می شود. “اگر شما به دنبال چیزی است که کوچک و ضعیف و ظریف, بزرگ, پررونق, منبع همیشه در این راه می گوید:” مطالعه همکاری نویسنده اولگ اسمیرنوف سر از رادیو نجوم گروه تحقیقاتی در آفریقای جنوبی Radio Astronomy Observatory.

به عنوان MeerKAT perused showstopping رادیو کهکشان مرموز رشته های پل آن دو جت به نور آمد. “ما مقدار بسیار زیادی از زمان شک این سازه” Ramatsoku می گوید. آنها در ابتدا تصور می شود نوعی از مصنوع به وجود آمد که در طول پردازش تصویر. اما پر زحمت امتحانات داده اند nixed که امکان.

“من می خوردن من کلاه اگر آن را یک مصنوع” اسمیرنوف می گوید. این تیم نیز فکر کرده اید که اگر این موضوعات شدند سازه های عظیم در پیش زمینه از تصویر که ربطی به کهکشان. اما آنها به نظر می رسید به آینه اشکال از جت و کسانی که جت های مواج لوب. “اگر آنها در مقابل آن یک جهنم از یک تصادف” اسمیرنوف می افزاید.

اگر موضوعات به وجود آمد از ESO 137-006 را shenanigans, آنها احتمالا نه به طور ناگهانی به نظر می رسد به عنوان اگر توسط سحر و جادو. یک قاعده کلی در ستاره شناسی رادیویی است که از یک ساختار اندازه متناسب است چگونه طول کشید تا ساخته شود می گوید: ایوت Cendes یک ستاره شناس رادیویی در مرکز فیزیک نجومی دانشگاه هاروارد و موسسه اسمیتسونیان بود که نه درگیر با مطالعه. این رشته های کشش برای صدها نفر از هزاران نفر از نور سال اشاره در طولانی فرآیند تولید.

انرژی امضا از موضوعات نیز نشان می دهد قانون اساسی خود: درست مثل جت خود رادیو تولید گازهای گلخانه ای به احتمال زیاد در آینده از فزاینده الکترون در یک میدان مغناطیسی. “مواد تشکیل دهنده شناخته شده” اسمیرنوف می گوید. اما فصل های کیمیا که جعلی این رشته در وهله اول این است که در حال حاضر هر کسی را حدس بزنید.

ESO 137-006 سفر را از طریق تاریکی را فراهم می کند یک پاسخ است. آن است که در حال سقوط به سمت مرکز نرما کهکشان های خوشه ای در تقریبا ژرف سرعت. متراکم سوپ یونیزه هیدروژن هلیوم و دیگر عناصر سنگین تر وجود دارد در فضای بین کهکشان ها. ممکن است Ramatsoku می گوید که در این بین کهکشانی آبگوشت کشیده است همراه برای سوار شدن باعث مغناطیسی رشته های پنهان در لوب ESO 137-006 را پلاسما جت برای شستن ،

این رشته می تواند در اثر انتشار گازهای گلخانه ای از قسمت جت فعالیت چپ در کهکشان را از خواب بیدار بسیار شبیه contrails از افزایش هواپیما. آشفته محیط زیست از کهکشان های خوشه ای می تواند هم زده اند و آنها را باعث خود الکترون به reaccelerate و ساخت این contrails نور تا دوباره. اما Huynh می گوید: این به اصطلاح رادیو phoenixes انتظار می رود به مراتب بیشتر منتشر به عنوان contrails گسترش از هم جدا در طول زمان—و در عین حال ESO 137-006 این تاپیک تقریبا موازی و نسبتا نازک است.

MeerKAT در حال حاضر در تلاش برای پیدا کردن مشابه عظیم الجثه رشته در دیگر کهکشان های رادیویی. این می تواند باشد که این موضوعات منحصر به فرد هستند به ESO 137-006. متناوبا, آنها را می توان پنهان در کهکشان ها در سراسر جهان است. هر دو نتیجه خواهد بود وحی اسمیرنوف می گوید. اما تا زمانی که ما می دانیم در هر صورت این احتمال وجود دارد که ستاره شناسان باقی خواهد ماند در تاریکی. “قطعا وجود دارد بسیاری از اضافی فیزیک آموخته می شود,” Cendes می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>