ستاره حرکت در اطراف کهکشان راه شیری را هیولا سیاه چاله نشان میدهد اینشتین راست دوباره

انیشتین نظریه نسبیت عام تنها با گذشت چشمگیر, سیاه, سوراخ آزمون با رنگ پرواز.

حرکت از یک ستاره در حال چرخش Sagittarius A*در این سیاهچاله ابر پرجرم در قلب ما کهکشان راه شیری دقیقا منطبق است که پیش بینی های نسبیت عام یک مطالعه جدید گزارش.

“انیشتین نسبیت عام پیش بینی می کند که محدود مدار از یک شی در اطراف دیگری در حال بسته نشده که در نیوتنی گرانش اما precess رو به جلو در هواپیما حرکت است. این اثر برای اولین بار دیده می شود در مدار سیاره عطارد به دور خورشید — اولین شواهد در حمایت از نسبیت عام” مطالعه همکاری نویسنده راینهارد Genzel مدیر موسسه ماکس پلانک برای فیزیک فرازمینی در Garching آلمان در بیانیه ای گفت.

“صد سال بعد ما در حال حاضر شناسایی شده همان اثر را در حرکت یک ستاره در مدار جمع و جور رادیو منبع Sagittarius A* در مرکز کهکشان راه شیری,” Genzel اضافه شده است. “این مشاهدهای دستیابی به موفقیت را تقویت می کند شواهدی وجود دارد که Sagittarius A* باید یک سیاهچاله ابر پرجرم از 4 میلیون برابر جرم خورشید است.”

مرتبط با: تصاویر: سیاه چاله های جهان

Observations made with the European Southern Observatory’s Very Large Telescope in Chile have revealed for the first time that a star orbiting the supermassive black hole at the center of the Milky Way moves just as predicted by Einstein's theory of general relativity. Its orbit is shaped like a rosette and not like an ellipse as predicted by Newton's theory of gravity. This effect, known as Schwarzschild precession, had never before been measured for a star around a supermassive black hole. This artist's impression illustrates the precession of the star's orbit, with the effect exaggerated for easier visualization.

مشاهدات ساخته شده با رصدخانه جنوبی اروپا را تلسکوپ بسیار بزرگ در شیلی نشان داد برای اولین بار است که یک ستاره در مدار سیاهچاله ابر پرجرم در مرکز کهکشان راه شیری حرکت می کند فقط به عنوان پیش بینی شده توسط انیشتین نظریه نسبیت عام. مدار آن شکل گرفته است مانند یک روزت و نه مانند یک بیضی به عنوان پیش بینی شده توسط نیوتن نظریه جاذبه را. این اثر شناخته شده به عنوان شوارتزشیلد سبقت هرگز قبل از اندازه گیری شده است برای یک ستاره در اطراف یک سیاهچاله ابر پرجرم. این هنرمند تصور نشان می دهد سبقت از ستاره در مدار خود با اثر اغراق آمیز تر برای تجسم. (اعتبار تصویر: ESO/L. Calçada)

حرکت Genzel ذکر نام شوارتزشیلد سبقت توصیف یک نوع چرخش یک جسم بیضوی مدار. محل جسم نزدیک ترین-روش نقطه تغییرات با هر یک از دامان طوری کلی مدار به شکل روزت به جای ساده استاتیک بیضی.

ستاره شناسان تا به حال هرگز اندازه گیری شوارتزشیلد سبقت در زوم در اطراف یک ستاره پرجرم درون آن باشد سیاه چاله — تا به حال.

این تیم تحقیقاتی با استفاده از رصدخانه جنوبی اروپا را (ESO) تلسکوپ بسیار بزرگ (VLT) در شیلی برای پیگیری یک ستاره به نام S2 به عنوان آن را لوپ در اطراف Sagittarius A*, نهفته است که در مورد 26,000 سال نوری از زمین است. در طی 27 سال ستاره شناسان بیش از 330 اندازه گیری S2 موقعیت و سرعت با استفاده از چند VLT ابزار است. (یکی از این ابزار است که به نام جاذبه می دهد که این تیم تحقیقاتی خود نام: جاذبه همکاری.)

چنین طولانی مشاهدهای پنجره لازم بود به انتخاب کنید تا S2 را سبقت برای ستاره طول می کشد 16 سال زمین برای تکمیل یک مدار اطراف Sagittarius A*.

مشاهده سبقت همسان پیش بینی های نسبیت عام دقیقا که می تواند منجر به اکتشاف بیشتر پایین جاده محققان گفتند.

“از آنجا که S2 اندازه گیری دنبال نسبیت عام بنابراین ما می توانید تنظیم دقیق محدودیت چقدر نامرئی مواد مانند توزیع ماده تاریک و یا ممکن است کوچکتر از سیاه چاله ها در حال حاضر در اطراف Sagittarius A*,” اعضای تیم پسر پرین و Karine Perraut — رصدخانه پاریس-PSL و گرونوبل موسسه Planetology و اخترفیزیک در فرانسه بود — گفت: در همین بیانیه است.

“این است که علاقه زیادی برای درک شکل گیری و تکامل سیاه چاله پرجرم درون آن باشد” آنها اضافه شده است.

این شبیه سازی نشان می دهد که مدار ستاره بسیار نزدیک به سیاهچاله ابر پرجرم در قلب کهکشان راه شیری است. یکی از این ستاره ها به نام S2, مدار هر 16 سال و در گذر است بسیار نزدیک به سیاه چاله در ماه مه سال 2018 است. (اعتبار تصویر: ESO/L. Calçada/spaceengine.org)

این مطالعه جدید که منتشر شد آنلاین امروز (16 آوریل) در مجله Astronomy & اخترفیزیک, مارس presage حتی بیشتر هیجان انگیز black-hole بینش آمده است. برای مثال در آینده megascopes مانند ESO را بسیار بزرگ تلسکوپ می تواند به ستاره شناسان اجازه می دهد برای پیگیری ستاره است که حتی نزدیک به Sagittarius A* از S2 می کند محققان گفتند.

“اگر ما ممکن است جذب ستاره ها به اندازه کافی نزدیک است که آنها در واقع احساس چرخش, چرخش سیاه چاله” گفت: مطالعه عضو تیم Andreas Eckart از دانشگاه کلن در آلمان است. “خواهد بود که دوباره یک سطح کاملا متفاوت از آزمایش نسبیت.”

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>