نور ستاره به تنهایی می تواند اشک سیارک ها به قطعات

اکثر ستاره ها در جهان تبدیل خواهد شد درخشان به اندازه کافی برای انفجار در اطراف سیارک ها به طور پی در پی قطعات کوچکتر با استفاده از نور خود را به تنهایی و با توجه به تحقیقات جدید.

تابش الکترومغناطیسی از ستارگان در پایان خود را “غول شعبه” فاز پایدار فقط چند میلیون سال قبل از آنها سقوط به کوتوله سفید—خواهد بود به اندازه کافی قوی به چرخش حتی دور سیارک ها در سرعت بالا تا زمانی که آنها را پاره از هم جدا و دوباره و دوباره. به عنوان یک نتیجه, ما خورشید را به راحتی ساییدن خود ما در کمربند سیارک میلیاردها سال از هم اکنون, محققان می گویند.

این مطالعه جدید در Monthly Notices از انجمن نجوم سلطنتی تجزیه و تحلیل شماره پی در پی شکستن حوادث و چگونه به سرعت این آبشار رخ می دهد.

نویسندگان نتیجه گیری کرد که همه اما بیشتر از راه دور و یا کوچکترین سیارات در یک سیستم را متلاشی در یک مدت نسبتا کوتاه از یک میلیون سال را پشت سر مانده است که دانشمندان می توانید پیدا کردن و تجزیه و تحلیل در اطراف مرده ستاره کوتوله سفید است. برخی از این باقی مانده و ممکن است در قالب “دو سیارک ها” که در اطراف هر یک از دیگر در حالی که آنها در مدار خورشید است.

پس از توالی اصلی ستاره مثل خورشید ما سوخته اند تمام سوخت هیدروژن آنها و سپس تبدیل به صدها بار بزرگتر در طول یک “غول شعبه” فاز و افزایش درخشندگی ده هزار برابر دادن شدید تابش الکترومغناطیسی. وقتی که توسعه متوقف می شود یک ستاره میریزد بیرونی آن لایه پشت سر گذاشتن یک هسته متراکم شناخته شده به عنوان یک کوتوله سفید.

“نه تنها خود ما در کمربند سیارک نابود شود, اما از آن خواهد شد به سرعت انجام می شود و با خشونت. و صرفا با توجه به نور از خورشید ما است.”

مدار سیارک را جذب تابش از ستاره و توزیع آن در داخل و سپس منتشر می کنند آن را از محل های مختلف ایجاد یک عدم تعادل. این عدم تعادل باعث ایجاد گشتاور اثر است که به تدریج چرخش این سیارک در نهایت به شکستن سرعت در یک چرخش کامل هر 2 ساعت (زمین طول می کشد تقریبا 24 ساعت برای تکمیل یک چرخش کامل). اثر شناخته شده به عنوان YORP اثر می شود نام خود را از چهار دانشمندان که به کمک ایده های به مفهوم.

در نهایت این گشتاور را بکشد سیارک جدا و به قطعات کوچکتر. این روند خواهد شد و سپس تکرار در چند مرحله بسیار شبیه چگونه در بازی کلاسیک سیارک ها و شکستن آنها را به کوچکتر و کوچکتر سیارک ها پس از تخریب هر رویداد. دانشمندان محاسبه کرده اند که در اکثر موارد بیش از 10 شکافت حوادث—شکستن و یا یو پی اس—رخ خواهد داد قبل از تکه شدن بیش از حد کوچک برای شکستن هر بیشتر.

“هنگامی که یک ستاره معمولی می رسد غول شعبه مرحله آن درخشش حداکثر می رسد از بین 1000 و 10000 برابر درخشندگی خورشید ما می گوید:” منجر نویسنده Dimitri Veras از دانشگاه وارویک را نجوم و اخترفیزیک ،

“سپس ستاره قرارداد را به یک زمین به اندازه کوتوله سفید بسیار به سرعت که در آن درخشش قطره به سطوح پایین تر از خورشید ما است. از این رو YORP اثر بسیار مهم در طول لوله شعبه فاز اما تقریبا مدتی بعد از ستاره تبدیل به یک کوتوله سفید.

“برای یک خورشیدی-توده غول شعبه ستاره ها—مانند آنچه در خورشید ما تبدیل خواهد شد—حتی exo-کمربند سیارک آنالوگ خواهد بود به طور موثر نابود شده است. این YORP اثر در این سیستم بسیار خشونت آمیز و اعمال به سرعت در سفارش از یک میلیون سال است. نه تنها خود ما در کمربند سیارک نابود شود, اما از آن خواهد شد به سرعت انجام می شود و با خشونت. و صرفا با توجه به نور از خورشید ما,” Veras می گوید.

باقی مانده از این سیارک ها را در نهایت به صورت یک باقی مانده دیسک در اطراف کوتوله سفید است که به رسم ستاره “آلوده کردن آن است.” ستاره شناسان می تواند تشخیص دهد این آلودگی از زمین و تجزیه و تحلیل آن به منظور تعیین ترکیب آن است.

“این نتایج کمک کردهاید باقی مانده در زمینه های غول پیکر شعبه و کوتوله های سفید و سیستم های سیاره ای که بسیار مهم است برای تعیین چگونگی سفید کوتوله های آلوده” می افزاید: Veras. “ما نیاز به دانستن که در آن باقی مانده است در آن زمان به ستاره تبدیل به یک کوتوله سفید به درک چگونه دیسک تشکیل شده است. بنابراین YORP اثر مهم را فراهم می کند زمینه را برای تعیین که در آن باقی مانده که می ریزند.”

هنگامی که خورشید ما می میرد و از سوخت اجرا می شود در حدود 6 میلیارد سال آن را بیش از حد خواهد ریختن آن در لایه های بیرونی و سقوط به یک کوتوله سفید. به عنوان آن درخشش رشد می کند آن را بمباران خواهد کرد ما در کمربند سیارک ها با به طور فزاینده ای شدید تابش معرض سیارات به YORP اثر و شکستن آنها را به قطعات کوچکتر و کوچکتر.

اکثر سیارک شناخته شده به عنوان “آوار شمع”—مجموعه ای از سنگ آزادانه با هم برگزار می شود—کمی قدرت داخلی. اما کوچکتر سیارک ها بیشتر از قدرت داخلی و در حالی که این اثر را شکستن اشیاء بزرگتر کاملا به سرعت باقی مانده خواهد فلات در اشیاء اطراف 1-100 متر در قطر. پس از “غول شعبه” فاز شروع می شود و این روند ادامه دارد تا زمانی که رسیدن به این فلات.

اثر کاهش با افزایش فاصله از ستاره و با افزایش قدرت داخلی از سیارک. این YORP اثر می تواند شکستن سیارک ها در صدها AU (واحد نجومی) بسیار دورتر از جایی که نپتون یا پلوتون ساکن.

اما YORP اثر تنها تاثیر سیارک ها. اشیاء بزرگتر از پلوتون خواهد شد به احتمال زیاد فرار از این سرنوشت خود را با توجه به اندازه و قدرت داخلی—مگر اینکه یکی دیگر از روند مانند برخورد با یک سیاره دیگر آنها را می شکند تا محققان می گویند.

منبع: دانشگاه وارویک

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de