ستاره انفجار خود سیارات به خرد اجساد بلعد باقی مانده

Necroplanetology

در سال 2015 یک تیم بین المللی از ستاره شناسان به تماشای یک کوتوله سفید ستاره gobbling تا سیارات در سیستم خود را مانند یک مادر بلعیدن آن جوان است.

مطالعه خود را در حال حاضر پذیرفته شده به اختر فیزیک مجله برای بررسی, آغاز یک میدان کاملا جدید از مطالعه به عنوان محبوب مکانیک گزارش: “necroplanetology.”

نسبت به پایان چرخه زندگی خود را به ستاره خاصی توده تبدیل به کوتوله سفید با ریختن مقدار زیادی از مواد خود و پشت سر گذاشتن یک سحابی اطراف آنها را.

سفید کوتوله های باقی مانده از یک ستاره ای هسته که سوخته تا تمام هیدروژن آن قبلا مورد استفاده برای سوخت آن همجوشی واکنش های. آنها همچنین بسیار متراکم در برخی موارد تراکم جرم خورشید به حجم زمین است.

نامنظم نور

اما دانشمندان کشف یک کوتوله سفید به نام WD 1145+017, 570 سال نوری دور است که رفتار در یک راه عجیب و غریب: آن را پوشیده در یک نامنظم نرخ تکرار همان الگوی هر پنج ساعت یا بیشتر نشان می دهد که وجود دارد چند ده اجسام در حال چرخش آن است.

این اجسام شبیه سیارک “با بخشی از ساختار متفاوت و فرار غنی از گوشته” کاغذ می خواند و نشان می دهد که آنها به سرعت از دست دادن توجه خود را از پوسته بیرونی.

ساخت مسائل حتی غریبه فضای آن پر بود از آنچه در این تیم مشکوک به باقی مانده از دیگر سیارات سنگی ساخته شده از مقدار فلزات سنگین مانند آهن و منیزیم است.

محققان به این نتیجه رسیدند که سنگی سیاره باقی می ماند باید به تازگی “accreted” یا انباشته از طریق کوتوله سفید عظیم گرانشی. به عبارت دیگر ستاره شد مصرف سیارات دیگر در خود مدار.

بیشتر بخوانید: دانشمندان شاهد مرگ یک منظومه شمسی و تولد Necroplanetology [Popular Mechanics]

بیشتر در کوتوله سفید: دو ستاره مرده ها در مدار یکدیگر اجساد فوق العاده سریع

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>