فشردن کوریم بین الماس بازده تعجب

دانشمندان می توانند دستکاری کوریم یکی از سنگین ترین عناصر شناخته شده به یک درجه بیشتر از آنچه قبلا تصور.

یک تیم از محققان نشان داده است که چگونه کوریم—عنصر 96 در جدول تناوبی و یکی از آخرین که قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح—در پاسخ به فشار ناشی از فشردن یک نمونه بین دو الماس است.

این تیم در می یابد که رفتار کوریم بیرونی الکترون—که بر توانایی خود را برای پیوند با دیگر عناصر را می توان با کوتاه کردن فاصله بین آن و اطراف اتم سبکتر. این یافته ها به نظر می رسد در مجله طبیعت.

“این پیش بینی نیست چون شیمی کوریم آن را مقاوم می سازد و این نوع تغییرات می گوید:” مطالعه co-رهبر توماس Albrecht-اشمیت استاد شیمی در دانشگاه ایالتی فلوریدا. “در آن کاملا بی اثر است.”

اگر چه تنها برخی کوریم ترکیبات به نمایش گذاشته تغییرات آن را هنوز هم جالب دانشمندان از آنجا که کوریم است که به طور معمول به طور کامل مقاوم به داشتن خواص آن را تغییر داده است.

آلبرشت-اشمیت کار بخشی از آزمایشگاه خود را به طور کلی ماموریت برای درک بهتر و سنگین تر می شوند یا actinide عناصر در پایین جدول تناوبی. در سال 2016 او موفق به دریافت بودجه از وزارت انرژی به شکل مرکز Actinide علم و فناوری به تمرکز بر روی شتاب علمی در تلاش برای تمیز کردن زباله های هسته ای.

با وجود حضور خود را در جدول تناوبی به عناصر سنگین تر هنوز هم تا حد زیادی باقی می ماند یک رمز و راز برای دانشمندان به خصوص در مقایسه با فندک عناصری مانند اکسیژن یا نیتروژن.

“این یک آزمایش هیجان انگیز است که نشان داد که ما باید کنترل بیشتری از شیمی از این دشوار است به کنترل عناصر از آنچه قبلا فکر می کردم” Albrecht-اشمیت می گوید.

“این کوریم(3+) یون های مورد مطالعه ما یک نیمه پر از الکترون بیرونی پوسته که بسیار دشوار است برای شرکت در پیوند شیمیایی می گوید:” مطالعه co-رهبر Jochen Autschbach استاد شیمی در دانشگاه بوفالو.

“یکپارچه تجربی و نظری رویکرد نشان داد که استفاده از فشار بالا به یک کریستال حاوی کوریم(3+) همراه با گوگرد آلی و یونهای آمونیوم باعث می شود که پوسته بیرونی کوریم برای شرکت در کووالانسی پیوند شیمیایی با گوگرد. این یافته ممکن است کمک به راهنمای روش های جدید مطالعه مرموز رفتار شیمیایی مقاوم در برابر actinide پوسته.”

در مطالعه جدید Autschbach گروه انجام محاسبات کمک کرد که به توضیح آنچه اتفاق افتاده در طول بالا-فشار آزمایش آشکار جزئیات بیشتر در مورد چگونه کوریم رفتار شیمیایی هنگامی که ترکیبات حاوی این عنصر هستند فشرده بین الماس و چگونه این تأثیرات رنگ نور ساطع شده توسط کوریم.

این تیم از مطالعه co-رهبر اوا Zurek همچنین یک استاد شیمی در دانشگاه بوفالو گذاشته پایه و اساس این محاسبات پیش بینی ساختار کریستال ترکیبات تحت فشار بالا.

“تحت فشار ترکیبات شیمیایی و مواد می تواند رفتار کاملا متفاوت از آنها در شرایط جوی ساخت اکتشافات در بالا-فشار تحقیقات بسیار هیجان انگیز” Zurek می گوید.

درک بیشتری از عناصر سنگین تر باز می شود درب به استراتژی های اضافی برای کنترل جداسازی شیمیایی مورد استفاده در هسته ای بازیافت و در طراحی انعطاف پذیر مواد برای ذخیره سازی طولانی مدت از رادیواکتیو عناصر Albrecht-اشمیت می گوید. این تیم تحقیقاتی معتقد است که نتایج آنها مرتبط با کوریم را ترجمه به دیگر عناصر سنگین نیز هست.

این تیم قصد دارد به دنبال این کار توسط طراحی آزمایش های مشابه برای عناصر سنگین تر مانند californium و einsteinium که در آن اثرات فشار می تواند حتی بیشتر از برای کوریم.

این تحقیقات تا به حال کمک های مالی از وزارت انرژی ایالات متحده با حمایت های بیشتر از ما از بنیاد ملی علوم.

منبع: دانشگاه بوفالو

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de