اسفنجی, کریستال, گرفتن, آب آشامیدنی از هوا نازک

بسیار مواد جاذب به نام metal-organic frameworks می تواند استخراج آب آشامیدنی از هوا نازک پژوهش می یابد.

این کشف می تواند به طور بالقوه منجر به فن آوری است که تامین آب شرب به مناطق خشک ترین در این سیاره است. برای بسیاری از جهان فقیر یکی از بزرگترین تهدیدات محیط زیست به سلامت باقی می ماند عدم دسترسی به آب سالم.

تحقیقات جدید اهرم metal-organic frameworks (MOFs) مواد با بزرگترین و شناخته شده در سطح مناطق در هر گرم. تنها یک گرم از وزارت مالیه را خیس می تواند یک زمین فوتبال را به ارزش از مواد زمانی که مواد در یک لایه در سراسر این زمینه است.

اسفنج مانند کریستال می توانید ضبط و ذخیره و انتشار ترکیبات شیمیایی مانند آب و بزرگ سطح منطقه ارائه می دهد فضای بیشتری برای واکنش های شیمیایی و جذب مولکول, محققان می گویند.

MOFs نشان داده اند وعده برای برداشت آب, اما, محققان انجام داده اند کمی برای تعیین بهترین خواص برای سریع و کارآمد تولید آب است.

“اولیه آزمایش ها ثابت کرده است که مفهوم کار می کنند” می گوید: Zhiyong Xia از فیزیک کاربردی دانشگاه جانز هاپکینز آزمایشگاه. “اما مشکل این است ظرفیت.

“سایر تیم های تحقیقاتی قادر به تولید بوده است تا آنجا که حدود 1.3 لیتر آب در هر روز به ازای هر کیلوگرم از جاذب تحت شرایط خشک—به اندازه کافی تنها برای یک نفر. برای ایجاد یک مطلوب آب-برداشت دستگاه نیاز به یک درک بهتر از ساختار مالکیت و رابطه کنترل جذب و تحویل.”

شیا و تیم خود را مورد مطالعه یک سری از MOFs—کشف اساسی خواص مواد حاکم بر سینتیک از آب جداسازی در این کلاس از مواد و همچنین بررسی چه مقدار آب آنها می تواند جذب. آنها همچنین به بررسی پتانسیل تاثیر دما و پودر ضخامت بستر در جذب سطحی-نمونه برداری فرایند را که یکی از دست آورد بهینه پارامترهای عملیاتی.

“ما شناسایی مالیه است که می تواند تولید 8.66 لیتر آب در هر روز به ازای هر کیلوگرم از وزارت مالیه تحت شرایط ایده آل فوق العاده ای پیدا کردن.” Xia می گوید. “این به ما کمک خواهد کرد تعمیق درک ما از این مواد و راهنمای کشف نسل بعدی آب-روش برداشت.”

محققان اکنون در حال بررسی دیگر MOFs با کم رطوبت نسبی هجوم امتیاز بالا در سطح مناطق قطبی خواص عملکردی به ببینید که چگونه آنها انجام در محیط های خشک. آنها همچنین به بررسی تنظیمات مختلف از MOFs به تعیین که اجازه می دهد تا برای جذب بهینه.

محققان به خود جلب کرد در APL را در تلاش های مداوم در روش های تصفیه آب. APL را توسعه داده است یک راه جدید برای حذف بسیار سمی perfluoroalkyl مواد—همیشه در حال گسترش گروه تولید مواد شیمیایی به طور گسترده ای مورد استفاده برای ایجاد انواع مختلفی از محصولات روزمره—از نوشیدن آب است. جداگانه تلاش به همراه داشت یک روش مقرون به صرفه برای حذف سمی فلزات سنگين از آب آشامیدنی.

“ما دانشمندان و مهندسین جمعی نقاط قوت و تخصص در مواد و شیمی را قرار APL را فوق العاده تاثیر و اختراع آینده آب آشامیدنی برای اعزام warfighters و همچنین برای شهروندان در سراسر جهان می گوید:” متحد Bissing-Gibson, APL بیولوژیکی و شیمیایی علوم مدیر برنامه. “ما مشتاقانه منتظر به صرفه جویی در این سیاره یک قطره در یک زمان.”

منبع: دانشگاه جانز هاپکینز

اصلی مطالعه DOI: 10.1038/s41598-020-58405-9

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de