خاردار گرده تکامل یافته برای ‘چسب’ بر روی زنبور عسل

Wildflower است خاردار گرده تبدیل شده است به ضمیمه به سفر bumblebees در مورد تحقیقات می یابد.

بیش از 80 درصد از جهان را در گیاهان گلدار باید تکثیر به منظور تولید گل جدید با توجه به خدمات جنگل ایالات متحده. این فرآیند شامل انتقال گرده بین گیاهان توسط باد و آب و یا حشرات به نام گرده—از جمله bumblebees.

در یک مطالعه جدید از محققان در دانشگاه میسوری بر خاردار گرده از یک بومی وحشی قاصدک گونه در جنوب کوه های راکی. با استفاده از یک بسیار دقیق الکترونی اسکن میکروسکوپ تیم تحقیقاتی می تواند مشاهده میکروسکوپی سطح خاردار گرده که در غیر این صورت به نظر می رسد مانند زرد گرد و غبار به چشم است.

spiny orb
میکروسکوپی نظر خاردار گرده از یک بومی وحشی قاصدک گونه در جنوب کوه های راکی. (اعتبار: ایالات متحده Missouri)

“ما از مشاهده این بومی گرده از رشته کوه های راکی است مطلوب فاصله برآمدگی است که اجازه می دهد آن را به راحتی متصل به یک گرده افشان مانند زنبور عسل می گوید:” Austin لین های اخیر دکترا در زیست شناسی از دانشگاه میسوری بخش از علوم زیستی است.

“هنگامی که ما مقایسه آن با متوسط چمن قاصدک که نیازی گرده به تکثیر و ما دیدیم که گرده بر روی چمن قاصدک یک فاصله کوتاه بین این برآمدگی ساخت آن را سخت تر به ضمیمه به سفر گرده. بنابراین ما نشان می دهد این وحشی قاصدک گرده تکامل یافته بیش از نسل های بسیاری برای ایجاد یک مطلوب شکل برای اتصال به گرده.”

مطالعات قبلی مورد بررسی قرار خاردار گرده اما این یکی از اولین مطالعات تمرکز بر گرده برآمدگی. لین سرب محقق این مطالعه می گوید: محققان نیز قادر به رد یک رقابت ایده که خاردار گرده به عنوان یک مکانیسم دفاعی برای حفاظت از گرده خورده است.

“در خاردار گرده در واقع عمل مانند نوار چسب” لین می گوید. “تا زمانی که زنبورها در حال برداشت گرده برای مواد غذایی این گرده چسبیده به موهای خود را. این یک مثال عالی از mutualism که در آن گیاه نیاز به گرده افشان برای تولید مثل و گرده افشان نیاز گیاه برای مواد غذایی خود را.”

پژوهشگران را به مطالعه چگونه یک زنبورعسل موها کمک به این فرایند است.

این مطالعه به نظر می رسد در مجله آمریکایی بتنی. نویسندگان هستند از دانشگاه میسوری و دانشگاه ایالتی کلرادو. بودجه آمد از کوه منطقه زمین اعتماد و Cherng بنیاد کمک هزینه تحصیلی. این مطالب صرفا به عهده نویسندگان بوده و لزوما نمایندگی رسمی دیدگاه های سازمان های مالی است.

منبع: دانشگاه میسوری

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de