دیدنی رنگین کمان ابر در فضا باعث by cosmic مرحله نهایی مسابقات بین ستاره

خیره کننده-رنگین کمان رنگی ابری از گاز را احاطه کرده یک جفت ستاره است که duked آن از چند صد سال پیش.

با استفاده از Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (آلما) ستاره شناسان مشاهده دودویی سیستم ستاره ای به نام HD101584 آشکار عجیب و غریب گاز ابر اعتقاد بر این است که به نتیجه یک رویارویی بین دو ستاره, با توجه به بیانیه ای از رصدخانه جنوبی اروپا.

داده ها از علما و آتاکاما Pathfinder آزمایش (APEX) نشان می دهد که یکی از ستارگان بزرگ شد آنقدر بزرگ است که آن را فرا گرفته دیگر. به عنوان کوچکتر ستاره spiraled نسبت به آن غول های ستاره ای همدم آن باعث بزرگتر, آفتاب مانند ستاره برای ریختن آن در لایه های بیرونی و در نتیجه گسترش ابرهای گاز اسیر در به تازگی منتشر شده ALMA تصاویر.

مرتبط: این نپرداخته ستارگان اجساد باید خامه مراکز پر از عجیب و غریب کوانتومی مایعات

به طور معمول, هنگامی که خورشید مانند ستاره سوختگی از طریق تمام هیدروژن در هسته خود آنها تبدیل به یک رنگ قرمز روشن-غول ستاره. هنگامی که این نوع از ستاره می میرد آن میریزد آن در لایه های بیرونی را پشت سر داغ و متراکم باقی مانده به نام کوتوله سفید.

اما تکامل از غول پیکر قرمز در HD101584 “متوقف شد قبل از موعد مقرر و به طور چشمگیری به عنوان یک همسایه کم جرم همدم ستاره فرا گرفته بود توسط غول” هانس Olofsson یک ستاره شناس در دانشگاه صنعتی چالمرز در سوئد که رهبری تحقیقات جدید بر روی ستاره جفت در بیانیه ای گفت:.

Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array اسیر روشن و قرمز و آبی با ابرهای گازی اطراف دودویی سیستم ستاره شناخته شده به عنوان HD101584. بزرگتر از این سیستم بلعیده آن و کاهش توده همراه است. گاز ریخته شد از لایه های خارجی ستاره قرمز غول پیکر را به عنوان کوچکتر ستاره spiraled درون. (اعتبار تصویر: آلما (ESO/NAOJ/NRAO), Olofsson et al. اذعان: رابرت کامینگ)

به عنوان کوچکتر ستاره spiraled نسبت به بزرگتر خود همراه جت از گاز تشکیل شده که به نوبه خود رو از مواد خارج شده از غول پیکر قرمز را به فضا. این روند با تشکیل حلقه ای از گاز و آبی روشن و قرمز حباب از مواد دیده می شود در آلما تصاویر. آبی, ابرها گاز نمایندگی مواد در حال حرکت سریع به سمت ما در حالی که قرمز ابر گاز نمایندگی مواد در حال حرکت سریع ترین دور از ما, با توجه به بیانیه.

بر اساس آلما مشاهدات محققان نشان می دهد که کم جرم همدم ستاره دستگیر شد توسط غول سرخ ستاره هنگامی که آن را به یک اندازه بحرانی تنها چند صد سال پیش با توجه به این بیانیه.

نمایش واید از آسمان نشان محله HD101584. (اعتبار تصویر: ESO/دیجیتالی آسمان نظرسنجی 2. اذعان: Davide د مارتین)

کوچکتر ستاره spiraled در سمت غول سرخ اما متوقف شده قبل از رسیدن به هسته ی اصلی آن است که چرا این جفت ارز به نظر می رسد خیلی نزدیک به هم و نشان داده شده است به عنوان یک نقطه روشن در مرکز آلما تصویر.

“در حال حاضر ما می توانیم توصیف مرگ فرآیندهای مشترک برای بسیاری از خورشید-مانند ستاره اما ما نمی تواند توضیح دهد که چرا و یا دقیقا چگونه آنها اتفاق می افتد” یک صوفیه Ramstedt co-نویسنده در تحقیقات جدید و یک ستاره شناس در دانشگاه اوپسالا در سوئد در بیانیه ای گفت:. “HD101584 به ما می دهد سرنخ های مهمی برای حل این پازل از آن است که در حال حاضر در مرحله انتقالی بین بهتر مورد مطالعه قرار تکاملی مراحل. با تصاویر دقیق از محیط زیست از HD101584 ما می توانیم ارتباط بین مشاعره ستاره قبل از آن بود و ستاره ای باقی مانده آن را به زودی تبدیل خواهد شد.”

یافته های خود را منتشر شد در سال گذشته در مجله Astronomy & اخترفیزیک.

دنبال سامانتا Mathewson @Sam_Ashley13. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de