عینک مخصوص اجازه دهید افراد مبتلا به کوررنگی دیدن بیشتر رنگ

ویژه انحصاری عینک می تواند در افزایش بینایی رنگ برای کسانی که با شایع ترین نوع قرمز-سبز کمبود دید رنگ و یا “غیر عادی trichromacy,” محققان گزارش.

قابل توجه توانایی شناسایی و تجربه گسترده رنگ نیز نشان داد که کور رنگی تست افراد پوشیده نیست ،

“…این پیشرفت همچنان ادامه داشت زمانی که تست شده و بدون فیلتر در نتیجه نشان دادن تطبیقی بصری پاسخ.”

حداقل هشت نفر در 100 نفر (8%) و 200 (0.5%) رنج می برند از قرمز-سبز کمبود دید رنگ (CVD) در مجموع 13 میلیون در آمریکا و 350 میلیون نفر در سراسر جهان است.

در حالی که کسانی که با رنگ طبیعی چشم انداز دیدن بیش از یک میلیون رنگ و سایه آن با CVD ببینید بسیار کاهش طیف وسیعی از رنگ. مردم با CVD تجربه رنگ به عنوان خاموش تر و شسته و برخی از رنگ ها باعث سردرگمی یا مشکل تر به افتراق.

مطالعه ارزیابی تاثیر طیفی درجه یک فیلتر بر افزایش رنگی پاسخ از ناظران با رنگ قرمز-سبز CVD بیش از دو هفته از استفاده. فیلتر (EnChroma عینک) طراحی شده برای افزایش جدایی بین کانال های رنگ برای کمک به افراد مبتلا به کوررنگی دیدن رنگ تر vibrantly به وضوح و مجزا است.

برای پژوهش در زیست شناسی کنونی CVD شرکت کنندگان عینک ویژه فیلتر عینک و یا دارونما ، بیش از دو هفته نگهداری آنها خاطرات و مجددا در روز های 2 و 4 و 11 اما بدون پوشیدن عینک. محققان دریافتند که با پوشیدن فیلتر, عینک, افزایش پاسخ به رنگی و کنتراست پاسخ در افراد با رنگ قرمز-سبز رنگ کوری. معلوم نیست چه مدت بهبود طول می کشد و بدون استفاده از فیلترهای اما شواهد نشان می دهد که این اثر همچنان ادامه دارد, برای برخی از زمان.

“من تا به حال هیچ ایده چگونه رنگارنگ جهان است و احساس می کنید این عینک می تواند کمک به رنگ افراد نابینا بهتر حرکت رنگ و درک جهان است.”

“تمدید استفاده از این عینک افزایش رنگی پاسخ در کسانی که با غیر عادی trichromacy (قرمز-سبز کمبود دید رنگ) می گوید:” John S. ورنر استاد چشم پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا ،

“ما دریافتیم که استفاده مداوم بیش از دو هفته نه تنها منجر به افزایش کنتراست رنگی, پاسخ, اما مهمتر از این پیشرفت همچنان ادامه داشت زمانی که تست شده و بدون فیلتر در نتیجه نشان دادن تطبیقی بصری پاسخ.”

ورنر اشاره می کند که این اثر را نمی توان با broad-band فیلتر فروخته شده به عنوان ایدز به رنگ کور. او و پژوهشی همکاران بر این باورند يافتههای حاصل از مطالعه نشان می دهد که تغییرات photoreceptor سیگنال فعال کردن یک پلاستیک پست-receptoral بستر در مغز است که به طور بالقوه می تواند برای بهره برداری بصری توانبخشی.

“زمانی که من پوشیدن عینک بیرون تمام رنگ ها بسیار پر جنب و جوش و چربی های اشباع شده و من می توانم نگاهی به درختان و به طور واضح بگویید که هر درخت کمی سایه های مختلف از رنگ سبز نسبت به بقیه می گوید:” الکس Zbylut یکی از رنگ کور شرکت کنندگان در این مطالعه که دارونما عینک برای اولین بار و پس از آن تلاش ویژه فیلتر نسخه پس از آن.

“من تا به حال هیچ ایده چگونه رنگارنگ جهان است و احساس می کنید این عینک می تواند کمک به رنگ افراد نابینا بهتر حرکت رنگ و درک جهان است.”

واکنش از دیگر شرکت کنندگان در مورد تجارب خود را با این عینک در مکمل بخش از زیست شناسی کنونی مقاله.

اضافی نویسندگان هستند از دانشگاه Université de Lyon و Inserm سلول های بنیادی و مغز موسسه تحقیقاتی در فرانسه و UC سن دیگو. حمایت از کار آمد از موسسه ملی چشم و کمک های مالی از LABEX قشر دانشگاه د لیون که توسط تحقیقات ملی فرانسه آژانس.

منبع: UC Davis

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de