SpaceX آزمون Falcon 9 rocket برای Starlink ماهواره ناوگان راه اندازی

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — SpaceX با موفقیت شلیک کردن موشک فالکون 9 را تقویت خواهد کرد که راه اندازی این شرکت در دسته بعدی از Starlink ماهواره امروز (Feb. 14) در یک آزمون که مجموعه صحنه را برای یک آخر هفته شروع.

که موشک فالکون 9 است که انتظار می رود به ارسال 60 Starlink اینترنت ماهواره به فضا زودتر از یکشنبه (Feb. 16). پرتاب برای روز یکشنبه تنظیم شده است در 10:25 p. m. EST (1525 GMT).

این شرکت در اصل برنامه ریزی شده برای راه اندازی در روز شنبه (Feb. 15) اما فقیر آب و هوا در موشک را بهبود منطقه باعث شد که 24 ساعته برنامه لغزش.

این شرکت با انجام یک اصطلاح استاتیک-fire آزمون در روز جمعه (Feb. 14) در ساعت 9 صبح به وقت EST (1400 GMT) یک موشک فالکون 9 در فضا راه اندازی مجتمع 40 در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا این شرکت گفت: در توییتر. آینده راه اندازی خواهد شد و علامت سوم Starlink پرواز این سال است.

ویدئو: دیدن SpaceX 1 Starlink ماهواره ها در آسمان شب

جانباز Falcon 9 rocket نورد از آن آشیانه در روز پنج شنبه (Feb. 13) و رفت و عمودی بر روی سکوی پرتاب در پیشبرد برنامه ریزی شده تست شلیک از آن نه مرحله اول موتورهای صبح جمعه.

دو مرحله موشک برجسته در آینده راه اندازی شامل سه بار-پرواز اولین مرحله تقویت کننده داشتن قبلا lofted تجاری دو اژدها بر ماموریت (CRS-17 در مارس 2019 و CRS-18 که جولای) و همچنین سنگین ارتباطات از راه دور ماهواره ای در ماه دسامبر.

این علائم چهارمین بار SpaceX تقویت کننده پرواز را چهار بار.

اما قبل از آن می توانید راه اندازی SpaceX قرار دادن وسیله نقلیه از طریق یک روال راه اندازی تمرین به نام استاتیک-تست آتش. این یک بخش استاندارد از prelaunch روش و یکی از آخرین نقاط عطف مهم قبل از پرتاب. در طول آزمون, تیم لود شاهین فوق العاده سرد سوخت — نفت سفید و اکسیژن مایع — به موشک و سپس به طور خلاصه مشتعل مرحله اول نه مرلین 1D موتورهای.

مرتبط با: SpaceX 1 Starlink megaconstellation راه اندازی در عکس!

موتور به طور خلاصه به اخراج در 12 p. m. EST (1700 به وقت تهران) تولید بیش از 1 میلیون پوند تراست در حالی که تقویت کننده باقی ماند بصورتی پایدار و محکم بر روی زمین است.

“استاتیک آتش فالکون 9 کامل پیش از راه اندازی 60 ماهواره — با توجه به آب و هوای نامناسب در منطقه بازیابی فردا در حال حاضر هدف راه اندازی در یکشنبه 16 در 10:25 p. m. EST, 15:25 UTC” SpaceX توییتی در مدت کوتاهی پس از آزمون.

این تست کمی متفاوت از معمولی پایین نگه آزمون است که SpaceX انجام می دهد قبل از هر پرتاب در سال های اخیر است.

SpaceX تست اخراج این فالکون 9 با یک بار متصل شده است. به طور معمول شرکت رول فقط موشک را در مرحله اول آتش سوزی در آن و رول آن را به عقب به طوری که آنها می توانید ضمیمه حمل بار. SpaceX را دنبال کرده است که روش پس از سال 2016 زمانی که یک موشک فالکون 9 منفجر شد در این گفتوگو از بین بردن ماهواره ای خود حمل بار در طول آماده سازی برای یک استاتیک تست آتش.

اما با Starlink راه اندازی این شرکت تصمیم گرفته است به آتش راکت با محموله در بالا نشسته. این یک عمل جدید برای این راه اندازی, اما چیزی است که این شرکت در حال انجام است با بسیاری از آن Starlink راه اندازی شد. پس SpaceX صاحب حمل بار آن فرض اگر خطر وجود دارد آنومالی. علاوه بر این کاهش در زمان پردازش اجازه می دهد این شرکت به آزمون آتش یک روز و راه اندازی بعدی.

این عمل چیزی بود که SpaceX در گذشته اما متوقف شد و پس از از دست دادن آموس 6 ماهواره در سال 2016. که انفجار شد و نسبت به مسائل با کامپوزیت overwrapped مخازن تحت فشار (COPVs) در موشک را به مرحله بالایی. این COPVs مسئول نگهداری موشک تحت فشار در طول پرواز خود را به عنوان سوخت تخلیه شده است

از آن زمان به بعد این شرکت با طراحی دوباره COPVs و شروع به استفاده از آنها را زمانی که آنها شروع به پرواز بلوک 5 نسخه از فالکون 9 در مارس سال 2018 است. در یک prelaunch کنفرانس خبری قبل از آن مراسم تحلیف, راه اندازی, SpaceX مدیر عامل و موسس Elon Musk توصیف COPVs به عنوان “پیشرفته ترین مخازن تحت فشار طراحی و توسعه توسط بشریت است.”

ناسا مورد نیاز SpaceX برای پرواز به تازگی دوباره طراحی مخازن تحت فشار حداقل هفت بار قبل از این شرکت می تواند شروع حمل فضانوردان به ایستگاه فضایی — یک وظیفه آنها تکمیل شده سال گذشته است. با یکی از موفق uncrewed پرواز آزمایشیو نمایشی از خدمه اژدها راه اندازی فرار سیستمتنها مانع SpaceX را ترک کرده است برای تکمیل قبل از آن آرزو crewed ماموریت چند چتر نجات آزمون و مدارک.

با توجه به SpaceX خدمه اژدها خودرو وارد کرده و در راه اندازی سایت. اگر همه می رود به عنوان برنامه ریزی شده ما می توانید ببینید SpaceX راه اندازی نفر به ایستگاه فضایی بین المللی در چند ماه آینده.

به دنبال امی تامپسون در توییتر @astrogingersnap. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im