SpaceX آزمایش موشک فالکون 9 به بعد Starlink ماهواره ناوگان راه اندازی

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — SpaceX از کار اخراج شده است تا این موشک است که کشتی این شرکت در دسته بعدی از Starlink ماهواره به فضا است.

که موشک است که انتظار می رود برای راه اندازی 60 Starlink اینترنت ماهواره به مدار زودتر از روز شنبه (23 آوریل) از تاریخی سکوی پرتاب 39A ناسا در مرکز فضایی کندی در اینجا. روز جمعه (17 آوریل) شرکت test-fired اولین مرحله از فالکون 9 booster برای اطمینان از موشک آماده است برای راه اندازی این شرکت گفت: در توییتر.

آزمون به نام استاتیک آتش معمولی است prelaunch آزمون برای SpaceX ماموریت و فرستاده دود مواج از 229-پا بلند (70 متر) موشک خود را به عنوان نه مرلین 1D موتور به طور خلاصه مشتعل. آینده راه اندازی به نام Starlink 6 را علامت پنجم Starlink ماموریت این سال و این شرکت هفتم دسته ای از عملیاتی ماهواره — راه اندازی 60 در یک زمان — پس از 2019.

مرتبط با: SpaceX 1 Starlink Megaconstellation راه اندازی در عکس!

این Starlink 6 ماموریت جانباز Falcon 9 rocket نورد از آن آشیانه و رفت و عمودی بر روی سکوی پرتاب در پیش آزمون-شلیک اولین مرحله موتور در صبح روز جمعه. در طول آزمون, تیم لود شاهین فوق العاده سرد سوخت — نفت سفید و اکسیژن مایع — به موشک و سپس به طور خلاصه مشتعل مرحله اول نه مرلین 1D موتورهای.

موتور به طور خلاصه به اخراج در 12 p. m. EDT (1600 GMT), تولید بیش از 1 میلیون پوند تراست در حالی که تقویت کننده باقی ماند بصورتی پایدار و محکم بر روی زمین است. مهندسین بررسی داده ها قبل از تصمیم به ادامه با فالکون 9 را برنامه ریزی شده راه اندازی تلاش پنج شنبه بعد از ظهر.

“استاتیک تست آتش از فالکون 9 کامل — هدف قرار دادن پنج شنبه 23 آوریل در 3:16 p. m. EDT, 19:16 UTC برای راه اندازی 60 Starlink ماهواره از LC-39A در فلوریدا” SpaceX توییتی در مدت کوتاهی پس از آزمون.

موشک ویژه در آینده پرواز سه بار-پرواز تقویت کننده داشتن قبلا راه اندازی خدمه کپسول اژدها خود را در اولین سفر به ایستگاه فضایی در 2019, سه نفر از کانادا زمین-مشاهده ماهوارهو چهارم Starlink ماموریت در اوایل این سال است.

این Starlink 6 راه اندازی خواهد شد علامت پنجمین بار یک SpaceX تقویت کننده پرواز را چهار بار. قبلی این شرکت Starlink ماموریت نیز برجسته جانباز تقویت کننده. با این حال در طول این پرواز یکی از تقویت کننده نه موتورهای برش طی آن صعود. فالکون 9 طراحی شده است برای رسیدگی به این نوع خرابی موتور و تحویل آن حمل بار با خیال راحت به مدار. اما booster قادر به موفقیت به زمین بر روی هواپیماهای بدون سرنشین کشتی.

این آینده ماموریت نیز منحصر به فرد است که آن را دومین ویژگی کلیدی دیگر قطعه ای از بازیافت سخت افزار: موشک بینی مخروط. همچنین به نام payload fairing که صدف و پوسته پوشش طراحی شده است برای محافظت از محموله آن را به عنوان موشک از طریق جو است. هنگامی که این هنر و صنعت می رسد, مدار دو قطعه در حال jettisoned و شاقول را به زمین.

از لحاظ تاریخی آیرودینامیکی بوده است “و انجام” جزء; هنگامی که آنها کار خود را با قطعات دور انداخته شده در اقیانوس هرگز دوباره دیده می شود. اما SpaceX با هدف تغییر آن و صرفه جویی در $6 میلیون نفر در هر پرواز با استفاده مجدد حتی یک fairing.

به این منظور کالیفرنیا مبتنی بر موشک تولید کننده مجهز به دو قایق با غول شبکه است که عمل به عنوان تلفن همراه شکارچی دستگیره. SpaceX نیز مجهز هر fairing با چتر نجات و پردازنده سیستم کامپیوتری است که هدایت آن را به زمین و (امیدوارم) به دراز تورهای کشتی ها به خانم درخت و رفتن خانم رئیس. SpaceX کار کرده است به طور پیوسته به استفاده مجدد از حد از آن موشک فالکون 9 که ممکن است ساخته شده است 50 اولین مرحله فرود در سال های اخیر.

در حالی که ابتلا به سقوط آیرودینامیکی می تواند یک چالش SpaceX نیز با اهدای آنها را از آب خارج و نوسازی آنها. عایقی پشته 60 Starlink ماهواره دوم مجموعه ای از ظرفیت ترابری آیرودینامیکی به توان مورد استفاده مجدد قرار.

Starlink 6 اولین بار است که SpaceX استفاده کرده fairing نیم است که در یک شبکه است. برای این پرواز یک نیم گرفتار شد با رفتن خانم درخت و scooped از اقیانوس. این هم سومین پرواز به قابلیت بازیافت fairing قطعات.

با توجه به SpaceX این fairing نیمه استفاده می شود در این پرواز شد و اولین پرواز در AMOS-17 ماموریت که راه اندازی در سال 2019. قایق انتظار می رود به ترک بندر کاناورال چند روز قبل از راه اندازی به طوری که آنها را می توان در موقعیت و آماده به دیگری گرفتن.

به دنبال امی تامپسون در توییتر @astrogingersnap. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>