SpaceX آزمون آتش موشک بعدی اژدها کشتی باری راه اندازی برای ناسا

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — SpaceX از کار اخراج شده است تا این موشک فالکون 9 است که کشتی این شرکت در آینده محموله تدارکات و ماموریت ناسا به فضا در این هفته.

SpaceX انجام استاتیک-fire آزمون در روز یکشنبه (1 مارس) از آن فالکون 9 booster در فضا راه اندازی مجتمع 40 در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در اینجا جلوتر از برنامه ریزی راه اندازی روز جمعه (6 مارس).

معمول قبل از شروع پرواز تست لگد کردن شمارش معکوس برای پرواز نهایی از این شرکت اولین نسخه از آن اژدها محموله کپسول. این فضاپیما موظف است برای ایستگاه فضایی بین المللیحمل با آن بیش از 5600 پوند است. (2,540 کیلوگرم) از جمله تحقیق آزمایش و خدمه لوازم.

مرتبط با: دیدن تکامل از SpaceX راکت در تصاویر

حدود 11 a. m. EST (1600 به وقت تهران) یکشنبه Falcon 9 rocket roared به زندگی به عنوان دود billowed از موتورهای آن در قبل از شروع پرواز تست. مختصر احتراق شناخته شده به عنوان یک استاتیک-تست آتش است یک بخش استاندارد از prelaunch روش و یکی از آخرین نقاط عطف مهم قبل از پرتاب.

“فالکون 9 استاتیک آتش کامل — هدف قرار دادن 6 مارس راه اندازی از پد 40 در فلوریدا برای اژدها بیستم بر ماموریت به ایستگاه فضایی پرواز نهایی از نسخه اول اژدها” Spacex نوشت: در یک به روز رسانی توییتر در مدت کوتاهی پس از آزمایش موفق شلیک.

در طول تست این موشک است برگزار پایین در آن پد در حالی که آن نه اولین مرحله موتور به طور خلاصه از کار اخراج شدند. این اجازه می دهد تا خدمه به اطمینان حاصل شود که تمام سیستم های در حال کار به درستی و موشک آماده برای پرواز. مدت کوتاهی پس از آزمون SpaceX توییتی که استاتیک-تست آتش یک موفقیت بود و این شرکت برنامه ریزی برای راه اندازی روز جمعه در 11:50 p. m. EST (0450 به وقت تهران در روز شنبه, مارس 7).

پرواز علائم SpaceX به عنوان پنجمین ماموریت سال و 20 عملیاتی اژدها بر ماموریت به ایستگاه فضایی پس از سال 2012 است. اولین مرحله تقویت کننده است و انتظار می رود به زمین بازگشت در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه حدود 8 دقیقه پس از پرتاب. اگر همه چیز می رود با توجه به طرح تامین کشتی را صرف دو روز انتهایی ایستگاه فضایی قبل از ورود در مداری پاسگاه اوایل روز دوشنبه (9 مارس).

هر دو اژدها کپسول و آن پرتاب جانباز فضا آگهی: فالکون 9 که قبلا برافراشتند آخرین عرضه مجدد ماموریت در ماه دسامبر 2019 و اژدها انجام محموله برای CRS-10 (فوریه 2017) و CRS-16 (دسامبر 2018).

SpaceX را اژدها محموله کپسول عرضه در سال 2010 ساخته شده و اولین سفر خود به ایستگاه فضایی تنها دو سال بعد مارک اولین بار یک وسیله نقلیه تجاری رسیده پاسگاه.

با بازنشستگی از برنامه شاتل فضایی در سال 2011 ناسا و سازمان های دیگر در سراسر جهان وابسته به روسیه به تنهایی به حمل و نقل محموله و خدمه به فضا است.

به پایان رسید که تنها تکیه ناسا تبدیل شده به بخش خصوصی پیشنهاد که شرکت های تجاری را ارسال محموله و در نهایت خدمه به فضا است. اول از کسانی که قرارداد اعطا شد و در سال 2008 با SpaceX و نورث روپ گرومن برنده آرزو قرارداد. از طریق یک سری از اژدها ماموریت SpaceX کمک خواهد کرد که اطمینان از ایستگاه فضایی بین المللی به خوبی مواجه نگردند.

که اولین قرارداد تحت ناسا تجاری تدارکات و خدمات برنامه مشخص شده است که SpaceX را به پرواز در مجموع 12 ماموریت ارائه حداقل 44,000 پوند است. (20,000 کیلوگرم) به ایستگاه فضایی. SpaceX پس از آن اهدا دو قرارداد پسوند — یکی در سال 2015 و 2016 — آوردن جاری تعداد کل پروازهای به 20.

در سال 2014 SpaceX یکی از دو شرکت که برنده شدت دنبال و پس از ناسا قرارداد به منظور توسعه یک فضاپیمای که کشتی فضانوردان به و از ایستگاه. (بوئینگ دیگر بود.) SpaceX به روز رسانی آن اژدها محموله کپسول به پرواز فضانوردان. سال بعد این شرکت نیز اهدا شد دومین عرضه مجدد قرارداد خدمات است که ایستگاه فضایی مواجه نگردند از طریق 2024. در سال 2019, SpaceX راه اندازی اولین uncrewed خدمه اژدها تست پرواز به ایستگاه فضایی و با هدف به راه اندازی اولین فضانوردان در ماه مه این سال است.

پس از راه اندازی در شب جمعه, SpaceX قصد دارد به زمین اولین مرحله تقویت کننده در آن محل فرود در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه. اگر موفق به این امر علامت 50th booster بازیابی.

به دنبال امی تامپسون در توییتر @astrogingersnap. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de