SpaceX, NASA هدف مارس 27 for 1st خدمه اژدها پرواز آزمایشی با فضانوردان

اولین پرواز فضانوردان ناسا از خاک ایالات متحده آمریکا در حدود نه سال در نهایت یک تاریخ پرتاب: آوریل 27.

ماموریت راه اندازی خواهد شد, فضانوردان باب Behnken و داگ هرلی به ایستگاه فضایی بین المللی در یک SpaceX خدمه فضاپیمای اژدها در یک آزمون نهایی پرواز برای ناسا. ماموریت نسخه ی نمایشی-2 را علامت ناسا اولین خدمه راه اندازی از خاک آمریکا از آژانس فضایی شاتل ناوگان بازنشسته در ماه جولای سال 2011.

پرتاب برای مجموعه 4:32 p. m. EDT (2032 به وقت تهران) از تاریخی سکوی پرتاب 39A — همان سایت استفاده می شود برای آپولو ناسا و ماموریت شاتل — ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا.

“در مه 27, خواهد یک بار دیگر راه اندازی فضانوردان آمریکایی در آمریکا راکت از خاک آمریکا!” ناسا رئیس جیم Bridenstine در توییتر نوشت و در آن اعلام کرد امروز (مارس 17).

مرتبط با: SpaceX خدمه اژدها می رسد در راه اندازی سایت برای نسخه ی نمایشی تاریخی-پرواز 2
Infographic:
چگونه SpaceX خدمه اژدها کپسول فضایی کار می کند

نسخه ی نمایشی-2 ماموریت را با استفاده از یک موشک فالکون 9 (نیز ساخته شده توسط SpaceX) برای راه اندازی Benhken و هرلی در اولین crewed تست پرواز خدمه فضاپیمای اژدها. ناسا یک مدت زمان خاص برای ماموریت توصیف آن را تنها به عنوان “یک اقامت طولانی در ایستگاه فضایی” در یک اطلاعیه.

هنگامی که ماموریت کامل است Behnken و Hurley بازگشت به زمین با یک فرود در اقیانوس اطلس خارج از سواحل شرق فلوریدا به بازیابی شده توسط یک SpaceX بازیابی کشتی.

SpaceX راه اندازی اولین uncrewed تست پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی در ماه مارس 2019. در حالی که پرواز به نام Demo-1 بود یک موفقیت کپسول مورد استفاده در ماموریت نابود شد یک ماه بعد در زمین-بر اساس آزمایشات سقط جنین موتور طراحی شده برای محافظت از فضانوردان در طول راه اندازی اورژانس.

SpaceX است پس ثابت سقط جنین موتور مسئله و راه اندازی موفقیت آمیز در پرواز سقط جنین test در ماه ژانویه این سال است. این شرکت همچنین تکمیل یک سری از موفق چتر نجات آزمون مرحله تنظیم برای نسخه ی نمایشی-2 راه اندازی.

SpaceX یکی از دو تجاری شرکت ها شنود گذاشته شده توسط ناسا به پرواز فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی. دیگر شرکت بوئینگ است که در حال توسعه خود را Starliner فضاپیما و راه اندازی یک uncrewed تست پرواز در ماه دسامبر است که موفق به رسیدن به ایستگاه با توجه به مسائل مربوط به نرم افزار. بوئینگ قصد دارد به پرواز دوم uncrewed تست پرواز برای ناسا قبل از راه اندازی فضانوردان.

ناسا برداشت SpaceX و بوئینگ به عنوان آن را در فضا تاکسی ارائه دهندگان در سال 2014 در ابتدا اعطای $2.6 میلیارد دلار به SpaceX و $4.2 میلیارد دلار به بوئینگ برای توسعه فضاپیمای جدید. ناسا سرمایه گذاری در هر دو شرکت افزایش یافته است و در طول سال با SpaceX دریافت بیش از $3.1 میلیارد دلار برای خدمه اژدها توسعه و شش عملیاتی crewed پرواز به ایستگاه با توجه به Spaceflight Now.

ناسا در حال حاضر به نام the crew برای اولین عملیاتی خدمه اژدها ماموریت به دنبال نسخه ی نمایشی-2 راه اندازی. که پرواز را راه اندازی فضانوردان ناسا مایکل هاپکینز, ویکتور Glover, جونیور, شانون واکر و ژاپنی Aerospace Exploration Agency (JAXA) فضانورد Soichi Noguchi به ایستگاه فضایی پس از مدتی نسخه ی نمایشی-2.

ایمیل طارق ملک در [email protected] یا او را دنبال کنید @tariqjmalik. ما را دنبال کنید @Spacedotcom, Facebook و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im