SpaceX راه اندازی محموله به سمت ایستگاه فضایی aces 50 موشک فرود

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا — SpaceX با موفقیت راه اندازی شد uncrewed اژدها سفینه فضایی برای ناسا امروز (6 مارس) ارسال منابع تازه به سوی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) — و همچنین چسبیده یکی دیگر از موشک فرود 50th برای این شرکت به طور کلی.

دو مرحله Falcon 9 rocket مورد استفاده در پرواز امروز جانباز; مرحله اول آن نیز lofted قبلی اژدها محموله ماموریت در ماه دسامبر 2019. موشک لعنتی خاموش از پد 40 در اینجا در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در 11:50 p. m. EST (0450 به وقت تهران در روز شنبه, مارس 7) روشن آسمان بالا فلوریدا Space Coast.

به عنوان موشک roared به زندگی هشدار دهنده خودرو در مطبوعات و سایت باعث شد به سختی قابل شنیدن بالاتر از بیش از 1 میلیون پوند است. از رانش تولید شده توسط موتورهای موشک را.

مرتبط: چگونه SpaceX اژدها کپسول فضایی کار می کند (infographic)

حدود 8 دقیقه پس از پرتاب های تقویت کننده موتور رلت به عنوان بخشی از فرود روند. صوتی رونق ترک خورده در سراسر آسمان به عنوان موشک گیر فرود خود را در SpaceX را فرود منطقه 1 مرکز در کیپ کاناورال. SpaceX که اولویت توسعه پروازهای فضایی قابل استفاده مجدد سیستم در حال حاضر کشیده 50 چنین touchdowns در طول ماموریت مداری به تاریخ.

این اژدها کپسول جانباز و همچنین داشتن رسیده ISS دو بار قبل از اینکه در فوریه دسامبر 2017 و 2018. اگر همه می رود با توجه به طرح کپسول وارد خواهد شد در ISS برای سومین بار در اوایل صبح روز دوشنبه (9 مارس).

این ماموریت که لگد امشب دوبله CRS-20 است آخرین پرواز تحت SpaceX اولین تجاری تدارکات و خدمات قرارداد با ناسا امضا شده در سال 2008 است و به ارزش 1.6 میلیارد دلار.

اولین اژدها رسیده ISS در سال 2012 تبدیل شدن به اولین فضاپیمای تجاری تا کنون به انجام این کار. بیست و پرواز بعد این نسخه از اژدها به زودی بازنشسته شود.

ابتدا در ماه اکتبر این سال آینده عرضه مجدد ماموریت خواهد شد از ویژگی های SpaceX را ارتقا اژدها 2 کپسول. که نسخه خواهد بود قادر به پرواز پنج بار در حالی که هر اژدها 1 امتیاز برای پرواز فقط سه بار.

اژدها 1 به اسکله با ایستگاه فضایی از طریق بازوی روباتیک در حالی که اژدها 2 به حوض خود را به مداری پاسگاه. این کپسول جدید ویژگی های بسیاری دیگر از ارتقاء به عنوان به خوبی.

SpaceX نیز ساخته شده است یک خدمه حمل کپسول به نام (مناسب کافی) خدمه اژدها. خدمه اژدها اولین پرواز یک سال پیش از رسیدن به ایستگاه فضایی SpaceX در را uncrewed نسخه ی نمایشی-1 ماموریت. خدمه سفینه فضایی به زودی پرواز فضانوردان به مدار آزمایشگاه در یک ماموریت به نام Demo-2 که می تواند راه اندازی به عنوان به زودی به عنوان اوایل ممکن است. (SpaceX دارای چند میلیارد دلاری ناسا قرارداد به پرواز فضانوردان به ISS است. این معامله جدا از این شرکت محموله قرارداد.)

خدمه اژدها ویژه سیستم منحصر به فرد برای حمل خدمه — برای مثال سیستم های پشتیبانی حیات صندلی و راه اندازی فرار از سیستم.

داخل جمع امروز باری Dragon بیش از 4,300 پوند است. (1,950 کیلوگرم) از منابع از جمله یک دسته از پژوهش و آزمایش است که پشتیبانی از بیش از 25 علوم تحقیقات بیش از این دوره از ایستگاه فضایی اعزامی 62 و 63.

گنجانده شده در این محموله توسط یک آزمایش منحصر به فرد که خواهد شد نگاه کنید که چگونه سلول های بنیادی رشد در ایستگاه فضایی. محققان دانشگاه اموری در آتلانتا هدف به درک که چگونه سلول های بنیادی انتقال به سلول های عضلانی قلب در ایستگاه فضایی. چنین دانش می تواند کمک در درمان بیماری های قلبی, شماره 1 قاتل در ایالات متحده ناسا, مقامات گفت.

یکی دیگر از تحقیقات است که به دنبال در روده تابع. محققان در حال ارسال بافت تراشه به ایستگاه فضایی کمک خواهد کرد که آنها را بهتر درک ارگان عملکرد و واکنش سیستم ایمنی بدن در شرایط استرس زا.

اژدها یکی از دو uncrewed محموله وسایل نقلیه در حال حاضر قراردادی با ناسا برای حفظ ایستگاه فضایی مواجه نگردند. دیگر ماکیاناست که پرواز توسط ویرجینیا مستقر در شرکت نورث روپ گرومن.

پس از اولین اژدها لنگر انداخت با ایستگاه فضایی در سال 2012 فضاپیما تحویل بیش از 95,000 پوند است. (43,000 کیلوگرم) حمل و نقل و بازگشت بیش از 76 ، 000 پوند است. (34,475 کیلوگرم) از پژوهش.

این فضاپیما خواهد اقامت در ایستگاه فضایی برای حدود یک ماه قبل از بازگشت به زمین با قیمتی تحقیقات روی.

به دنبال امی تامپسون در توییتر @astrogingersnap. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im