SpaceX راه اندازی 60 Starlink ماهواره به مدار نتواند فرود موشک

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — SpaceX با موفقیت راه اندازی یک دسته جدید از 60 Starlink ماهواره به مدار امروز (18 مارس) با وجود یک موتور قطع جریان در طول پرواز اما قادر به چوب فرود موشک در دریا به کلاه ماموریت.

اضافی میزکار فالکون 9 — ساخته شده است که یک رکورد پنجم با راه اندازی پرواز امروز —بلند کردن در 8:16 a. m. EDT (1216 به وقت تهران) از سکوی پرتاب 39A ناسا در مرکز فضایی کندی در اینجا در فلوریدا آن سفید خارجی خدشه دار آن چهار سفر قبلی از طریق جو است.

مدیر عامل شرکت SpaceX Elon Musk گفت: فالکون 9 با تجربه از دست دادن یکی از آن نه موتور در طول سفر به فضا شد اما هنوز هم قادر به ارائه آن Starlink ماهواره ای و مسافت به مدار.

“نیز وجود دارد که در اوایل با موتور خاموش, در, صعود, اما آن را نمی گذارد مدار الحاق” مشک در توییتر نوشت پس از راه اندازی. “نشان می دهد که ارزش داشتن 9 موتورهای! تحقیق کامل مورد نیاز قبل از ماموریت بعدی.”

تلاش برای فرود فالکون 9 اولین مرحله در اقیانوس اطلس در SpaceX را هواپیماهای بدون سرنشین کشتی “البته من هنوز هم شما را دوست دارم” با موفقیت انجام شد.

“ما در مرحله اول با موفقیت از هم جدا شده از مرحله دوم اما متاسفانه ما تایید است که ما قادر به زمین که مرحله اول امروز” SpaceX تولید مهندس جسیکا اندرسون گفت: در طول زندگی, راه اندازی, تفسیر. در حالی که ناامید کننده بود او افزود: اما اولیه Starlink ماموریت رفت و به عنوان برنامه ریزی شده.

امروز در زمان پرتاب آمد سه روز پس از SpaceX اولین تلاش. اولیه که پرواز به تعویق افتاد زمانی که یک موتور مسئله باعث گذشته-دوم سقط جنین.

مرتبط با: دیدن تکامل از SpaceX راکت در تصاویر

تصویر 1 از 4

A SpaceX Falcon 9 rocket soars toward space carrying 60 new Starlink satellites, the sixth batch of internet satellites for the company, on March 18, 2020.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

یک SpaceX Falcon 9 فروند موشک به سوی فضا حمل 60 جدید Starlink ماهواره ششم دسته ای از اینترنت ماهواره برای شرکت در 18 مارس سال 2020 است.

تصویر 2 از 4

A SpaceX Falcon 9 rocket launches 60 of the company's Starlink internet satellites for a growing constellation from Pad 39A of NASA's Kennedy Space Center in Cape Canaveral, Florida on March 18, 2020.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی 60 شرکت Starlink اینترنت ماهواره برای رشد صورت فلکی از پد 39A از ناسا در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا در 18 مارس سال 2020 است.

تصویر 3 از 4

SpaceX deploys 60 new Starlink internet communications satellites into orbit from a Falcon 9 rocket upper stage following a successful launch from Pad 39A of NASA's Kennedy Space Center in Cape Canaveral, Florida on March 18, 2020.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

SpaceX اعزام 60 جدید Starlink ارتباطات اینترنت ماهواره ها به مدار از یک موشک فالکون 9 فوقانی مرحله پس از پرتاب موفقیت آمیز از پد 39A از ناسا در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا در 18 مارس سال 2020 است.

تصویر 4 از 4

SpaceX's Starlink-5 mission Falcon 9 rocket on the launchpad. The rocket's first stage made its fifth flight during its March 18, 2020 launch.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

SpaceX را Starlink-5 ماموریت موشک فالکون 9 بر روی لانچپد. این موشک اولین مرحله ساخته پنجم را در پرواز در طول آن 18 مارس سال 2020 راه اندازی.

آن صبح مه آلود در فضای coast اما خوشبختانه مه پاک فقط قبل از پرتاب. این موشک نه مرلین 1D موتور روشن تا صبح آسمان به عنوان موشک صعود نسبت به مدار این سر و صدا از موتور تنظیم کردن در این نزدیکی هست آلارم ماشین.

پرواز امروز نیز نشانه ششمین بار دسته ای از Starink ماهواره شده اند سپرده به مدار آوردن تعداد کل ماهواره ها به بیش از 350. این شرکت دارای چندین بیشتر Starlink ماموریت برنامه ریزی شده برای سال جاری با اضافی 180 ماهواره با توجه به راه اندازی.

با توجه به وب سایت برنامه, SpaceX قصد دارد در نورد است که پوشش به ایالات متحده و کانادا مدتی این سال است. با یک پرواز این شرکت می تواند به طور بالقوه باید حداقل تعدادی از ماهواره ها برای انجام این کار به عنوان مشک قبلا گفته است که این شرکت نیاز به جایی بین 400 و 800 ماهواره در مدار شروع به ارائه خدمات خود را.

SpaceX جدید موشک reflight رکورد

ماهواره سوار را به فضای بالای یک جانباز فالکون 9 اولین مرحله مارک اولین بار به شرکت, پرواز یک تقویت کننده پنج بار. تقویت کننده لقب B1048.5 SpaceX قبلا راه اندازی سه ارتباطات ماهواره به عنوان به خوبی قبلی Starlink ماموریت.

“آره اکثر reflights تا کنون!” مشک گفت در توییتر پس از راه اندازی.

SpaceX معرفی موشک که پرواز امروز — نسخه به روز رسانی آن فالکون 9, به نام بلوک 5 — در سال 2018 است. این نسخه ارتقا یافته تا طراحی شده است برای کمک به هوافضا شرکت رسیدن به آن استفاده مجدد اهداف است. هر بلوک 5 شاهین طراحی شده است برای پرواز 10 بار با کمی نوسازی در بین پرواز و 100 بار قبل از این خودرو خواهد بود بازنشسته شد.

این خاص مرحله اول اولین پرواز در ماه جولای 2018هنگامی که آن را lofted دسته ای از ایریدیوم ماهواره به مدار است. آن ماموریت بعدی راه اندازی یک ماهواره دیدبانی زمین برای آرژانتینپس از کمتر از سه ماه بعد. بعد از دو پرواز رخ داده در 2019, با یکی در ماه فوریه و یکی در ماه نوامبر.

اما که به اندازه کافی خوب نیست برای SpaceX. مشک غالبا با ابراز تاسف است که او می خواهم به سفر به فضا تقلید مسافرت هوایی. معنی تمام موشک را گاز بین پرواز. در همین راستا مشک هدف والای شرکت: برای دیدن همان فالکون 9 به فضا پرتاب شد و زمین و راه اندازی دوباره در همان دوره 24 ساعته.

SpaceX است نه کاملا هنوز وجود دارد.

این به ویژه در مرحله اول حدود چهار ماه بین پرواز. کوتاه ترین زمان چرخش برای هر یک تقویت کننده دو ماه. چرا که پس از هر پرواز و مهندسین و تکنسین ها را به در و بازرسی همه چیز را به مطمئن شوید که آن را در دستور کار SpaceX نمایندگان گفته اند. اما این تیم است که به طور مستمر آموزش به طوری که آنها بیشتر به دست آوردن اطلاعات پرواز (به خصوص پس از چند پرواز از همان خودرو) آنها بهتر می تواند تعیین کند و نیازی به بازرسی در هر زمان به آنها اضافه شده است.

در نهایت این شرکت می خواهم برای دیدن زمان پایین کاهش می یابد فقط 30 روز است.

SpaceX فلسفه بوده است که به طور کامل قابل استفاده مجدد موشک کلیدی برای کاهش هزینه از پرواز به فضا. به این منظور این شرکت خود را طراحی workshore — فالکون 9 — به استفاده مجدد است.

در ابتدا این شرکت کار می کرد برای بازیابی گران قیمت ترین بخش آن موشک: مرحله اول است. با توجه به مشک مرحله اول حساب برای نزدیک به 60 درصد از این خودرو هزینه. به تاریخ SpaceX بهبود 51 اولین مرحله بوستر از جمله امروز.

اما SpaceX را متوقف نمی وجود دارد. آن را می خواهد به استفاده مجدد به عنوان بسیاری از موشک به عنوان امکان پذیر است.

دوره نقاهت موشک حمل بار آیرودینامیکی

در حال حاضر یک موشک فالکون 9 در اطراف هزینه $62 میلیون و حتی اگر SpaceX موفق بوده است در استفاده مجدد از آن در اولین مرحله بوستر مشک می خواهم برای رسیدن به نقطه ای که در آن خیلی بیشتر مورد استفاده مجدد قرار است خروج سوخت به عنوان تنها هزینه عمده.

به این منظور SpaceX نیز در تلاش برای بازیابی و استفاده مجدد از حمل بار آیرودینامیکی — محافظ بینی مخروط که سپر موشک محموله آن را به عنوان سفر از طریق جو — با کمک یک جفت از بهبود عروق مجهز به غول شبکه.

هر fairing هزینه در حدود $6 میلیون حسابداری برای حدود یک دهم از این خودرو به طور کلی هزینه. از لحاظ تاریخی این سخت افزار بوده و یکبار مصرف, اما توانایی بازیابی و استفاده مجدد از آنها را می توان یک پیروزی بزرگ برای SpaceX.

به منظور تسهیل استفاده مجدد فالکون 9 را آیرودینامیکی در حال برنامه ریزی برای حرکت خود را به زمین و مجهز به چتر نجات را قادر می سازد که آنها را به آرامی لمس کردن یا در اقیانوس و یا در دراز خالص بهبود رگ.

اقدام به عنوان یک تلفن همراه شکارچی میت این دو کشتی — دوبله رفتن خانم درخت و رفتن خانم رئیس — طراحی شده برای گرفتن آیرودینامیکی به عنوان آنها سرش را به زمین. به تاریخ رفتن خانم درخت ساخته شده است که سه نفر موفق به جلبدر حالی که رفتن خانم رئیس جمهور هنوز به مانع سقوط fairing.

اما که می تواند تغییر امروز است. ما می توانید ببینید این شرکت برای اولین بار دو بگیر.

SpaceX است که به طور مداوم فشار مرز استفاده مجدد. با این ماموریت علاوه بر پرواز فالکون 9 پنج بار این شرکت همچنین استفاده مجدد از حمل بار آیرودینامیکی. هر دو قطعه قبلا پرواز در اولین Starlink ماموریت در مارس 2019.

پس از آن راه اندازی آنها scooped اقیانوس مرمت و پرواز دوباره. این بدان معناست که تنها عمده قطعه از سخت افزار که جدید است این موشک را به مرحله بالایی.

به دنبال امی تامپسون در توییتر @astrogingersnap. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>