SpaceX راه اندازی 60 Starlink ماهواره جدید megaconstellation نتواند فرود موشک

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — SpaceX با موفقیت راه اندازی دسته دیگری از 60 Starlink ماهواره به مدار جمعه (Feb. 17) اما از دست رفته یک نقطه عطف فرود موشک در چه بود این شرکت چهارمین پرواز در سال است.

دودی billowed و شعله های آتش فوران به عنوان میزکار فالکون 9 roared به زندگی در 10:05 صبح به وقت EST (1505 GMT) بلند کردن اجسام از فضای راه اندازی مجتمع 40 در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در اینجا در فلوریدا.

راه اندازی بدون دردسر رفت پس از 24 ساعت تاخیر به دلیل یک موضوع را با یک شیر جزء در موشک را در مرحله دوم. آن صبح مه آلود در فضای coast اما مه پاک فقط قبل از پرتاب و فالکون 9 را نه مرلین 1D موتور روشن تا صبح آسمان به عنوان موشک صعود نسبت به مدار.

ویدئو: سازمان دیده بان SpaceX راه اندازی 60 جدید Starlink ماهواره!
در عکس:
SpaceX راه اندازی 60 Starlink ماهواره به مدار

تصویر 1 از 6

A SpaceX Falcon 9 rocket launched 60 new Starlink satellites into orbit from Cape Canaveral Air Force Station, Florida on Feb. 17, 2020.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی 60 جدید Starlink ماهواره ها به مدار از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه فلوریدا در فوریه. در 17 سال 2020 است.

تصویر 2 از 6

A SpaceX Falcon 9 rocket launched 60 new Starlink satellites into orbit from Cape Canaveral Air Force Station, Florida on Feb. 17, 2020.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی 60 جدید Starlink ماهواره ها به مدار از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه فلوریدا در فوریه. در 17 سال 2020 است.

تصویر 3 از 6

SpaceX's Falcon 9 rocket soars into space, with the Earth a brilliant blue in the background in this view from the first stage booster that launched 60 Starlink internet satellites into orbit on Feb. 17, 2020.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

SpaceX را فالکون 9 فروند موشک به فضا با زمین آبی درخشان در پس زمینه در این نمایش از مرحله اول تقویت کننده که راه اندازی 60 Starlink اینترنت ماهواره به مدار آمده است. در 17 سال 2020 است.

تصویر 4 از 6

A view of SpaceX's 60 Starlink satellites in space, still attached to their Falcon 9 upper stage booster, after a successful launch on Feb. 17, 2020.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

نمایی از SpaceX 60 Starlink ماهواره ها در فضا هنوز متصل به خود را فالکون 9 مرحله بالایی تقویت کننده پس از پرتاب موفقیت آمیز در فوریه. در 17 سال 2020 است.

تصویر 5 از 6

The 60 Starlink internet satellites of SpaceX's Starlink-4 mission, the fifth batch to fly, float free after a smooth deployment in orbit on Feb. 17, 2020.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

60 Starlink اینترنت ماهواره شناور پس از صاف استقرار در مدار on Feb. در 17 سال 2020 است.

تصویر 6 از 6

While SpaceX's 60-satellite Starlink launch was a success, the missions' veteran Falcon 9 first stage booster did not stick its landing on the drone ship Of Course I Still Love You, shown here awaiting the landing.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

ماموریت’ جانباز فالکون 9 در مرحله اول تقویت کننده نمی چسبد فرود خود را بر روی هواپیماهای بدون سرنشین کشتی البته من هنوز هم شما را دوست دارم در اینجا نشان داده شده در انتظار فرود.

ماهواره سوار را به فضای بالای یک جانباز فالکون 9 مرحله اول به مناسبت چهارمین بار به شرکت, پرواز یک تقویت کننده چهار بار. تقویت کننده لقب B1056.4 توسط SpaceX قبلا راه اندازی دو تجاری عرضه مجدد ماموریت (CRS-17 در مارس 2019 و CRS-18 که ژوئیه) به دنبال عظیم ارتباطات از راه دور ماهواره ای JCSAT-18/Kacific1 در ماه دسامبر.

پس از پرتاب موفقیت آمیز این موشک اولین مرحله موفق به فرود بر روی یک SpaceX را هواپیماهای بدون سرنشین کشتی فرود پلت فرم “البته من هنوز هم شما را دوست دارم” در اقیانوس اطلس است. اگر موفق به این امر مشخص شده اند یک نقطه عطف بزرگ برای این شرکت: 50 تقویت کننده بهبود. این Starlink ماموریت بود 80 SpaceX راه اندازی این شرکت اعلام کرد.

“ما به وضوح نمی توان فرود این زمان” SpaceX Starlink مهندس لورن لیون گفت.

این موشک را یک “فرود نرم” در اقیانوس در کنار هواپیماهای بدون سرنشین کشتی و SpaceX خوشبین است که در آن فرود آمد و دست نخورده SpaceX نمایندگان گفت.

“مرحله اول ساخته شده راه خود را بازگشت به زمین است. متاسفانه ما نیست زمین اولین مرحله ما هواپیماهای بدون سرنشین کشتی” جسی اندرسون, یک SpaceX تولید مهندس گفت: در تفسیر زندگی می کنند. “اما آن را به یک فرود نرم بر روی آب درست در کنار هواپیماهای بدون سرنشین کشتی پس از آن نگاه مانند آن را ممکن است در یک قطعه. “

رفته فرود می توان به تغییر در مدار ماهواره. برای این پرتاب ماهواره بودند وارد یک مدار بیضوی که مورد نیاز موشک به کار سخت تر و فرود بیشتر به چالش کشیدن از حد نرمال است.

ویدئو: دیدن SpaceX 1 Starlink ماهواره ها در آسمان شب

یک ماهواره megaconstellation رشد می کند

دوشنبه راه اندازی بخش خصوصی پروازهای فضایی شرکت در ادامه برنامه ریزی برای ایجاد یک صورت فلکی کوچک پهنای باند ماهواره است که پرتو پوشش اینترنت را به جهان زیر. با این راه اندازی آن به ارمغان می آورد SpaceX را رو به رشد صورت فلکی به حدود 300 ساخت آن را بزرگترین در مدار.

SpaceX گفت: آن Starlink شبکه را در ابتدا شامل 1,584 ماهواره ها همه عامل در مدار زمین کم. اما این شرکت دارای تاییدیه از کمیسیون فدرال ارتباطات به کار 12,000 ماهواره و برنامه های به دنبال کسب اجازه برای 30000 بیشترو در مجموع به 42,000 فضاپیما است.

اما SpaceX است که نه تنها هوافضا شرکت با طرح اتصال جهان است. OneWeb با هدف ایجاد یک صورت فلکی از 650 ماهواره. آن را راه اندازی برای اولین بار مجموعه ای از شش ماهواره در سال 2019 و دسته دوم 34 اوایل این ماه; اما SpaceX به سرعت انباشته قابل ملاحظه صورت فلکی به دلیل توانایی خود را برای راه اندازی آن راکت خود را.

Elon Musk, SpaceX مدیر عامل و بنیانگذار اتحاد گفت: این شرکت باید حداقل 400 ماهواره در مدار به ارائه حداقل پوشش و حداقل 800 به ارائه پوشش متوسط. با 300 در حال حاضر در مدار است که پوشش می تواند مدتی شروع این سال است. SpaceX که قبلا ذکر شد آن را تست این سرویس برای اولین بار در بخشهایی از آمریکا و کانادا است.

نگاهی به 60 Starlink ماهواره آماده به پرواز در SpaceX را Starlink-4 ماموریت پنجم 60-پرتاب ماهواره برای صورت فلکی. (اعتبار تصویر: SpaceX)

SpaceX را Starlink پروژه با هدف ارائه ثابت با سرعت بالا دسترسی به اینترنت به کاربران در سراسر جهان و در قیمت مقرون به صرفه. در حال حاضر ما با تکیه بر بی سیم برج های سلولی و یا کابل روت به خانه و دفاتر ما برای دسترسی به اینترنت. به عنوان یک نتیجه, مناطق روستایی و دور افتاده اغلب بدون دسترسی و یا مجبور به پرداخت قیمت های بالا برای این سرویس. SpaceX با هدف تغییر آن است.

ماهواره های سنتی ارائه دهندگان اینترنت پرتو پوشش اینترنت را از ماهواره ها را بالا نشسته در بالای زمین در آنچه شناخته شده به عنوان geostationary orbit (به طور معمول 22,000 کیلومتر به بالا). از آنجا که سیگنال به سفر یک فاصله طولانی آن نتایج در ارتباط با سرعت بیشتر شبیه به شماره گیری نمایید تا سرعت از گذشته در مقابل اتصال با سرعت بالا تکیه ما امروز.

مشک می گوید که عامل در کاهش ارتفاع Starlink ماهواره می تواند به کاهش زمان تاخیر (یا زمان تاخیر) ارائه پوشش قابل اعتماد در یک قیمت مقرون به صرفه به بیشتر نقاط جهان.

SpaceX نیز در حال توسعه پایانه های کاربر است که اجازه می دهد مصرف کنندگان به لینک با Starlink شبکه از خانه کار می کنند و یا حتی بر روی بروید. علاوه بر این شرکت یک قرارداد با ارتش آمریکا برای نشان دادن چگونه Starlink شبکه اتصال با این نسخهها کار روی هواپیما.

مقامات هنوز اعلام کرد قیمت شکل و یا پیش بینی پهنای باند ارقام برای Starlink مشترکین. اما این شرکت را نشان می دهد که آن را با ایده ساخت Starlink جداگانه سرمایه گذاری از SpaceX و به طور بالقوه مصرف آن در چند سال آینده.

صورت فلکی نگرانی

پس SpaceX اولین 60-ماهواره Starlink راه اندازی ستاره شناسان ابراز نگرانی می کند که ماهواره می تواند تداخل با مهم مشاهدات علمی.

پس از راه اندازی اولین سال گذشته skywatchers اشاره کرد که ماهواره های کوچک فوق العاده روشن — حتی بیشتر از متوسط ماهواره ای. که مشاهده شده دانشمندان عصبی در مورد چگونگی Starlink صورت فلکی می تواند تداخل با کار خود را. رادیو ستاره شناسان همچنین نگرانی در مورد ماهواره و برنامه ریزی برای امکان دخالت از Starlink رادیویی مبتنی بر آنتن.

مرتبط: چرا SpaceX را Starlink ماهواره, گیر افتاد, ستاره شناسان خاموش نگهبان

هفته گذشته اتحادیه بین المللی اخترشناسی منتشر شده جدید هشدار در مورد تاثیر بالقوه ماهواره megaconstellations در نجوم است. که هشدار پس از راه اندازی از 34 OneWeb ماهواره بر روی یک موشک سایوز در اوایل این ماه.

مشک و SpaceX شده اند پذیرای شکایات و گفت: آنها را به کاهش روشنایی از ماهواره است. ماه گذشته این شرکت راه اندازی یک ماهواره بود که با رنگ تجربی سیاه پوشش به نظر می رسد تیره تر در مدار.

اگر این آزمایش به خوبی می رود نسخه های آینده از این ماهواره می تواند پوشش داده شده در همان مواد SpaceX گفته است.

Fairing بازیابی

پس امروز راه اندازی SpaceX با هدف بهبود هر دو قطعه از موشک بینی مخروط نیز نامیده می شود یک بار fairing. این یکبار مصرف کفن طراحی شده است برای حفاظت از حمل بار در راه اندازی و jettisoned پس از این موشک می رسد فضا.

با هر قطعه دلربا حدود 3 میلیون دلار SpaceX امید برای نجات برخی از پول استفاده مجدد از آنها در آینده پرواز. به این منظور این شرکت مجهز آیرودینامیکی با یک پردازنده سیستم ناوبری است که اجازه می دهد تا آن را به سرش به آرامی بازگشت به زمین است.

SpaceX نیز مجهز دو قایق — برو خانم درخت و رفتن خانم رئیس — با غول شبکه مانند یک تلفن همراه شکارچی میت به گیر آیرودینامیکی به عنوان آنها سقوط به زمین است. از لحاظ تاریخی آیرودینامیکی خواهد بود دور انداخته در اقیانوس اما با هر قطعه دلربا حدود 3 میلیون دلار SpaceX امید برای نجات برخی از پول استفاده مجدد از آنها در آینده پرواز.

به تاریخ رفتن خانم درخت (کشتی که قبلا شناخته شده به عنوان آقای استیون) ساخته شده است که سه نفر موفق به جلب. رفتن خانم رئیس جمهور در عین حال به گیر یک fairing اما شاید امروز روز.

به دنبال امی تامپسون در توییتر @astrogingersnap. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im