SpaceX راه اندازی 60 Starlink ماهواره مطلب فرود موشک در نقطه عطف پرواز

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — SpaceX با موفقیت راه اندازی یک دسته جدید از 60 Starlink ماهواره به مدار امروز (مارس 22) و میخ فرود موشک در دریا به کلاه ماموریت.

اضافی-دوده Falcon 9 rocket — که اولین مرحله در حال حاضر پرواز سه بار قبل از امروز ماموریت برداشته در 3:30 p. m. EDT (1930 به وقت تهران) از سکوی پرتاب 39A ناسا در مرکز فضایی کندی در اینجا آن سفید خارجی خدشه دار قبلی خود را از طریق سفرهای جو است. راه اندازی مشخص 84 فالکون 9 پرواز ساخت SpaceX را اسب بارکش موشک ترین پرواز آمریکا موشک در استفاده از امروز.

موشک ویژه در پرواز امروز می پیوندد صفوف SpaceX را چهار بار آگهی پس از آغاز فعالیت خود را با راه اندازی خدمه کپسول اژدها خود را در اولین سفر به ایستگاه فضایی در سال 2019 یک uncrewed پرواز به نام Demo-1. تقویت کننده و سپس lofted سه نفر از کانادا زمین-مشاهده ماهواره و چهارم Starlink ماموریت در اوایل این سال است.

“ما یک موشک” SpaceX مهندس لورن لیون گفت: در طول پخش از امروز راه اندازی. “این چهارمین فرود برای این تقویت کننده.”

مرتبط: در عکس: SpaceX راه اندازی سومین دسته از 60 Starlink ماهواره به مدار

تصویر 1 از 3

A veteran SpaceX Falcon 9 booster after its fourth landing following the launch of 60 Starlink satellites from Cape Canaveral, Florida on April 22, 2020.

جانباز SpaceX Falcon 9 booster پس از آن چهارم فرود پس از راه اندازی 60 Starlink ماهواره از کیپ کاناورال فلوریدا در مارس 22 سال 2020 است. (اعتبار تصویر: SpaceX)
تصویر 2 از 3

A SpaceX Falcon 9 rocket launches 60 Starlink internet satellites into orbit from Pad 39A of NASA's Kennedy Space Center in Cape Canaveral, Florida on April 22, 2020.

یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی 60 Starlink اینترنت ماهواره ها به مدار از پد 39A از ناسا در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا در مارس 22 سال 2020 است. (اعتبار تصویر: SpaceX)
تصویر 3 از 3

SpaceX deploys 60 Starlink internet satellites into orbit after a successful Falcon 9 rocket launch from NASA's Kennedy Space Center in Cape Canaveral, Florida on April 22, 2020.

SpaceX اعزام 60 Starlink اینترنت ماهواره به مدار پس از موفقیت پرتاب موشک فالکون 9 از ناسا در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا در مارس 22 سال 2020 است. (اعتبار تصویر: SpaceX)

آن را صاف قایقرانی برای SpaceX را Starlink ماهواره های امروز, راه اندازی, بر خلاف این شرکت آخرین پرواز. در این ماموریت یکی از این نه اولین مرحله تا موتور فالکون 9 تعطیل زود است. SpaceX مهندسین بعد مشخص شد که مقدار کمی از الکل ایزوپروپیل (یک عامل تمیز کردن) بود به دام افتاده در منطقه ای آن می تواند از طریق جریان باعث اولیه موتور خاموش کردن.

پرواز امروز هفتم عملیاتی Starlink ماموریت آوردن تعداد کل ماهواره ها راه اندازی شد برای نوپای شبکه های پهن باند تا 422. با توجه به SpaceX موسس و مدیر عامل شرکت Elon Musk این شرکت قصد دارد به deorbit آن دو Starlink تست ماهواره (قلع قلع و قلع قلع B) که راه اندازی شده به عنوان بخشی از یک rideshare ماموریت در سال 2018 است.

مشک نیز گفت که حداقل 400 Starlink صنایع دستی مورد نیاز قبل از SpaceX می توانید شروع به رول کردن حداقل پوشش اینترنت و شرکت نیاز به حداقل 800 ماهواره به ارائه پوشش متوسط. این سرویس می تواند شروع بعد از این سال.

این Starlink راه اندازی یکی برای ضبط کتاب در تعدادی از راه های. اولین پرواز امروز نشانه سومین بار SpaceX است reflown بازیافت حمل بار fairing قطعاتآن را تا “مخروط بینی” است که محافظت از کامپیوتر در طول پرتاب. از لحاظ تاریخی صدف و پوسته پوشش است “و انجام” جزء.

هنگامی که یک موشک می رسد یک نقطه خاص در آن صعود دو قطعه را تشکیل می دهند که SpaceX آیرودینامیکی هستند jettisoned و سقوط به زمین است. این قطعات دور انداخته شده در اقیانوس هرگز به توان دوباره استفاده شود. اما برای SpaceX که در حال حاضر با موفقیت بهبود بیش از 50 اولین مرحله بوسترآنها گام بعدی در این شرکت تلاش برای استفاده مجدد بیشتر از این موشک است.

SpaceX می تواند صرفه جویی تا آنجا که $6 میلیون در هر پرواز با استفاده مجدد آیرودینامیکی مشک گفته است. بنابراین این شرکت مجهز آیرودینامیکی آن با یک سیستم ناوبری برای هدایت هر نیمه به زمین و یک چتر نجات برای کمک به آن را به آرامی زمین یا اقیانوس و یا در دراز شبکه از شرکت بازیابی کشتی رفتن خانم درخت و رفتن خانم رئیس.

از کسانی که عروق فقط خانم درخت (قایق که قبلا شناخته شده به عنوان آقای استیون) با موفقیت snagged سقوط آیرودینامیکی. SpaceX نیست تلاش fairing خالص مبادله امروز به دلیل شرکت قایق و fairing نرم افزار در حال به روز رسانی در حال حاضر نمایندگان شرکت گفت: طی امروز راه اندازی پخش.

این fairing ویژه در پرواز امروز برای اولین بار با استفاده از AMOS-17 ماموریت سال گذشته است. یک نیم گرفتار شد با رفتن خانم درخت و scooped از اقیانوس. هر دوی آنها مرمت شده قبل از پوشاندن پشته از Starlinks.

مرتبط با: SpaceX را Starlink خدمات پهن باند در سال 2020 آغاز خواهد شد: گزارش

پرواز امروز نیز مشخص شده یک نقطه عطف مهم برای فالکون 9. این موشک در حال حاضر 84 پرواز در زیر کمربند خود — بیشتر از هر جای دیگر در حال حاضر عملیاتی ایالات متحده تقویت کننده. عالی که قبلا متعلق به ایران راه اندازی اتحاد Atlas V موشککه پرواز 83 بار.

اطلس V دارای دو بیشتر راه اندازی در این کتاب برای این تابستان یکی در مه یکی در ماه ژوئن. فالکون 9 است حداقل سه کتاب در قاب زمان که اطمینان حاصل کرد که SpaceX را اسب بارکش را آویزان بر روی عنوان جدید خود برای آینده قابل پیش بینی.

گرفتن Starlink و در حال اجرا شامل بیش از راه اندازی ماهواره. این شرکت همچنین نیاز به دست آوردن تایید برای آن کاربر پایانه — و این روند در حال حاضر به خوبی در جریان است.

در ماه مارس این سال, برای مثال, SpaceX اعطا شد تصویب تا یک میلیون پایانه های کاربر به عنوان بخشی از یک پتو مجوز.

سخت افزار خواهد بود به اندازه کافی ساده است که هر کسی می تواند آن را نصب کنید با توجه به مشک که گفت: پایانه ها شبیه یک “بشقاب پرنده ها در چوب است.” پایانه خواهد آمد فقط با دو دستورالعمل های اساسی — وصل و نقطه در آسمان — و مجهز به محرک است که اطمینان حاصل شود آنها اشاره که در آن آنها باید در همه زمان ها مشک گفته است.

پس امروز موفق پرتاب کهنه فالکون 9, تقویت کننده, فرود بر روی یک سکوی شناور در دریا مارک این شرکت 51 بازیابی موفق. پرواز بعدی در SpaceX را در دفتر ثبت دعاوی حقوقی یکی دیگر از دسته ای از Starlink ماهواره در ماه مه و پس از شرکت در اولین crewed ماموریت نسخه ی نمایشی-2.

در مه 27, ناسا فضانوردان باب Behnken و داگ Hurley صعود خواهد کرد روی خود خدمه اژدها فضاپیما و پرتاب به ایستگاه فضایی بین المللی برای یک اقامت طولانی. این پرواز را علامت گذاری اولین بار انسان ها راه اندازی کرده اند به مدار از خاک ایالات متحده آمریکا پس از پایان ناسا برنامه شاتل فضایی در سال 2011.

به دنبال امی تامپسون در توییتر @astrogingersnap. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>