فضا-زمان است که چرخش در اطراف یک ستاره مرده اثبات اینشتین راست دوباره

راه و پود فضا و زمان چرخش در یک گرداب کیهانی در اطراف یک ستاره مرده تایید کرده و در عین حال یکی دیگر از پیش بینی از انیشتین نظریه نسبیت عامیک مطالعه جدید می یابد.

که پیش بینی یک پدیده شناخته شده به عنوان قاب کشیدن یا Lense-Thirring اثر است. آن ایالت که فضا-زمان را بوسیله اسباب گردنده جلو رفتن در اطراف یک چرخش بدن. برای مثال تصور کنید زمین بودند مستغرق در عسل. به عنوان سیاره چرخیده عسل در اطراف آن خواهد چرخشی — و صادق با فضا-زمان است.

ماهواره آزمایش را شناسایی قاب کشیدن در میدان گرانشی از چرخش زمیناما اثر فوق العاده کوچک و رو شده است و به چالش کشیدن به اندازه گیری. اشیاء بیشتر با توده ها و قوی تر میدان های گرانشی مانند کوتوله سفید و ستاره نوترونی, پیشنهاد, شانس بهتری برای دیدن این پدیده است.

مرتبط با: آلبرت اینشتین: بیوگرافی, نظریه ها و نقل قول ها

دانشمندان با تمرکز بر PSR J1141-6545 یک جوان pulsar در مورد 1.27 برابر جرم خورشید است. این تپ اختر واقع شده است و از 10000 تا 25000 سال نوری از زمین در صورت فلکی مگس جنوبی (پرواز) است که نزدیک به معروف صورت فلکی صلیب جنوبی.

یک تپ اختر سریع در حال چرخش نوترون ستاره ساطع می کند که امواج رادیویی را با قطب مغناطیسی. (نوترونی ستاره های در حال اجساد ستاره که درگذشت در فاجعه انفجار شناخته شده به عنوان supernovas; جاذبه از این مانده است که به اندازه کافی قدرتمند برای له پروتون همراه با الکترونها برای تشکیل نوترونها.)

PSR J1141-6545 محافل یک کوتوله سفید با یک توده در مورد همان خورشید است. سفید کوتوله هستند superdense زمین-اندازه هسته از ستاره مرده ای که پس از متوسط اندازه ستاره ها خسته شده اند خود را به سوخت و ریختن آنها در لایه های بیرونی. خورشید ما به پایان خواهد رسید تا به عنوان یک کوتوله سفید یک روز به بیش از 90 ٪ از تمام ستاره ها در کهکشان ما.

این تپ اختر مدار این کوتوله سفید در تنگ سریع مدار کمتر از 5 ساعت طول برخورد از طریق فضای در مورد 620,000 mph (1 میلیون متر/ثانیه, آسمان صاف;) با حداکثر جدایی بین ستاره ها به سختی بزرگتر از اندازه خورشید ما مطالعه منجر نویسنده Vivek Venkatraman کریشنان یک اخترفیزیکدان در موسسه ماکس پلانک برای رادیو نجوم در شهر بن آلمان گفت: Space.com.

محققان با اندازه گیری زمانی که پالس از پولسار وارد زمین به دقت در 100 میکروثانیه در طی یک دوره از حدود 20 سال با استفاده از پرکس و بیشترین تلسکوپهای رادیویی در استرالیا. این اجازه به آنها برای شناسایی دراز مدت رانش در راه هاستینگ و کوتوله سفید مدار هر یک از دیگر.

پس از از بین بردن علل دیگر ممکن است از این رانش دانشمندان به این نتیجه رسیدند که آن را ناشی از قاب کشیدن: راه به سرعت در حال چرخش کوتوله سفید می کشد در فضا-زمان باعث شده است که pulsar مدار برای تغییر جهت آن به آرامی در طول زمان است. بر اساس سطح قاب کشیدن محققان محاسبه شده است که کوتوله سفید whirls در محور آن حدود 30 بار در ساعت.

پژوهش های قبلی نشان می دهد که کوتوله سفید تشکیل شده قبل از pulsar در این سیستم دودویی. یک پیش بینی از جمله مدلهای نظری است که قبل از پولسار-تشکیل ابرنواختر رخ داده است که پدر از پولسار ریختن نزدیک به 20 ، 000 زمین توده ها به ارزش های ماده بر روی کوتوله سفید در طول دوره حدود 16000 سال, افزایش نرخ آن از چرخش.

“سیستم مانند PSR J1141-6545 که در آن pulsar است کمتر از این کوتوله سفید هستند بسیار نادر” Venkatraman کریشنان گفت. این مطالعه جدید “تایید یک فرضیه که چگونه این سیستم دودویی به دست می آمد چیزی که پیشنهاد شد بیش از دو دهه پیش است.”

محققان اشاره کردند که آنها با استفاده از قاب کشیدن به عملکرد بینش چرخش ستاره که از آن ناشی می شود. در آینده آنها گفت: آنها می توانند با استفاده از یک روش مشابه به تجزیه و تحلیل باینری نوترون ستاره برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد داخلی خود ترکیب “که حتی پس از گذشت بیش از 50 سال از رعایت آنها ما هنوز به یک رسیدگی در” Venkatraman کریشنان گفت. “چگالی ماده در داخل یک ستاره نوترونی به مراتب بیش از آنچه می توان در آزمایشگاه وجود دارد تعداد زیادی از فیزیک جدید به یاد می شود با استفاده از این تکنیک به دو نوترون-سیستم های ستاره ای.”

دانشمندان دقیق یافته های خود را آنلاین امروز (Jan. 30) در مجله علوم.

دنبال Charles Q. چوی در توییتر @cqchoi. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de