تلسکوپ فضایی مدیر می گوید بهترین است برای هابل

سی سال پیش یک تیم از فضانوردان ناسا نوک تلسکوپ فضایی هابل از یک شاتل فضایی باری خلیج و به پایین به زمین مدار. بالای سیاره ما starlight-لکه فضای هابل می تواند مطالعه پدیده در سراسر جهان هستی است که زمین بر اساس رصدخانه هرگز نمی تواند امید به دیدن. این نخستین بار نیست که تلسکوپ فضایی, اما از آن است که تا کنون طولانی ترین عمر و سازنده ترین—با تشکر در بخش های بزرگ به یک طراحی نوآورانه است که اجازه هابل به بازدید تعمیر و به روز رسانی. امروز آن را برگشت ناپذیر تبدیل نجوم پیشرو نه تنها به عمیق اکتشافات جدید در مورد جهان اما همچنین به برنامه ریزی برای حتی بیشتر بلند پروازانه فضایی تلسکوپ.

اگرچه هابل چشم هستند که بیش از 500 کیلومتر از سطح زمین قلب آن است که مسلما در بالتیمور: در سالن ها و دفاتر و اتاق های کنفرانس از موسسه علوم تلسکوپ فضایی که در آن رصدخانه علم عملیات را در محل. برای کمک به بزرگداشت هابل از سه دهه از کشف علمی آمریکا در گفتگو با مدیر موسسه کن Sembach در مورد تلسکوپ را انقلابی ترین اکتشافات عملیات خود را در طول بیماری همه گیر کوروناویروس و چقدر دیگر آن ممکن است تاریخ و زمان آخرین.

[یک ویرایش متن مصاحبه به شرح زیر است.]

کن Sembach مدیر موسسه علوم تلسکوپ فضایی. اعتباری: ناسا و STScI

چه رابطه خود را به هابل به عنوان مدیر موسسه علوم تلسکوپ فضایی?

من مسئول علم عملیات هابل و همچنین کار دیگری که ما انجام وجود دارد مانند علم و پرواز عملیات آینده James Webb Space Telescope [JWST] و در حال اجرا از Mikulski بایگانی برای فضا تلسکوپ. بنابراین هابل است که یکی از مولفه های کار موسسه می کند. من یک تیم بزرگ از مردم به رهبری یک ماموریت اداری است که مسئول روز به روز هابل عملیات ما انجام وجود دارد.

چه سرگرم کننده ترین بخش از کار خود را وقتی که می آید به هابل?

من یک مقدار زیادی از رضایت از دیدن کل هابل تیم کار با هم برای ایجاد یک علم ایده تبدیل به چیزی دیدنی و جذاب است. که سرگرم کننده است. اما تا چیز دیگری—یک باد که می آید همراه با سمت من. آن را به نام “کارگردان اختیاری زمان است.” و این چیزی است که به من می دهد تا 10 درصد از تلسکوپ زمان برای استفاده به عنوان من را انتخاب کنید—معمولا برای به خصوص مشاهدات مهم است که ممکن است بیش از حد حساس به زمان و یا بیش از حد بلند پروازانه برای دریافت از طریق کانال های معمول برای تخصیص این تلسکوپ است. گاهی اوقات اینها تنها چیزهایی است که هر کس به رسمیت می شناسد و ما باید در دست نیست درست در لبه برش آنها با نام تجاری جدید و براق—مسائل اساسی از علوم پایه است که باید انجام شود به ساخت تا به اوج قله است که هر کس می خواهد برای رسیدن به.

برخی از هابل بزرگترین موفقیت است که باید واقعا نقل مکان کرد و درست رو به جلو در طول سال ناشی از مدیر زمان اختیاری. بهترین نمونه هایی است که من فکر می کنم, عمیق در زمینه های. اولین هابل عمق میدان فوق العاده عمیق میدان است که به دنبال مرزی زمینه است که به دنبال آن است که — که همه آنها در واقع از مدیر در آن زمان گفت: “این مهم است که به اندازه کافی و انقلابی به اندازه کافی برای انجام. و حتی اگر دیگران ممکن است مخالفت با من ما در حال رفتن به رفتن به جلو و انجام آن از طرف جامعه است.”

به عنوان مثال من با استفاده از مدیر زمان برای شروع فقط چیزی به نام ULLYSES—اشعه ماوراء بنفش میراث کتابخانه ستاره جوان به عنوان ضروری استانداردهای. این خواهد بود که بزرگترین هابل برنامه همیشه در حال اجرا. و در سراسر 1000 از تلسکوپ را در مدار اطراف زمین آن را به رصدخانه منحصر به فرد تصویربرداری اشعه ماوراء بنفش و طیف سنجی به این سوال که چگونه فرم ستاره. زوج با مشاهدات دیگر از زمان و آینده امکانات مانند گایا ALMA [Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array] و [JWST] این می تواند اجازه دهید ما در نهایت ضبط و فاش کردن جزئیات بیشتر از star شکل گیری است که ما شده اند قادر به دسترسی به قبل از. اگر ما را درک نمی کنند, ستاره تشکیل یک دهه—با این برنامه با این همه امکانات شگفت انگیز آینده همراه—ما احتمالا هرگز آن را درک کنند.

و هیچ یک از کسانی که اشعه ماورای بنفش مشاهدات می تواند انجام شود با چیزی جز هابل?

درست است. شما نمی خواهد بود قادر به انجام آن است. شما نمی توانید اشعه ماورای بنفش از زمین بر اساس رصدخانه چون جو زمین بلوک که نور است. بنابراین شما نیاز به یک تلسکوپ فضایی به آن را انجام دهد. و در حال حاضر هابل تنها یکی است که قادر به ارائه این نوع از اطلاعات است. [JWST] و آن برنامه ریزی شده دنبال یک رصدخانه به نام WFIRST [Wide Field Infrared Survey Telescope] هر دو در مادون قرمز به طوری که آنها می توانید آن را انجام نمی. در حال حاضر تنها هابل می بیند این نوع از نور محرومیت چند جزئی استثنا آمده است که هیچ جا به هابل قابلیت. بنابراین زمانی که هابل می رود ما می تواند کور به جهان ماوراء بنفش. در حال حاضر حتی اگر ما 30 سال به زندگی خود من واقعا فکر می کنم برای هابل بهترین است هنوز به آمده است.

واقعا ؟ آنچه را “بهترین” است که ممکن است در آینده ؟ و چقدر دیگر می تواند هابل آخرین به هر حال ؟

یک درس از گذشته سه دهه است که هابل همیشه ما را شگفت زده با چیزهای جدید و جالب در هر کجا که آن را به نظر می رسد. آن است که یک کلید عامل فوق العاده ای میزان افزایش دانش ما در مورد جهان است که ما را دیده اند در سال های اخیر است. و ما بیشتر بدانید, بیشتر ما یاد بگیرند که ما نیاز به یادگیری بیشتر—است که در بخش, چرا ما هنوز چنین باور نکردنی تقاضا است. ما هنوز دریافت بیش از 1000 طرح هر سال از محققان سراسر جهان امید به استفاده از هابل را به مطالعه همه چیز از منظومه شمسی به اشیاء و چیزهایی که در لبه جهان قابل مشاهده است.

واقع گرایانه بودن من فکر می کنم هابل کردم خوب پنج سال باقی مانده است. و ما در حال فعالیت رصدخانه در راه حفظ معنای آن از نظر علمی پربار را برای سال 2025 است. آیا این به این معنی ما به 2025? هیچ چیزی را اشتباه می تواند فردا—این است که فضای کسب و کار ، اما شاید ما می تواند به 2030. هابل تا به بسیاری از ساخته شده است در رفع اشکالات. و از آن بازدید شده است تعمیر و به روز رسانی توسط فضانوردان پنج بار در طول زندگی خود. هر یک از این سرویس ماموریت شادابی رصدخانه و به آن قابلیت های جدید—بهتر الکترونیک, بهتر قطعات مکانیکی بهتر آشکارسازهای چیزهایی مانند آن. این واقعیت است که بسیاری از کسانی که چیزهای جدید نیست و شکست خورده که معنی آنها گذشته خود را در مرگ و میر نوزادان فاز. آنها می تواند به یکی دیگر از 10 یا 15 سال است. بسیاری از هابل است و کاملا سالم است. آنچه مرا نگران هستند برخی از چیزهایی اصلی به رصدخانه مانند جریمه راهنمایی سنسور الکترونیک. آنها بوده ام حمام کردن در اشعه کیهانی هر روز به مدت 30 سال. در نهایت که طول می کشد تلفات خود را.

همانطور که برای ایجاد تغییر و تحول چیز هابل هنوز هم می تواند انجام دهد: برای یک چیز هابل می تواند تاثیر بزرگی در multimessenger نجوم—که در آن شما با استفاده از گرانش-موج رصدخانه به شناسایی چیزهایی مانند ادغام سیاه چاله ها و ستاره نوترونی و سپس تحصیل آن چیز دیگر بیشتر سنتی امکانات. این تحقیقات منطقه ای که باز است به طور کامل و در پنجره جدید در عظیم ترین و پر انرژی اتفاقاتی رخ می دهد که جهان چیزهایی که موج دار شدن در بافت فضا زمان. هابل می تواند کمک فوق العاده به ما بگویید که چه رفت و دست انداز در شب چه در واقع برخورد و یا coalesced به علت آن نیست.

وجود دارد هنوز هم یکی از اصلی مشکلاتی که هابل طراحی شده است برای کمک به حل است که تعیین چگونه سریع جهان در حال گسترش است—چیزی به نام هابل ثابت است. در حال حاضر وجود دارد در حال رشد تنش بین مقادیر اندازه گیری شده از هابل ثابت بین کسانی که بر اساس ریزموج زمینه کیهانی و کسانی که بر اساس رعایت نسبتا جهان در این نزدیکی هست با استفاده از ابرنواخترها. رصدخانه کمک کرده است برای تمرین کردن در مقدار ثابت هابل از جهان اطراف به 10 درصد دقت به عنوان اصل وعده داده شده است. سپس ما آن را به 3 درصد است. در حال حاضر ما در حال کار به آن را به 1 درصد است. ما ممکن است به زودی به نقطه ای که در آن تنش بین این دو مجموعه از برآورد به گونه ای است که آن را واقعا نیاز به به طور کامل نوع جدیدی از فیزیک برای توصیف چه خبر است. شاید یکی دیگر از عطر و طعم از نوترينو وجود دارد. کشف چیزی شبیه به آن خواهد بود ،

و با [JWST] آمدن اجازه دهید به یاد داشته باشید که همه چیز مردم را با [JWST], آنها می خواهند به نگاه با هابل بیش از حد برای به دست آوردن یک تصویر کامل تر در حالی که این دو رصدخانه در حال عملیاتی با هم تداخل دارند. مطالعات ستاره تشکیل اولین کهکشانها سیارات فراخورشیدی—همه را بهره مند از این دو رصدخانه کار با هم.

بنابراین همه این موارد منجر به این باور است که هابل بهترین سال هنوز به آمده است.

آیا شما فکر می کنم ناسا باید در نظر بگیرید یکی دیگر از خدماتی ماموریت ؟

این قطعا چیزی است که ارزش نگاه. هیچ آشکار جانشین برای هابل قابلیت های ماوراء بنفش و واقعا آبی نور نوری در آینده نزدیک—برای 2020s و شاید 2030s. اگر هابل واقعا end در سال 2025 ما ممکن است یک فاصله 10, 15, شاید حتی 20 سال قبل از یکی دیگر از بزرگ تلسکوپ می آمد آنلاین با این نوع از قابلیت های. و چگونه مخرب خواهد بود که به این زمینه دارید ؟ شما در حال رفتن به می خواهید هابل و یا چیزی مانند آن را به synergize با مشاهدات بسیاری از دیگر برنامه ریزی های آینده ماموریت.

شما می دانید که من هرگز شرط در برابر هابل. اما وجود دارد بسیاری از جنبه به نظر در شرایط بالقوه هزینه-سود در ارتباط با هر پتانسیل هابل نوسازی. معاملات داشته باشد. من می خواهم بگویم آن خواهد بود کوته بینانه به اسلم است که درب بسته است. اما آن را نیز معتاد به اسب دوانی می گویند “بیایید بروید و آن را” بدون تفکر دقت آن را از طریق.

Coronavirus همه گیر است و بدیهی است که حالت چالش برای هر جنبه ای از جامعه است. آن است که تأثیر هابل عملیات است ؟

آن سخت است برای قرار دادن هابل در زمینه کاری بسیار عظیم است که اتفاق می افتد به همه در سراسر جهان است. اما ما خوش شانس بوده است نسبتا خوبی برای این آماده شده چرا که در سال ما شده ایم آزادسازي ساده و خودکار عملیات به عنوان یک راه برای صرفه جویی در پول و افزایش بهره وری. بنابراین ما می توانیم اطمینان حاصل شود علم در جریان نگه می دارد و هابل عملیات را می توانید در ادامه در حالی که بسیاری از تیم ما با این نسخهها کار از خانه. ما باید برخی از پرسنل در سایت ها و دستورات به تلسکوپ. در حالی که برای زمین-بر اساس رصدخانه که در آن مردم باید در سایت انجام واقعی دست روی چیزهایی که آن را بسیار مشکل تر برای نگه داشتن آنها را عملیاتی در حال حاضر. بنابراین هابل در حال پر کردن یک بیت از یک درجه اعتبار ساقط با مشاهدات برای جامعه در طول تمام این دوره بیماری همه گیر. و ما با افتخار و خوشحال می شود قادر به انجام این کار است. ما خوشحال می شود قادر به ارائه الهام بخش, علمی نتایج آن به مردم یک کمی از یک نقطه روشن در آنچه که ممکن است در غیر این صورت دوران تاریک.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>