فضای فوق العاده-طوفان’ ممکن است شایع تر از ما فکر

یک “بزرگ” فضا آب و هوا فوق العاده-طوفان—به اندازه کافی بزرگ به علت اختلال قابل توجهی به ما الکترونیکی و سیستم های شبکه ای—رخ داده است به طور متوسط یک بار در هر 25 سال بر اساس یک مطالعه جدید.

با تجزیه و تحلیل میدان مغناطیسی سوابق در مقابل به پایان می رسد از زمین (انگلستان و استرالیا) دانشمندان را قادر به تشخیص فوق العاده-طوفان رفتن در طول 150 سال گذشته.

این نتیجه ممکن است به علت یک راه جدید برای تجزیه و تحلیل داده های تاریخی از گذشته 14 خورشیدی چرخه راه قبل از عصر فضا آغاز شد و در سال 1957 به جای فقط پنج.

به طور معمول یک طوفان ممکن است تنها در چند روز گذشته اما می تواند بسیار مخرب به تکنولوژی مدرن است. سوپر طوفان می تواند باعث قدرت خاموشی را از ماهواره اخلال در حمل و نقل هوایی و باعث از دست دادن موقت از سیگنال های GPS و ارتباطات رادیویی.

“این فوق العاده-طوفان حوادث نادر اما برآورد شانس خود را از وقوع یک بخش مهم از برنامه ریزی این سطح از کاهش مورد نیاز برای محافظت از بحرانی ملی زیرساخت می گوید:” منجر نویسنده ساندرا چپمن یک استاد در دانشگاه وارویک مرکز Fusion فضا و فیزیک نجومی.

“این تحقیقات پیشنهاد یک روش جدید برای رویکرد داده های تاریخی برای ارائه تصویر بهتری از احتمال وقوع فوق العاده-طوفان و چه فوق العاده-طوفان فعالیت های ما به احتمال زیاد در آینده را ببینید.”

به کارینگتون طوفان از سال 1859 به طور گسترده ای به رسمیت شناخته شده به عنوان بزرگترین سوپر-طوفان ثبت شده اما predates حتی داده های مورد استفاده در این مطالعه است. تحلیل چپمن رهبری برآورد چه دامنه طوفان نیاز به به شده بود در همان کلاس به عنوان دیگر فوق العاده-طوفان—و از این رو با احتمال وقوع است که محققان می توانند تخمین می زنند.

“تحقیقات ما نشان می دهد که فوق العاده-طوفان اتفاق می افتد بیشتر از ما فکر می گوید:” ریچارد هورن یک استاد که منجر فضا آب و هوا در بریتانیا بررسی قطب جنوب. “آیا نمی شود گمراه آمار آن اتفاق می افتد هر زمان ما به سادگی نمی دانم زمانی که و در حال حاضر ما نمی تواند پیش بینی زمانی که.”

فعالیت از خورشید درایوهای فضا آب و هوا. مقیاس کوچکتر طوفان مشترک هستند اما گاهی اوقات بزرگتر طوفان رخ می دهد که تاثیر قابل توجهی داشته باشند.

مشاهده تغییرات در میدان مغناطیسی در سطح زمین است که یک راه برای نظارت بر این فضا آب و هوا. با کیفیت بالا مشاهدات در ایستگاه های مختلف در دسترس بوده است از آغاز عصر فضا (سال 1957). خورشید حدود 11 سال از چرخه فعالیت آن متفاوت بوده و در شدت و این اطلاعات است که به طور گسترده مورد مطالعه را پوشش می دهد تنها پنج چرخه فعالیت های خورشیدی.

اگر ما می خواهیم بهتر برآورد احتمال وقوع بزرگترین فضای طوفان بیش از بسیاری از چرخه خورشیدی ما نیاز به رفتن بیشتر در زمان. دانشمندان مشتق aa وابسته به جاذبه زمین شاخص از دو ایستگاه در مقابل به پایان می رسد از زمین برای صرفنظر کردن از زمین خود زمينه زمینه است. این می رود بیش از 14 خورشیدی چرخه یا 150 سال است اما رزولوشن ضعیف.

با استفاده از سالانه به طور متوسط از بالا چند درصد از aa شاخص محققان دریافتند که یک “شدید” سوپر-طوفان رخ داده در 42 سال از 150 نفر (28%) در حالی که یک “بزرگ” سوپر-طوفان رخ داده در 6 سال 150 (4%) و یا یک بار در هر 25 سال است. به عنوان مثال در سال 1989 طوفان که ناشی از یک قدرت بزرگ خاموشی کبک شد یک طوفان بزرگ.

در سال 2012 زمین را به دقت اجتناب مشکل زمانی که یک تاجی توده خروج از خورشید از دست رفته و زمین و رفت و در جهت دیگر. با توجه به اندازه گیری های ماهواره ای اگر آن را به حال آمار زمین این امر را ناشی از یک سوپر-طوفان.

تحقیقاتی که محققان از قطب جنوب بررسی به نظر می رسد در ژئوفیزیک پژوهش نامه.

منبع: دانشگاه وارویک

اصلی مطالعه DOI: 10.1029/2019GL086524

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de