فضا عکس: شگفت انگیز ترین تصاویر این هفته!

دانشمندان منتشر یافته در مورد شفق قطبی-مانند ساختار است که به نظر می رسد بیش از فنلاند در سال 2018 اولین گربه در فضا مفتخر است توسط یک مجسمه جدید و بزرگترین تلسکوپ خورشیدی قطاری فوق العاده تصویر با رزولوشن بالا از سطح خورشید. اینها فقط برخی از عکس های این هفته از Space.com.

هابل چشم عجیب و غریب کهکشان مارپیچی

(اعتبار تصویر: ESA/NASA/Esa/A. ست)

این کهکشان مارپیچی میلهای NGC 1022 flaunts its پیچک از تیره و قرمز گرد و غبار در این نمایش جدید از تلسکوپ فضایی هابل. در حالی که اکثر کهکشان مارپیچی میلهای دارای یک متمایز بار از ستاره ها در مرکز نوار داخل NGC 1022 است که کمی سخت تر را. به نقطه ضعف از ویژگی های به دنبال چرخش بازوها در حال ظهور از هر دو به پایان می رسد. هابل گرفته شده این تصویر NGC 1022 به عنوان بخشی از یک مطالعه به سیاه چاله که به دروغ در مرکز اکثر (اگر نه همه) کهکشانهای مارپیچی مانند این یکی. — Hanneke Weitering

سبز auroras دیدار نارنجی airglow

(اعتبار تصویر: ناسا)

پر جنب و جوش و لیمو ترش سبز شفق قطبی چراغ زمین فوقانی جو در این عکس گرفته شده توسط یک فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی. زمانی که این عکس گرفته شده در Jan. 22 ایستگاه در مدار 261 کیلومتر (420 کیلومتر) بالاتر از اقیانوس اطلس در سواحل شمال امریکا است. در زیر چراغ های شمالی است که پتو از مارمالاد-رنگی airglowنوع لومینسانس ناشی از نور ماوراء بنفش است که باعث واکنش های شیمیایی در جو زمین. شفق هااز سوی دیگر ایجاد می شوند که ذرات باردار از خورشید تبدیل به یون یا تحریک ذرات در جو و آنها تنها رخ می دهد در نزدیکی سیاره ما را در قطب شمال و جنوب.

Spacewalking فضانورد با این نسخهها کار بر روی آلفا طیف سنج مغناطیسی

(اعتبار تصویر: ناسا)

ناسا فضانورد اندرو مورگان تصویر, کار در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی به پایان تعمیرات به یک بیمار ماده تاریک آزمایش به نام آلفا طیف سنج مغناطیسی در طول یک راهپیمایی فضایی در Jan. 25. او و فضانورد آژانس فضایی اروپا Luca Parmitano صرف 6 ساعت و 16 دقیقه کار خارج از مدار در آزمایشگاه خود را چه شد چهارمین راهپیمایی فضایی هم برای تعمیر $2 میلیارد آزمایش.

(اعتبار تصویر: SpaceX)

یک SpaceX Falcon 9 rocket lifts off از از فضای راه اندازی مجتمع 40 در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا روز چهارشنبه (Jan. 29) برای تحویل 60 جدید Starlink ماهواره برای رشد خود اینترنت ماهواره ای, صورت فلکی. این موشک قابل استفاده مجدد با موفقیت راه اندازی شد و فرود آمد تا برای سومین بار با این ماموریت به نام Starlink 3 و SpaceX موفق به “گرفتن” یکی از نیمی از ظرفیت ترابری fairing با یکی از خالص آن-دارای حق اعمال قایق شناخته شده به عنوان “خانم درخت.”

سحابی قو

(اعتبار تصویر: ناسا/صوفیه/Lim د Buizer & Radomski et al.; ESA/هرشل; NASA/JPL-Caltech)

محققان دریافتند که این سحابی قو (در اینجا دیده می شود) است که قبلا پنهان-ستارگان hatchlings در زیر بال خود را. ناسا-آلمانی تلسکوپ به نام صوفیه (کوتاه برای استراتوسفر Observatory for Infrared Astronomy) ساخته شده مشاهدات جدید از سحابی قو و داده ها-دیده می شود در آبی — نشان می دهد نه تازه کشف شده “protostars” جوان ستاره تعبیه شده در ضخیم ترین قسمت از سحابی گاز. این رنگ نشان دهنده سرد گرد و غبار مشاهده شده توسط آژانس فضایی اروپا هرشل تلسکوپ. سفید ستاره توسط nasa’s Spitzer Space Telescope که بازنشسته در پایان ماه ژانویه است.

داستان کامل: سحابی قو ‘کارخانه ستاره’ نشان می دهد ستاره گنج به ناسا پرواز تلسکوپ

Félicette افتخار در یک مجسمه

(اعتبار تصویر: حسن نیت ارائه میدهد از ISU/عکس بیان)

در دسامبر. 18 سه آژانس فضایی اروپا فضانوردان شرکت در مراسم رونمایی از 5-پا بلند (1.5 متر) مجسمه برنزی را به خود اختصاص اولین گربه در فضای Félicette. گربه سانان راه اندازی شد که برنامه های فضایی در یک مختصر زیر مداری spaceflight در سال 1963. مجسمه Félicette ساخته شده است توسط یک کمپین Kickstarter.

داستان کامل: Félicette فرود آمده است! یادبود برای اولین گربه در فضا رونمایی در فرانسه.

دانه آفتاب-ذرت

(اعتبار تصویر: سازمان خدمات ملی/NSF/AURA)

آنچه به نظر می رسد مانند یک باز کیسه دانه ذرت بو داده است که در واقع فوق العاده تصویر با رزولوشن بالا از سطح خورشید. این کوچک مغناطیسی سازه های دستگیر شده در ماه گذشته توسط جهان بزرگترین تلسکوپ خورشیدی این Daniel K. Inouye خورشیدی تلسکوپ (DKIST) در هاوایی جزیره مائوئی. دانشمندان امیدوارند که به عنوان بیشتر از تلسکوپ را ابزار شروع به آنلاین آمده برای این پروژه جدید آنها را می توانید در ادامه آنها چه امید خواهد بود 50 سال مطالعه ،

داستان کامل: بزرگترین تلسکوپ خورشیدی تولید هرگز قبل دیده می شود تصویر از ستاره های ما

آنیتا آماده

(اعتبار تصویر: ناسا)

در این تصویر محققان آماده سازی برای راه اندازی یک آزمایش به نام قطب جنوب ضربه گذرا آنتن یا آنیتا. به عنوان این دستگاه dangles از ناسا بالون بالای قطب جنوب سطح آن میدارد تا از سیگنال های فوق العاده بالا-انرژی ذرات است که می آیند تا از طریق زمین یخ زده. آنیتا داده ها استفاده شد برای یک مقاله اخیر که هنوز داوری و منتشر شده در Jan. 8.

داستان کامل: مرموز ذرات خارج می گردند از قطب جنوب سرپیچی فیزیک

‘تپه’

(اعتبار تصویر: Kari Saari)

این الگوی نور ناآشنا بود هنگامی که آن را به نظر می رسد به دانشمندان شهروند در سال 2018 و با نام “تپه.” با توجه به مقاله منتشر شده در روز چهارشنبه (Jan. 29) این درخشان نوار سبز که تابیده بالا فنلاند آسمان بود یک نوع شفق قطبی تشکیل شده است که به عنوان جاذبه امواج تعامل با اتم های اکسیژن. تپه گسترش به سمت استوا به صورت افقی در موجدار امواج در حالی که شفق ها گسترش عمودی.

داستان کامل: درخشان سبز ‘تپه’ در آسمان هیپنوتیزم skygazers. آنها تبدیل به یک نوع جدید از شفق قطبی است.

اسپیتزر بازدید آسمانی پنگوئن و تخم مرغ

(اعتبار تصویر: ناسا-ESA/STScI/AURA/JPL-Caltech)

Nasa’s Spitzer Space Telescope راه اندازی شد در سال 2003 در یک ماموریت برای مطالعه جهان در مادون قرمز بخشی از طیف الکترومغناطیسی بعدی برای نور مرئی بلکه با طول موج بلندتر. ماموریت خود را به پایان رسید در روز پنج شنبه (Jan. 30) پس از بیش از 16 سال از مشاهدات علمی. این عکس شامل مادون قرمز از داده های اسپیتزر و نور مرئی از مشاهدات ناسا تلسکوپ فضایی هابل برای ایجاد این دیدگاه زرق و برق دار از کهکشان NGC 2336 و NGC 2937. این سازه که شبیه یک پنگوئن و یک تخم مرغ قرار دارد حدود 23 میلیون سال نوری دور از زمین است.

گالری کامل: گالری: مادون قرمز جهان دیده می شود توسط ناسا تلسکوپ فضایی اسپیتزر

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de