فضای تقویم سال 2020: راه اندازی موشک, آسمان, حوادث, ماموریت, و بیشتر!

آخرین به روز رسانی فوریه. 3: این تاریخ منوط به تغییر و به روز خواهد شد در طول سال به عنوان محکم خرما بوجود می آیند. لطفا برنامه سفر بر اساس تاریخ شما اینجا را ببینید. تاریخ راه اندازی جمع آوری شده از NASA, ESA, Roscosmos, Spaceflight Now و دیگران.

سازمان دیده بان ناسا رسانه ای و زنده دیگر راه اندازی پوشش ما “پخش زنده” صفحه ما را ببینید آسمان شب رسانه ای در اینجا. پیدا کردن آنچه در آسمان شب این ماه با ما قابل مشاهده سیارات و راهنمای skywatching هوا.

تعجب آنچه که امروز اتفاق افتاده است در فضای تاریخ ؟ ما را بررسی کنید “در این روز در فضا” تصویری نشان می دهد در اینجا!

فوریه

Feb. 6: سه فضانوردان را ترک ایستگاه فضایی بین المللی و بازگشت به زمین را در خود سایوز MS-13 فضاپیما است. ناسا فضانورد کریستینا کخ فضانورد آژانس فضایی اروپا Luca Parmitano و فضانورد روسی الکساندر Skvortsov خواهد undock در 12:49 p. m. EST (0549 GMT) و آنها را لمس کردن در نزدیکی Dzhezkazgan قزاقستان در حدود 4:14 a. m. EST (0914 GMT). سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

Feb. 6: یک موشک سایوز راه اندازی خواهد شد حدود 32 ماهواره به مدار OneWeb ماهواره صورت فلکی. آن را بلند کردن از بایکونور Cosmodrome در قزاقستان در 4:42 p. m. EST (2142 GMT).

Feb. 9: ماه کامل از ماه فوریه شناخته شده به عنوان پر برف ماه رخ می دهد در 2:33 p. m. EST (0733 GMT).

Feb. 9: نورث روپ گرومن است ماکیان NG-13 محموله فضاپیما را پرتاب به ایستگاه فضایی بین المللی بر روی یک موشک Antares. آن را بلند کردن از nasa’s Wallops Flight Facility در ویرجینیا در 5:39 p. m. EST (2239 GMT). سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

Feb. 9: ایالات متحده راه اندازی داد Atlas V موشک را راه اندازی خورشیدی مدارگرد سفینه فضایی برای ناسا و آژانس فضایی اروپا. آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا در طول 2 ساعت راه اندازی پنجره ای که باز می شود در 11:03 p. m. EST (0403 GMT). سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

Feb. 11: نورث روپ گرومن است ماکیان NG-13 محموله فضاپیما وارد خواهد شد در ایستگاه فضایی بین المللی. فضانوردان را با استفاده از بازوی رباتیک Canadarm2 به ضبط تماس های ورودی کشتی باری در حدود 4:30 a. m. EST (0930 GMT). سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

Feb. 18: هلال ماه خواهد بود کمتر از 1 درجه به شمال مریخ است. از آن خواهد شد در رابطه با مریخ در 8:17 p. m. EST (1317 به وقت تهران) و شما می توانید این جفت ارز در بالای افق جنوب شرقی در سپیده دم.

Feb. 18: Arianespace را با استفاده از یک موشک آریان 5تعیین شده VA252, برای راه اندازی, ژاپنی, JCSAT 17 ارتباطات ماهواره ای و کره جنوبی GEO-Kompsat 2B اقیانوس شناسی ماهواره ای. آن را به آسانسور را از مرکز فضایی گویان فرانسه, گویان در 5:14 بعد از ظهر به وقت EST (2214 GMT). سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

Feb. 19: هلال ماه خواهد بود کمتر از 1 درجه به جنوب از مشتری است. رابطه با مشتری رخ می دهد در 2:36 p. m. EST (1936 به وقت تهران) و شما می توانید این جفت ارز با هم در بالای افق جنوب شرقی در سپیده دم.

Feb. 20: روسیه موشک سایوز خواهد شد راه اندازی یک نصف النهار M ارتباطات ماهواره ای را برای وزارت دفاع. آن را بلند کردن از Plesetsk Cosmodrome در روسیه است.

Feb. 23: New moon

Feb. 27: اپیلاسیون هلال ماه را دید رویکرد به زهره در آسمان شب. از آن خواهد شد در رابطه با زهره در 6:51 p. m. EST (1151 GMT) و این جفت ارز هنوز هم به نظر می رسد, از شب قبل و بعد از. به دنبال آنها را در بالای افق جنوب غربی پس از غروب آفتاب.

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در مه (از Spaceflight Now):

 • یک SpaceX Falcon 9 rocket است که انتظار می رود برای راه اندازی یک چهارم دسته ای از حدود 60 ماهواره برای شرکت Starlink پهنای باند شبکه در یک ماموریت تعیین شده Starlink 4. آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا. (بعد Starlink, راه اندازی, Starlink 5انتظار می رود به دنبال آن در اواخر این ماه.)
 • هند قطبی پرتاب ماهواره وسیله نقلیه (PSLV) را راه اندازی RISAT 2BR2 رادار ماهواره دیدبانی زمین برای هند تحقیقات فضایی سازمان است. آن را بلند کردن از Satish Dhawan مرکز فضایی در Sriharikota هند.
 • هند همزمانی ماهواره ای راه اندازی خودرو Mk. 2 (GSLV Mk.2) راه اندازی خواهد شد, بخش اول, جغرافیایی, تصویربرداری ماهواره ای و یا GISAT 1از Satish Dhawan مرکز فضایی در Sriharikota هند.
 • ژاپنی H-2A موشک را راه اندازی اطلاعات جمع آوری ماهواره با نوری شناسایی ظرفیت ترابری برای دولت است. آن را بلند کردن از Tanegashima مرکز فضایی در ژاپن است. (در اصل برنامه ریزی شده برای Jan. 28 راه اندازی شد به نام, با توجه به مرکز زمین مشکل است. یک تاریخ برای راه اندازی بعدی تلاش نشده است را اعلام کرد.)

مارس

2 مارس: یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی دراگون CRS-20 باری بر ماموریت به ایستگاه فضایی بین المللی. آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا در 1:45 a. m. EST (0645 GMT). سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

5 مارس: یک Arianespace موشک سایوز را راه اندازی شاهین چشم 2 زمین-تصویربرداری ماهواره ای برای, امارات متحده عربی. آن را به آسانسور را از مرکز فضایی گویان فرانسه در گویان فرانسه 8:33 p. m. EST (0133 GMT در تاریخ 6 مارس).
سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

مارس 9: Super Worm ماه. ماه کامل از ماه مارس شناخته شده به عنوان Worm ماه همزمان با supermoon دوباره این سال است. (نیز وجود دارد یک سوپر Worm ماه در 2019.)

مارس 13: ایالات متحده راه اندازی داد Atlas V موشک را پرتاب ششم پیشرفته با فرکانس بسیار بالا (AEHF) ماهواره ای برای ارتش ایالات متحده است. این AEHF-6 ماموریت خواهد آسانسور را از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا در طول 2 ساعت راه اندازی پنجره ای که باز می شود در 3:45 p. m. EDT (1945 به وقت تهران).

مارس 16-20: 51 Lunar and Planetary Science Conference (LPSC) طول می کشد محل در هیوستون تگزاس.

مارس 19: مبارک اعتدال! امروز نخستین روز از بهار در نیمکره شمالی و اولین روز از پاییز در نیمکره جنوبی.

آوریل 20: توقف هلال ماه را یک رویکرد مشتری در سپیده دم آسمان است. از آن خواهد شد در رابطه با مشتری در 2:21 p. m. EDT (0621 GMT) و این جفت ارز خواهد شد در بالای افق جنوب شرقی برای چند ساعت قبل از طلوع آفتاب.

23 مارس: یک Arianespace وگا موشک راه اندازی خواهد شد در این ماموریت فضاپیمای کوچک خدمات و یا تعداداثبات مفهوم ماموریت حمل 42 ميکروستلايتهای, nanosatellites و cubesats. این rideshare ماموریت خواهد آسانسور را از مرکز فضایی گویان در نزدیکی پایگاه فضایی گویان فرانسه, گویان در 9:50 p. m. EDT (0150 به وقت تهران در آوریل 24). سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

آوریل 24: ماه جدید

مارس 28: اپیلاسیون هلال ماه را دید رویکرد به زهره در آسمان شب. از آن خواهد شد در رابطه با زهره در 6:37 a. m. EDT (1037 GMT) و این جفت ارز هنوز هم به نظر می رسد, از شب قبل و بعد از. به دنبال آنها را در بالای افق جنوب غربی پس از غروب آفتاب.

30 مارس–آوریل 2: 36 سالانه فضای سمپوزیوم می گیرد در کلرادو اسپرینگز.

مارس 30: روسیه موشک پروتون را راه اندازی اکسپرس 80 و بیان 103 ارتباطات ماهواره را برای ارتباطات ماهواره ای شرکت. آن را بلند کردن از بایکونور Cosmodrome در قزاقستان است.

مارس 31: رابطه زحل و مریخ است. این سیاره حلقه دار و سیاره سرخ ملاقات ویژه ارتباط در سپیده دم آسمان است. زحل خواهد شد کمتر از 1 درجه شمالی مریخ در 6:56 a. m. EDT (1056 GMT).

مارس 31: نیروی هوایی ایالات متحده را با استفاده از یک Minotaur 4 موشک به راه اندازی یک طبقه بندی ماهواره های جاسوسی باری برای ملی ایالات متحده آمریکا در شناسایی ، دوبله NROL-129 ماموریت را بلند کردن از nasa’s Wallops Flight Facility در ویرجینیا.

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در مه (از Spaceflight Now):

 • یک SpaceX Falcon 9 rocket است که انتظار می رود برای راه اندازی یک پنجم دسته ای از حدود 60 ماهواره برای شرکت Starlink پهنای باند شبکه در یک ماموریت تعیین شده Starlink 4. آن را بلند کردن از ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا.
 • یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی SAOCOM 1B ماهواره دیدبانی زمین برای آرژانتین. آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.
 • یک روسی سایوز موشک راه اندازی خواهد شد Glonass M ناوبری ماهواره ای از Plesetsk Cosmosdrome در روسیه است.

مارس

مارس 7: فوق العاده پینک ماه. ماه کامل آوریل شناخته شده به عنوان پینک ماه مصادف با supermoon.

9 آوریل: یک روسی سایوز موشک را پرتاب سایوز MS-16 فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی با سه اعزامی 62 crewmembers: ناسا فضانورد کریس کسیدی و دو فضانورد روسی نیکلای Tikhonov و آندره Babkin. موشک را بلند کردن از بایکونور Cosmodrome در قزاقستان است. سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

آوریل 14: گذشته-چهارم ماه را یک رویکرد مشتری و زحل در سپیده دم آسمان است. از آن خواهد شد در رابطه با مشتری در 7:05 p. m. EDT (2305 GMT), به دنبال یک رابطه با زحل در مارس 15 در 5:18 p. m. EDT (0918 GMT). گرفتن سه نفر در آسمان صبح قبل از طلوع آفتاب.

مارس 21-22: این Lyrid شهابی قله.

مارس 22: روز زمین

مارس 22: New moon

آوریل 25: روسی سایوز موشک راه اندازی خواهد شد 75 پیشرفت فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی بین المللی. آن را بلند کردن از بایکونور Cosmodrome در قزاقستان است. سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

مارس 26: اپیلاسیون هلال ماه را دید رویکرد به زهره در آسمان شب. از آن خواهد شد در رابطه با زهره در 11:23 p. m. EDT (1523 GMT) و این جفت ارز هنوز هم به نظر می رسد, از شب قبل و بعد از. به دنبال آنها را در بالای افق جنوب غربی پس از غروب آفتاب.

مارس 28: درخشان در مجله -4.5 های “عصر ستاره” زهره خود می رسد بیشترین روشنایی از سال است.

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در مه (از Spaceflight Now):

 • خدمه اژدها نسخه ی نمایشی 2: SpaceX خدمه فضاپیمای اژدها است که برنامه ریزی شده خود را برای اولین بار crewed تست پرواز به ایستگاه فضایی بینالمللی با ناسا فضانوردان داگ هرلی و باب Behnken در هیئت مدیره. این خواهد بود که خدمه اژدها اولین تست پرواز با فضانوردان در هیئت مدیره پس از uncrewed نسخه ی نمایشی-1 ماموریت در ماه مارس است. آن را بلند بر روی یک موشک فالکون 9 از ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا.
 • یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی خواهد شد نیروی هوایی ایالات متحده سومین نسل سوم ناوبری ماهواره ای GPS تعیین شده 3 SV03 برای سیستم موقعیت یابی جهانی. آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.
 • چینی طولانی مارس 5B موشک راه اندازی خواهد شد در یک پرواز آزمایشی با یک unpiloted نمونه برای چین جدید انسان-دارای خدمه کپسول طراحی شده است که برای آینده بشر ماموریت به ماه. این خواهد بود که اولین پرواز طولانی مارس 5B موشک. آن را بلند کردن از Wenchang فضاپیما راه اندازی سایت در هاینان چین است.
 • هند کوچک ماهواره ای راه اندازی خودرو (SSLV) راه اندازی خواهد شد در اولین مداری تست پرواز از Satish Dhawan مرکز فضایی در Sriharikota هند.

ممکن است

مارس 7: ماه کامل ممکن است, همچنین شناخته شده به عنوان گل ماه رخ می دهد در 6:45 a. m. EDT (1045 GMT).

آوریل 12: دیدن ماه و مشتری و زحل نشسته اند با هم در predawn آسمان است. پایانی, هلال ماه خواهد بود در رابطه با مشتری در 5:41 a. m. EDT (0941 GMT), به دنبال یک رابطه با زحل در 2:11 p. m. EDT (1811 GMT).

May 14: گذشته-چهارم ماه را یک رویکرد به سیاره سرخ. از آن خواهد شد در رابطه با مریخ در 10:02 p. m. EDT (0202 به وقت تهران در آوریل 15). به دنبال این جفت ارز در بالای افق جنوب شرقی قبل از طلوع آفتاب.

مه 18: مشتری و زحل را یک رویکرد در اوایل صبح آسمان است. این جفت ارز خواهد شد در رابطه در 12:45 a. m. EDT (0445 GMT).

مارس 22: New moon

مارس 23: یک روز ماه را یک رویکرد به زهره در آسمان شب. از آن خواهد شد در رابطه با زهره در 10:40 p. m. EDT (0240 به وقت تهران در آوریل 24). به دنبال آنها را در بالای افق جنوب غربی پس از غروب آفتاب.

31 مه–ژوئن 4: این 236th نشست انجمن نجوم آمریکا صورت می گیرد در مدیسون ویسکانسین.

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در مه (از Spaceflight Now):

 • یک ژاپنی H-2B موشک را راه اندازی HTV-9 فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی بین المللی. آن را بلند کردن از Tanegashima مرکز فضایی در ژاپن است.
 • ایالات متحده راه اندازی داد Atlas V موشک را راه اندازی AFSPC 7 ماموریت برای نیروی هوایی ایالات متحده. ماموریت اصلی محموله X-37B فضا هواپیما, همچنین شناخته شده به عنوان مداری تست خودرو را به پرواز در برنامه ششم ماموریت (OTV-6).

ژوئن

ژوئن 5: یک penumbral ماه گرفتگی قابل مشاهده خواهد بود از آسیا و استرالیا و اروپا و آفریقا است. ماه آغاز خواهد شد عبور از سایه زمین در 1:45 p. m. EST (1745 GMT) و گرفتگی را برای آخرین بار 3 ساعت و 18 دقیقه است.

ژوئن 5: ماه کامل از ماه ژوئن شناخته شده به عنوان توت فرنگی ماه رخ می دهد در 3:12 p. m. EDT (1912 GMT).

ژوئن 8: توقف, هلال ماه را به صورت یک مثلث کوچک با مشتری و زحل در آسمان صبح. از آن خواهد شد در رابطه با مشتری در 1:21 p. m. EDT (1721 به وقت تهران) از نزدیک دنبال یک رابطه با زحل حدود 9 ساعت بعد در 10:12 p. m. EDT (0212 به وقت تهران در ژوئن 9).

12 ژوئن: فقط یک روز قبل از رسیدن به سه ماهه گذشته فاز ماه را یک رویکرد به مریخ در predawn آسمان است. این جفت ارز خواهد شد در رابطه در 7:55 p. m. EDT (2355 GMT) اما آنها را در زیر افق skywatchers در ایالات متحده که در آن زمان. شما می توانید آنها را در بالای افق جنوب شرقی برای چند ساعت قبل از طلوع آفتاب.

ژوئن 19: یک روز ماه را یک رویکرد به زهره در آسمان شب. از آن خواهد شد در رابطه با زهره در 4:53 EDT (0853 GMT). به دنبال آنها را در بالای افق شرقی قبل از طلوع آفتاب.

ژوئن 20: مبارک انقلاب! امروز نخستین روز از فصل تابستان در نیمکره شمالی و اولین روز از فصل زمستان در نیمکره جنوبی.

21 ژوئن: یک خورشید گرفتگی حلقوی قابل مشاهده خواهد بود از بخش هایی از آفریقا و آسیا است.

30 ژوئن: سیارک روز

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در ماه ژوئن (از Spaceflight Now):

 • ایالات متحده راه اندازی داد Delta IV سنگین موشک راه اندازی خواهد شد طبقه بندی ماهواره های جاسوسی برای ایالات متحده ملی شناسایی ، این ماموریت با عنوان NROL-44خواهد آسانسور را از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.
 • یک Arianespace وگا موشک را راه اندازی SEOSat-اینگنیو ماهواره دیدبانی زمین و Taranis پژوهش های علمی ماهواره ای از مرکز فضایی گویان فرانسه در پایگاه فضایی گویان فرانسه, گویان فرانسه.

جولای

جولای 4: مبارک افلاین روز! زمین است که در فاصله دورتری از خورشید امروز.

جولای 4-5: یک penumbral ماه گرفتگی قابل مشاهده خواهد بود از آمریکا و بخش هایی از آفریقا و قطب جنوب است. ماه آغاز خواهد شد عبور از سایه زمین در جولای 4 در 11:07 بعد از ظهر به وقت EST (0307 به وقت تهران در جولای 5) و گرفتگی را برای 2 ساعت و 45 دقیقه است.

جولای 5: ماه کامل از ماه جولای شناخته شده به عنوان بیش از حد ماه رخ می دهد در 12:44.m به وقت شرق آمریکا (0444 GMT). که همان روز ماه خواهد بود در رابطه با مشتری در 5:38 p. m. EDT (2138 GMT). ماه نیز در رابطه با زحل در جولای 6 در 4:38 a. m. EDT (0838 GMT). سه نفر را به شکل یک مثلث کوچک در آسمان شب قبل از محو شدن به سپیده دم.

جولای 8: به “ستاره صبح” زهره است که در آن بیشترین روشنایی برای سال درخشان در قدر -4.5 در آسمان صبح.

جولای 11: توقف, هلال ماه را دید رویکرد به سیاره سرخ در صبح زود و آسمان است. از آن خواهد شد در رابطه با مریخ در 3:38 p. m. EDT (1938 GMT).

جولای 14: مشتری می رسد مخالفت, که بدان معنی است که این سیاره ظاهر می شود در آن بزرگترین و درخشان. این اتفاق می افتد و در مورد یک بار در سال زمانی که مشتری موقعیت است که تقریبا به طور مستقیم در مقابل نور خورشید در آسمان است. در حدود همان زمان مشتری را نیز به آن نزدیکترین رویکرد به زمین است.

جولای 17: ناسا مریخ در 2020 مریخنورد حمله به سیاره سرخ! آن بلند خواهد شد در ایالات متحده راه اندازی داد Atlas V موشک از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا. سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

جولای 17: هلال ماه خواهد بود در رابطه با ونوس “ستاره صبح” در 3:27 a. m. EDT (0727 GMT). به دنبال این جفت ارز در بالای افق شرقی قبل از طلوع آفتاب.

جولای 20: New moon

جولای 20: زحل می رسد مخالفت, که بدان معنی است که این سیاره ظاهر می شود در آن بزرگترین و درخشان. این اتفاق می افتد و در مورد یک بار در سال زمانی که زحل موقعیت است که تقریبا به طور مستقیم در مقابل نور خورشید در آسمان است. در حدود همان زمان و زحل نیز خود را از نزدیکترین رویکرد به زمین است.

جولای 23: روسی سایوز موشک را راه اندازی 76th پیشرفت فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی بین المللی. آن را بلند کردن از بایکونور Cosmodrome در قزاقستان است. سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در ماه ژوئیه (از Spaceflight Now):

 • این ExoMars کاوشگر یک تلاش مشترک توسط آژانس فضایی اروپا و روسیه و آژانس فضایی Roscosmos, خواهد شد راه اندازی به سیاره سرخ. آن را بلند بر روی یک موشک پروتون.
 • امارات متحده عربی قصد دارد برای راه اندازی نخستین مدارگرد مریخ این امید ماموریت مریخ. آن را راه اندازی از Tanegashima مرکز فضایی در ژاپن به یک ژاپنی H-2A موشک.
 • چین قصد دارد برای راه اندازی یک مدارگرد و مریخ نورد به مریخ است. این ماموریت به نام Huoxing 1خواهد آسانسور در یک راهپیمایی طولانی 5 موشک از Wenchang فضاپیما راه اندازی سایت در هاینان چین است.

مرداد

Aug. 1: تقریبا ماه کامل خواهد شد در رابطه با مشتری در 7:32 p. m. EDT (2332 GMT). صبح روز بعد (Aug. 2) از آن خواهد شد در رابطه با زحل در 9:10 a. m. EDT (1310 GMT). نگاه برای سه نفر در آسمان شب.

Aug. 3: ماه کامل از ماه اوت شناخته شده به عنوان “ماهیان خاویاری ماه” رخ می دهد در 11:59 p. m. EDT (1559 GMT).

Aug. 5: یک SpaceX Falcon 9 rocket خواهد شد راه اندازی یک اژدها محموله تدارکات و ماموریت (CRS-21) به ایستگاه فضایی بین المللی. آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا. سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

Aug. 9: توقف, هلال ماه را دید رویکرد به سیاره سرخ در صبح زود و آسمان است. از آن خواهد شد در رابطه با مریخ در 4 p. m. EDT (0800 GMT).

Aug. 11-12: این Perseid meteor shower قله.

Aug. 15: هلال ماه خواهد بود در رابطه با ونوس “ستاره صبح” در 9:01 a. m. EDT (1301 GMT). به دنبال این جفت ارز در بالای افق شرقی قبل از طلوع آفتاب.

Aug. 18: Black Moon: سوم ماه جدید در یک فصل با چهار قمر جدید شناخته شده به عنوان “ماه سیاه.” (یک ماه سیاه می شود و دوم ماه جدید در یک ماه تقویم.)

Aug. 28/29: از اپیلاسیون, هلال ماه خواهد بود در رابطه با مشتری در 9:35 p. m. EDT (0235 GMT on Aug. 29). روز بعد از آن خواهد شد در رابطه با زحل در 12:32 p. m. EDT (1632 GMT). نگاه برای سه نفر در آسمان شب.

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در ماه اوت (از Spaceflight Now):

 • یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی خواهد شد نیروی هوایی ایالات متحده چهارمین نسل سوم ناوبری ماهواره ای GPS تعیین شده 3 SV04 برای سیستم موقعیت یابی جهانی. آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا

سپتامبر

سپتامبر. 1: سیارک 2011 ES4 را نزدیک پرواز از زمین عبور در یک فاصله امن از 0.0005 AU یا 46,000 کیلومتر (75,000 کیلومتر).

سپتامبر. 2: ماه کامل از ماه سپتامبر شناخته شده به عنوان “Harvest Moon” رخ می دهد در 1:22 a. m. EDT (0522 GMT).

سپتامبر. 6: توقف, هلال ماه را دید رویکرد به سیاره سرخ در صبح زود و آسمان است. از آن خواهد شد در رابطه با مریخ در 12:46 a. m. EDT (0446 GMT).

سپتامبر. 11: نپتون است که در اپوزیسیون هستند. اگر شما باید تجهیزات مناسب و یک آسمان تاریک به اندازه کافی به آن را ببینید در حال حاضر بهترین زمان همه سال به دنبال!

سپتامبر. 14: هلال ماه خواهد بود در رابطه با ونوس “ستاره صبح” در 12:44 a. m. EDT (0444 GMT). به دنبال این جفت ارز در بالای افق شرقی قبل از طلوع آفتاب.

سپتامبر. 17: New moon

سپتامبر. 22: مبارک اعتدال! در 9:15 a. m. EDT (1315 GMT), پاییز می رسد در نیمکره شمالی در حالی که در نیمکره جنوبی خواهد شد که آن روز اول بهار است.

سپتامبر. 25: از اپیلاسیون, هلال ماه خواهد بود در رابطه با مشتری در 2:48 p. m. EDT (0648 GMT). روز بعد از آن خواهد شد در رابطه با زحل در 4:38 p. m. EDT (2038 GMT). نگاه برای سه نفر در آسمان شب.

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در سپتامبر (از Spaceflight Now):

 • ایالات متحده راه اندازی داد Atlas V موشک راه اندازی خواهد شد طبقه بندی فضاپیمای ترابری برای ملی ایالات متحده آمریکا در شناسایی ، ماموریت NROL-101, خواهد آسانسور را از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.

اکتبر

Oct. 1: ماه کامل از ماه اکتبر, شناخته شده به عنوان “شکارچیان ماه” رخ می دهد در 5:05 p. m. EDT (2105 GMT).

Oct. 2: توقف, هلال ماه را دید رویکرد به سیاره سرخ در صبح زود و آسمان است. از آن خواهد شد در رابطه با مریخ در 11:25 p. m. EDT (0325 GMT).

Oct. 4-10: جهان فضایی هفته

Oct. 7-8: این Draconid شهابی قله.

Oct. 13: مریخ است, در مخالفت با, که به معنی آن را بزرگتر و روشن تر از هر زمان دیگری از سال است. نگاه برای درخشان سیاره سرخ در بالای افق شرقی پس از غروب آفتاب.

Oct. 14: روسیه موشک سایوز را راه اندازی crewed سایوز MS-17 فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی با اعضای اعزامی 65 خدمه: فضانوردان روس در آناتولی Ivanishin ایوان Vagner و نیکولای چوب. آن را بلند کردن از بایکونور Cosmodrome در قزاقستان است. سازمان دیده بان آن زندگی می کنند.

Oct. 16: New moon

Oct. 21-22: این Orionid شهابی قله.

Oct. 22: فقط یک روز قبل از رسیدن به سه ماهه اول فاز ماه خواهد بود در رابطه با مشتری در 1:12 p. m. EDT (1712 GMT). که همان روز از آن خواهد شد در رابطه با زحل در 11:42 p. m. EDT (0324 به وقت تهران در اکتبر. 23). نگاه برای سه نفر در آسمان شب.

Oct. 29: از اپیلاسیون, هلال ماه خواهد بود در رابطه با مریخ در 12:16 بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا (0325 GMT). به دنبال این جفت ارز در بالای افق شرقی پس از غروب آفتاب.

Oct. 31: اورانوس در مخالفت. این بهترین زمان از سال برای مشاهده این سیاره به عنوان آن را در بزرگترین و درخشان. اگر آسمان تاریک است به اندازه کافی, شما ممکن است قادر به آن نقطه را با چشمان غیرمسلح.

Oct. 31: این ماه دو ماه کامل که بدان معنی است که ما باید یک ماه آبی” در هالووین. ماه کامل می رسد فاز در 10:49 p. m. EDT (1449 GMT).

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در ماه اکتبر (از Spaceflight Now):

 • نورث روپ گرومن است ماکیان NG-14 محموله فضاپیما را پرتاب به ایستگاه فضایی بین المللی بر روی یک موشک Antares. آن را بلند کردن از nasa’s Wallops Flight Facility در ویرجینیا.

نوامبر

Nov. 11-12: شمال Taurid شهابی قله.

Nov. 12: هلال ماه خواهد بود در رابطه با ونوس “ستاره صبح” در 4:30 p. m. EST (2130 به وقت تهران). به دنبال این جفت ارز در بالای افق شرقی قبل از طلوع آفتاب.

Nov. 15: New moon

Nov. 16-17: لئونید شهابی قله.

Nov. 19: اپیلاسیون هلال ماه خواهد بود در رابطه با مشتری در 3:57 a. m. EST (0857 GMT). مدت کوتاهی پس از آن, از آن خواهد شد در رابطه با زحل در 9:51 p. m. EST (1451 GMT). نگاه برای سه نفر در آسمان شب.

Nov. 25: از اپیلاسیون, هلال ماه خواهد بود در رابطه با مریخ در 2:46 بعد از ظهر به وقت EST (1946 GMT). به دنبال این جفت ارز در بالای افق شرقی پس از غروب آفتاب.

Nov. 30: یک penumbral ماه گرفتگی قابل مشاهده خواهد بود از آمریکا و استرالیا و آسیا است. ماه آغاز خواهد شد عبور از سایه زمین در 2:32 p. m. EST (0732 GMT) و گرفتگی را برای 4 ساعت و 20 دقیقه است.

Nov. 30: ماه کامل از ماه نوامبر شناخته شده به عنوان “گربه و ماه” رخ می دهد در 4:30 a. m. EST (0930 GMT).

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در ماه نوامبر (از Spaceflight Now):

 • یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی نگهبان 6A ماهواره ای (همچنین به عنوان شناخته شده Jason-CS) برای یک ماموریت مشترک بین آژانس فضایی اروپا, ناسا, NOAA, CNES و Eumetsat به ادامه ضبط سطح دریا داده است که قبلا جمع آوری شده توسط Jason سری از ماهواره ها. آن را بلند کردن از Vandenberg پایگاه نیروی هوایی در کالیفرنیا است.

دسامبر

Dec. 13-14: این Geminid meteor shower قله.

Dec. 14: تنها مجموع خورشید گرفتگی سال 2020 خواهد متقابل از طریق جنوبی امریکا است. ماه سایه را در یک مسیر مشابه را به یکی از آن را برای “بزرگ آمریکای جنوبی گرفتگی” از جولای 2, 2019.

Dec. 16/17: اپیلاسیون هلال ماه خواهد بود در رابطه با مشتری در 11:30 p. m. EST (0430 GMT on Dec. 17). چند ساعت بعد در دسامبر. 17 از آن خواهد شد در رابطه با زحل در 12:20 a. m. EST (0520 GMT). به دنبال این سه نفر در نزدیکی جنوب غربی افق پس از غروب آفتاب. .

Dec. 21: این انقلاب می رسد در 4:47 p. m. EST (0947 به وقت تهران) به مناسبت اولین روز از فصل زمستان در نیمکره شمالی و اولین روز از فصل تابستان در نیمکره جنوبی.

Dec. 21: مشتری و زحل را یک رویکرد در آسمان شب. این جفت ارز خواهد شد در رابطه در 8:24 a. m. EST (1324 GMT).

Dec. 21-22: این Ursid شهابی قله.

Dec. 23: از اپیلاسیون, هلال ماه خواهد بود در رابطه با مریخ در 1:31 p. m. EST (1831 GMT). به دنبال این جفت ارز در بالای افق شرقی پس از غروب آفتاب.

Dec. 29: ماه کامل از ماه دسامبر نیز شناخته شده به عنوان سرد ماه رخ می دهد در 10:28 p. m. EST (0328 GMT).

همچنین برنامه ریزی برای راه اندازی در ماه دسامبر (از Spaceflight Now):

 • یک موشک سایوز را راه اندازی 77 سالگی پیشرفت فضاپیمای باری به ایستگاه فضایی بین المللی. آن را بلند کردن از بایکونور Cosmodrome در قزاقستان است.

بیشتر آینده در سال 2020…

 • هند کوچک ماهواره ای راه اندازی خودرو (SSLV) راه اندازی خواهد شد در اول آن تجاری ماموریت با چهار دیدبانی زمین ماهواره برای BlackSky جهانی. آن را بلند کردن از Satish Dhawan مرکز فضایی در Sriharikota هند.
 • Starliner خدمه پرواز تست: ایالات متحده راه اندازی داد Atlas V موشک راه اندازی خواهد شد بوئینگ CST-100 Starliner فضاپیما در آن برای اولین بار crewed ماموریت به ایستگاه فضایی بین المللی. آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.
 • باکره مدار‘s LauncherOne موشک را راه اندازی ELaNa-20 rideshare ماموریت با 14 cubesats. یک بوئینگ 747 به نام “کیهانی دختر” به هوا پرتاب موشک بیش از اقیانوس آرام بعد از موهاوی هوا و فضا بندر در کالیفرنیا است.
 • یک موشک آزمایشگاه الکترون موشک راه اندازی خواهد شد در اولین ماموریت از سکوی پرتاب در اقیانوس اطلس منطقه ای فضایی در جزیره Wallops ویرجینیا. آن را راه اندازی تجربی ماموریت برای نیروی هوایی ایالات متحده را در فضای برنامه تست با نام یکپارچه که دارای آب و هوای فضا ساز است.
 • یک موشک سایوز راه اندازی خواهد شد حدود 32 ماهواره به مدار OneWeb ماهواره صورت فلکی. این ماموریت به نام OneWeb 3خواهد آسانسور را از بایکونور Cosmodrome در قزاقستان است.
 • یک موشک سایوز خواهد شد راه اندازی یک چهارم دسته ای از حدود 32 ماهواره به مدار OneWeb ماهواره صورت فلکی. این ماموریت به نام OneWeb 4خواهد آسانسور را از بایکونور Cosmodrome در قزاقستان است.
 • یک SpaceX Falcon 9 rocket راه اندازی Anasis 2یا KMilSatCom 1, ارتباطات ماهواره ای برای کره جنوبی نظامی از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.
 • یک Arianespace وگا C موشک راه اندازی خواهد شد در آن مراسم تحلیف پرواز, حمل به آژانس فضایی ایتالیا است لرس 2 ماهواره به مدار است. آن را به آسانسور را از مرکز فضایی گویان در نزدیکی پایگاه فضایی گویان فرانسه, گویان فرانسه.
 • یک SpaceX Falcon 9 موشک را پرتاب Turksat 5A ارتباطات ماهواره ای برای ترکیه در ماهواره Turksat. آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.
 • یک SpaceX Falcon سنگین و موشک را راه اندازی AFSPC 44 ماموریت برای نیروی هوایی ایالات متحده. این ماموریت را بلند کردن از ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا است و انتظار می رود به استقرار دو نامعلومی محموله به geosynchronous orbit.
 • ایالات متحده راه اندازی داد Delta IV سنگین موشک راه اندازی خواهد شد طبقه بندی ماهواره های جاسوسی برای ایالات متحده ملی شناسایی ، این ماموریت با عنوان NROL-82را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.
 • یک نیروی هوایی ایالات متحده و نورث روپ گرومن Minotaur 1 موشک راه اندازی خواهد شد طبقه بندی ماهواره های جاسوسی باری برای ملی ایالات متحده آمریکا در شناسایی ، ماموریت NROL-111را بلند کردن از جزیره Wallops ویرجینیا.
 • ایالات متحده راه اندازی داد موشک اطلس 5 را راه اندازی AFSPC-8 ماموریت فضایی برای نیروی همزمانی فضای آگاهی موقعیتی برنامه (GSSAP). آن را بلند کردن از کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در فلوریدا.
 • چین را راه اندازی چانگ خاوری 5 ماموریت برای بازگشت نمونه از ماه. از آن خواهد شد برای اولین بار قمری نمونه بازگشت ماموریت اقدام از سال 1976.

لطفا از ارسال هر گونه اصلاحات به روز رسانی و یا پیشنهاد تقویم اضافه شده به [email protected] دنبال Space.com برای آخرین در فضای علم و اکتشاف اخبار در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space banner

نیاز به فضای بیشتر? شما می توانید 5 مسائل ما شریک “همه چیز در مورد فضا” مجله برای $5 برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا مجله)

ترجمه مقاله ISI

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>