برخی از ‘گیاهی’ غذای کودک را بیشتر میوه های شیرین

برخی از غذاهای کودک است که بارهای از سبزیجات سبز تیره در واقع ممکن است بسیاری از میوه های شیرین پوره—و نه مقدار سبزی محتوای یک مطالعه جدید نشان می دهد.

که مهم چرا که کودکان نمی یاد به مانند طعم و مزه از کلم بروکلی و اسفناج و کلم بروکسل و کلم به نام چند مگر اینکه آنها بارها و بارها آنها را امتحان کنید می گوید: John Hayes, دانشيار گروه علوم و صنایع غذایی در پن استیت.

اگر آنها نمی, آنها را بخورند اولیه آنها ممکن است می خواهم به خوردن آنها بعد.

“دیگر تحقیقات نشان می دهد بچه های جوان نیاز به معرض طعم سبزیجات برای یادگیری به مانند آنها,” او می گوید. “اگر درست این کار کلیدی است زیرا نشان می دهد که زمان محصولات تجاری در بازار موفق به پاسخگویی به این نیاز آنها به عنوان پوشش و پنهان کردن عطر و طعم سبزیجات—حتی زمانی که سبزیجات در لیست مواد تشکیل دهنده.”

از آنجا که سبزیجات مهم است اما در مصرف بخشی از یک رژیم غذایی سالم وجود دارد و علاقه رو به رشد در ترویج سبزی پذیرش و مصرف در میان نوزادان برای کمک به ایجاد زندگی سالم خوردن الگوهای میگه هیز مدیر ارزیابی حسی مرکز در پن استیت کالج علوم کشاورزی.

گمراه کننده محتوا توصیف احمق ممکن است به خوبی به معنی پدر و مادر که می خواهند فرزندان جوان خود را به غذا خوردن و مانند سبزیجات سبز تیره ،

“اگر پدر و مادر را متوقف کند و طعم این مواد غذایی خود را جلوی بسته بندی آنها ممکن است منجر به فکر می کنم این محصولات مانند طعم سبزیجات به جای پوره میوه جات.”

محققان در Hayes’ تیم به انجام یک نظرسنجی از بچه تجاری محصولات غذایی در ایالات متحده کشف و عدم تنوع در انواع سبزیجات ارائه شده است.

مهمترین آنها وجود دارد به صورت تجاری در دسترس تک, تیره, سبز, محصولات گیاهی. در عوض مواد غذایی اغلب مخلوط سبزیجات سبز تیره با میوه یا قرمز/سبزیجات نارنجی مانند کدو—که ارائه اضافی شیرینی.

برای بچه ها برای یادگیری به مانند طعم سبزیجات طعم آنها باید محسوس درون مخلوط می گوید الهام Bakke کارکنان حسی دانشمند در علوم و صنایع غذایی گروه که رهبری این پژوهش است.

این مطالعه تلاشی برای درک حسی پروفیل های گیاهی حاوی مرحله 2 نوزاد محصولات تجاری در دسترس در ایالات متحده و چه مواد تشکیل دهنده ترکیب عطر و طعم تاثیر می گذارد پروفایل او می گوید:.

برای مطالعه منتشر شده در اشتهامحققان انجام شده توصيفی تحليلی به بررسی مشخصات این خواص حسی از 21 تجاری سبزیجات حاوی مواد غذایی به کودک و آمادگی در Hayes’ آزمایشگاه. یازده تجربه کرده, بالغ اعضا پس از 14 1/2 ساعت آموزش تاریخ 22 محصولات—در سه نسخه—14 طعم و بافت صفات است.

محصولات حاوی میوه نه تنها طعم شیرین تر از محصولات است که ندارد اما میوه نیز تا به حال بیشتر از عطر و طعم میوه و کمتر طعم سبزیجات. در کل اول یا اکثریت تشکیل دهنده در محصول سوار حسی پروفایل. چون تعداد کمی از محصولات سبز تیره سبزیجات به عنوان اولین عنصر سبز تیره سبزیجات طعم بود شایع است.

“این نشان می دهد حسی پروفایل تجاری در دسترس نوزاد غذاهای گیاهی ممکن است کافی به منظور تسهیل در افزایش پذیرش از سبزیجات سبز” Bakke می گوید. “این یک نگرانی بزرگ در حال حاضر — چگونه می تواند ما را در ترویج شهوت و میل از سبزیجات ؟ از نوزادان تا بزرگسالان تمایل مردم به مانند سبزیجات است.”

وجود دارد قابل فهم دلایل که چرا برخی از مردم ترجیح می دهند نمی سبزیجات Bakke می گوید. آنها تمایل دارند به توان تلخ تر از دیگر مواد غذایی و تمایل آنها به شدت کمتر و بیشتر طعم ظریف تر از بسیاری از دیگر مواد غذایی است. ویژگی های حسی است که متاسفانه ذاتی رانندگان میل او می گوید: در حال نمک و چربی است.

“سبزیجات, البته فقط همین نیست که آن چیزهایی بنابراین ما باید یاد بگیرند به آنها را دوست دارم و گاهی اوقات ما باید برای غلبه بر چیزهایی مانند تلخی,” او می گوید.

“شماره یکی از راه های ما است که فقط تکرار trial—تلاش آن و بیش از بیش و بیش از دوباره. اگر این کار انجام شود در اوایل ما می توانیم آماده سازی مردم را به شهوت و میل برای سبزیجات در طول تمام عمر.”

اضافی نویسندگان از دانشگاه کلرادو دانشکده پزشکی پن استیت. وزارت کشاورزی ایالات متحده موسسه ملی غذا و کشاورزی کار پشتیبانی می کند.

منبع: Penn State

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net