برخی از گیاهان به دست آوردن کربن از خود ریشه قارچ

تا 40% از تمام گونه های گیاهی بخشی از کربن خود را از قارچ ها در زندگی خود ریشه های یک مطالعه جدید نشان می دهد.

نتايج تغییر قبلی ما درک که گیاهان سبز تنها به جمع آوری کربن از هوا از طریق فتوسنتز, محققان می گویند.

در کلاس زیست شناسی در سراسر جهان, دانش آموزان یاد بگیرند که گیاهان سبز تغذیه خود را صرفا از طریق فتوسنتز یک فرآیند است که در آن گیاهان با استفاده از انرژی خورشیدی برای تبدیل آب و اتمسفری دی اکسید کربن به اکسیژن و قند.

این مطالعه جدید نشان می دهد که ظاهرا همه چیز سادهای نیست.

برخی از گیاهان نیز جمع آوری حیاتی کربن از طریق قارچ ها در زندگی خود ریشه های قارچ که بخشی از یک شبکه گسترده زیرزمینی قارچ—چوب گستر. گیاهان با استفاده از این قارچ ها به جمع آوری مقدار قابل توجهی از کربن خود را از گیاهان دیگر در حالی که انجام فتوسنتز است.

تا کنون محققان نشان داده اند که انتقال کربن از قارچ ها در گیاهان دارویی-پاریس (پاریس-quadrifolia) و سفید شقایق. یافته های باز این امکان وجود دارد که حدود 40 درصد از تمام گونه های گیاهی خاص خود را دارند فتوسنتز تکمیل از طریق ترکیبات کربن منتقل شده از طریق قارچ به ریشه های خود را.

آنها پایه این برآورد بر این واقعیت است که نوع قارچی همزیستی (مايكوريزا) که گیاه-پاریس و سفید شقایق باید بسیار شایع است و در بر داشت در حدود 40 درصد از تمام سبز و گونه های گیاهی.

چند سال پیش هانه N. راسموسن محقق ارشد در دانشگاه کپنهاگ وزارت علوم و مدیریت منابع طبیعی, آمد تا با ایده هایی که گیاهان سبز با نوع خاصی از قارچ همزیستی جمع آوری کربن از خود جماع با قارچ. او در کنار گذاشتهشدن این ایده به دلیل عدم استفاده از نتایج تجربی به آن را به بالا.

“طولانی و ایجاد درک است که گیاهان سبز خوراک تنها در خود فتوسنتز,” او می گوید.

او در معرفی این ایده به یک همکار که علاقه piqued است. آنها راه اندازی یک مطالعه نشان می دهد منشاء کربن موجود در برگ های در تعدادی از رایج کف جنگل گیاهان و از جمله گیاهان دارویی-پاریس و سفید شقایق.

برای سال های بسیاری را محقق کرده با ارکیده—و مشخص شد که ارکیده گیاهان و مکمل های غذایی فتوسنتز کربن از قارچ ها از طریق ریشه های خود را.

این مطالعه جدید نشان می دهد که ارکیده به عنوان منحصر به فرد به عنوان یک بار فکر می کردم. در حالی که ارکیده بسیار نادر است و یک نوع خاص از قارچ همزیستی این یافته های جدید به درخواست بسیار شایع تر و گسترده گونه های گیاهی مانند سفید شقایق, همراه با یک تقریبا در همه جا حاضر نوع مايكوريزا.

یافته های منتشر شده در مجله جدید Phyotologistمعکوس تصور ما از روابط برخی از گیاهان در طبیعت, محققان می گویند.

نتايج پژوهش ها بر اساس تجزیه و تحلیل از ایزوتوپ های پایدار در همکاری با آزمایشگاه برای ایزوتوپ biogeochemistry در بایرویت مرکز اکولوژی و محیط زیست پژوهش (BayCEER).

منبع: دانشگاه کپنهاگ

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>