مواد غذایی جامد بیش از حد به زودی می توانید تغییر دهید کودک باکتری های روده

کودکانی که شروع به خوردن غذاهای جامد در و یا قبل از سه ماهگی ممکن است تجربه تغییرات در سطح خود را از باکتری های روده, بر اساس یک مطالعه جدید.

قبل از مطالعات مرتبط اوایل معرفی غذاهای جامد به احتمال اضافه وزن در دوران کودکی است.

این مطالعه جدید نشان می دهد که معرفی غذاهای جامد در اوایل ممکن است تغییر یک کودک باکتری های روده جمعیت که در نوبه خود می تواند خطر ابتلا نوزادان به اضافه وزن بعد.

“چگونه در اوایل معرفی غذاهای جامد می تواند توسعه بعد از چاقی شده است ناشناخته اما یافته های ما نشان می دهد که اختلال در باکتری های روده ممکن است یک توضیح می گوید:” Noel مولر دستیار استاد در اپیدمیولوژی گروه در بلومبرگ در دانشگاه جانز هاپکینز.

متخصصان اطفال انجمن به طور معمول توصیه می شود که نوزادان تنها مصرف شیر مادر برای چهار تا شش ماه است. پس از آن که پدر و مادر باید معرفی غذاهای جامد به عنوان مکمل شیر مادر یا شیر خشک.

قبل از مطالعات نیز نشان می دهد که زمان از مواد غذایی جامد مقدمه ممکن است شانس ابتلا به اگزما مواد غذایی, آلرژی, آسم و تب یونجه و سایر آلرژی-شرایط مربوط است.

برای درک بهتر چگونه زمان معرفی مواد غذایی جامد از نظر بیولوژیکی مکانیزم می تواند یک کودک متابولیک و/یا ایمنی بهداشت مولر و همکارانش به تجزیه و تحلیل داده ها از پرورش مطالعه که به دنبال نوزادان در یک جامعه در دورهام کارولینای شمالی برای سال اول زندگی است. محققان به طور عمده انجام شده است که مطالعه برای کشف اوایل زندگی عواملی که ممکن است خطر ابتلا کودکان به چاقی است.

دانشمندان در مصاحبه با مادران هر سه ماه مورد رژیم غذایی نوزادان و عوامل دیگر و همچنین جمع آوری نمونه مدفوع از نوزادان.

جدید شامل تجزیه و تحلیل داده ها از 67 کودکان که محققان در مقایسه با زمان بندی مواد غذایی جامد آشنایی با گونه های باکتری و محصولات جانبی موجود در ماه-3 ماه-12 نمونه مدفوع.

این یافته ها نشان می دهد که نمونه مدفوع از نوزادان که تا به حال شروع به خوردن غذاهای جامد در و یا قبل از سه ماه در ماه-3 نقطه و حتی در ماه 12 بار نقطه موجود به طور قابل توجهی بالاتر تنوع باکتری نشان می دهد متنوع تر باکتریایی روده جمعیت یا “میکروبیوم” در مقایسه به نمونه از نوزادان که آغاز شده بود بعد از خوردن غذاهای جامد.

این یافته مطابق با سال 2018 نروژی-چراغ مطالعه که مرتبط بالاتر میکروبیوم روده تنوع در 3 ماه سن شانس بیشتری برای اضافه وزن در دوران کودکی.

محققان همچنین اندازه گیری مدفوع-نمونه سطح آلی باکتری محصولات جانبی به نام کوتاه اسیدهای چرب با زنجیره. قبل از مطالعات مرتبط بالاتر مدفوع سطح بوتیریک اسید و دیگر کوتاه اسیدهای چرب با زنجیره در بزرگسالان به افزایش خطرات ناشی از چاقی و دیابت و فشار خون بالا.

این مطالعه جدید نشان داد که نوزادان شروع غذاهای جامد سه ماه معنیداری در غلظت های بالاتر از بوتیریک اسید و همچنین مجموع اسیدهای چرب با زنجیره در 12 ماه—اما نه در 3 ماه که می تواند نشان دهنده تاخیر و پایدار تاثیر اولیه جامد و مواد غذایی مقدمه.

در کل این یافته ها سازگار با ظهور شواهد که میکروبیوم روده تغییرات عوامل کلیدی در توسعه شایع متابولیک و ایمنی شرایط مولر می گوید و نشان می دهد که دانشمندان را در مسیر صحیح در مطالعه این تغییرات است.

محققان نیاز به انجام مطالعات بیشتر برای تعیین اگر این اقدامات از میکروبیوم تنوع و کوتاه زنجیره اسید چرب غلظت واقعا درایو توسعه چاقی و اختلالات دیگر او می گوید.

مولر و همکارانش در ادامه به انجام مطالعات رژیم غذایی و میکروبیوم روده در نوزادان و کودکان و ارتباط بین این عوامل و نتایج مانند چاقی و ایمنی-اختلالات مربوط.

این مطالعه به نظر می رسد در BMC میکروبیولوژی. موسسه ملی بهداشت تامین می شود ،

منبع: دانشگاه جانز هاپکینز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>