طوفان خورشیدی می تواند ظروف سرباز یا مسافر تا نهنگ خاکستری’ حس جهت

طوفان های خورشیدی ممکن است تحت تاثیر قرار ناوبری حس کالیفرنیا نهنگ خاکستری محققان گزارش.

بسیاری از حیوانات می تواند حس میدان مغناطیسی زمین و استفاده از آن را مانند یک GPS به حرکت در طول مهاجرت طولانی خود را. اما توفان های خورشیدی می تواند اخلال که سیگنال می گوید: Jesse گرنجر یک دانشجوی کارشناسی ارشد بیوفیزیک که مطالعات در آزمایشگاه از Sönke Johnsen زیست شناسی دانشجویی در دانشگاه دوک است.

تحقیقات قبلی ارتباط بین فعالیت های خورشیدی مانند لکه های خورشیدی و عود و رشته نهنگ اسپرم, اما تجزیه و تحلیل جدید سعی در رسیدن به پایین دقیقا چه رابطه ای ممکن است.

نهنگ خاکستری (Eschrichtius robustus) هستند ایده آل گونه برای تست این ایده به دلیل مهاجرت آنها از 10 ، 000 مایل از یک سال از باخا کالیفرنیا تا آلاسکا و برگشت و اقامت نسبتا نزدیک به ساحل که در آن کوچک ناوبری اشتباهات می تواند منجر به فاجعه گرنجر می گوید.

او وارد یک NOAA پایگاه داده خاکستری نهنگ تابنده حوادث بیش از یک دوره از 31 سال و sifted از تمام موارد که در آن نهنگ شد بدیهی است که بیمار دچار سوء تغذیه مجروح و یا گرفتار می روم تنها 186 strandings در غیر این صورت حیوانات سالم.

مقايسه سالم strandings داده ها به یک رکورد از فعالیت های خورشیدی و آماری الک کردن چندین دیگر ممکن است عواملی مانند فصول و آب و هوا و اقیانوس درجه حرارت و مواد غذایی فراوانی گرنجر به این نتیجه رسیدند که نهنگ خاکستری بودند 4.3 برابر بیشتر احتمال دارد به رشته ای که بسیاری از فرکانس رادیویی صدا از یک فوران خورشیدی میزد زمین.

او گمان این موضوع نیست که یک طوفان خورشیدی ریسمانهای میدان مغناطیسی زمین هر چند آن را می توانید. این است که رادیو فرکانس نویز ایجاد شده توسط انرژی خورشیدی فوران می کند چیزی به پایمال کردن نهنگ’ حواس, جلوگیری از آنها را از مرور در دسترس نباشد—به عنوان اگر عطف GPS خود را خاموش در وسط سفر.

احتمال است که نهنگ ها ممکن است به نوعی ضربه زدن به سیاره وابسته به جاذبه زمین, زمینه بسیار قوی است چرا که نشانه چند در اقیانوس باز اما متاسفانه محققان هنوز نمی دانند که دقیقا چگونه آنها حرکت گرنجر می گوید.

در حالی که این یافته ها ارائه شواهد بیشتری برای مغناطیسی حس گرنجر می گوید: این نهنگ هنوز هم ممکن است با استفاده از دیگر نشانه ها به مهاجرت خود را. “ارتباط با انرژی خورشیدی رادیو سر و صدا واقعا جالب است چون ما می دانیم که رادیو سر و صدا می تواند مختل حیوانات توانایی استفاده از مغناطیس اطلاعات است.

“ما در حال تلاش نیست که می گویند این است که تنها باعث strandings. آن را فقط به یک علت ممکن است” او می گوید.

این مطالعه به نظر می رسد در زمان زیست شناسی.

منبع: دانشگاه دوک

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de