پانل های خورشیدی با طبیعی تر طرح می تواند در کاهش استرس

جدید طراحی چشم نواز و فراکتال-الگو پشت بام پانل های خورشیدی می تواند به کاهش استرس و بهبود برق خورشیدی محققان گزارش.

در مطالعه جدید فیزیکدان ریچارد تیلور و روانشناس مارگارت Sereno هر دو از دانشگاه اورگان در ترکیب روانشناسی و زیبایی شناسی—در این مورد قدردانی از زیبایی در طبیعت دیده—و مهندسی برق از پنل خورشیدی طرح است.

“یافته های ما باید از این پتانسیل به آدرس دو چالش عمده جامعه امروز به طور همزمان: نیاز حیاتی برای افزایش انرژی پاک تولید و نیاز به کاهش و افزایش استرس ناشی از بیماری” تیلور می گوید. “استرس در حال حاضر هزینه های اقتصاد ایالات متحده بیش از 300 میلیارد دلار در سال است.”

در یک سری از مطالعات مربوط به 370 شرکت کنندگان تیم تحقیقاتی کاوش های مختلف فراکتال طرح که برای تعیین الگوی بیشتر بصری جذاب. برنده الگوهای شد بر اساس یک ثانیه ساختار درختی است که در آن فراکتال شکل الکترود شعبه مانند انگشتان دست در یک تکرار الگوی هندسی شبیه حرف H.

الکترود در پانل های خورشیدی گنجانیده شده به نوار به نام busbars در راه است که باعث افزایش هدایت الکتریکی تولید می باشد. رویکرد سنتی متکی است اقلیدسی طراحی با استفاده از یک nonrepeating باسبار به جای تکرار در سراسر مقیاس طراحی فراکتال برای الکترود دادن. در حالی که با موفقیت تبدیل نور خورشید به انرژی طرح های سنتی باید کمی به حال درخواست تجدید نظر بصری.

تیلور کشیده شده در طبیعت هندسه فراکتال برای برنامه های متنوع اعم از هنر احراز هویت به یک اختراع روش برای ایجاد شبکیه ایمپلنت برای بازگرداندن انسان دید. همکاری خود را با Sereno در حال حاضر نشان می دهد که فراکتال الکترود در پانل های خورشیدی photodiodes را فراتر busbars زیبایی.

مطالعات کشید و از biophilia تعریف شده در یک فرضیه های معرفی شده در سال 1984 توسط دانشگاه هاروارد طبیعت Edward O. Wilson به عنوان “اصرار به سهامداران با دیگر اشکال زندگی است.” فعلی کار است که آخرین در یک سری از نشریات از Sereno و تیلور بررسی فراکتال تسلط.

محققان ذکر شده 13 مطالعات که داشت پاسخ مثبت مرتبط با فیزیولوژیکی کاهش استرس در افراد مشاهده هر دو الگوهای فراکتال در طبیعت و در کامپیوتر تولید شده تقلید. الگوهای فراکتال قابل مشاهده در پشت بام پانل های خورشیدی توسط مردم راه رفتن در امتداد یک نزدیکی و مسیر آنها را نشان می دهد می تواند کمک به کاهش استرس, که سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده است به عنوان یک مشکل جهانی است.

“فراکتال تسلط پیشنهاد می کند که به دلیل قرار گرفتن در معرض ما به طبیعت فرکتال از طریق تکامل ما سیستم های تصویری تبدیل شده است تنظیم به راحتی مراحل این مشترک الگوهای فراکتال می گوید:” Sereno, استادیار گروه روانشناسی. “این سهولت در پردازش تولید یک اثر زیبایی همراه با کاهش استرس است.”

The new fractal design has branching lines in the shape of the letter H
یک مثال از طراحی جدید (در سمت راست). (اعتبار: U. اورگان)

H درخت طراحی است که به راحتی تولید شده و متناسب در طراحی کلی از استاندارد ستون فقرات به ترک در حال حاضر مورد استفاده برای نصب سلول های خورشیدی در پشت بام ساختمانی محققان اشاره کرد. این تغییر شکل از نازک آلومینیوم الکترود در یک ثانیه درخت-بر اساس باسبار داشت برای کاهش پانل’ برق, بهره وری.

برای پرداختن به این چالش این تیم تبدیل به برق شبیه سازی برای تست عملکرد ممکن است طرح است. که به نوبه خود منجر به یک تجزیه و تحلیل از بالقوه از دست دادن قدرت و بهره وری از هر طراحی است.

برای عملکرد مطلوب تیم تحقیقاتی یکپارچه فراکتال و باسبار طرح است. این رمان ترکیبی الکترود تیلور می گوید اسیر برتر زیبایی شناسی طراحی فراکتال و برق عملکرد برتر از باسبار طراحی.

این پژوهش برای اولین بار به کشف پتانسیل فراکتال طراحی الکترود در پانل های خورشیدی, اما این اولین بار است که به ابداع یک طراحی است که ازدواج عملکرد با زیبایی شناسی. تیلور و Sereno در حال بررسی راه های دیگر به ترکیب استرس-کاهش فراکتال طرح به محیط زیست ساخته شده است.

پروژه ها شامل همکاری با چرخش پا به ایجاد فراکتال فرش که نصب خواهد شد در این تابستان به فیل و پنی نایت پردیس برای شتاب علمی تاثیر و با Ihab Elzeyadi استاد دانشکده معماری و محیط زیست برای ایجاد الگوهای نور بازیگران توسط فراکتال پنجره سایه.

این مطالعه به نظر می رسد در مجله PLOS ONE.

W. M. کک بنیاد و بورس تحصیلی از شورای تحقیقات برای علم و پیشرفت و حمایت از پژوهش است.

منبع: دانشگاه اورگان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>