خورشیدی مدارگرد راه اندازی در یک ماموریت برای مطالعه خورشید قطب

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — اروپا-ساخته خورشیدی فضاپیمای مدارگرد رسما در راه خود را به خورشید است.

این 3,790-lb. (از 1800 کیلوگرم) فضاپیما برداشته خاموش در بالای ایالات متحده راه اندازی داد (ULA) Atlas V, موشک, افزایش یک پد در فضا راه اندازی مجتمع 41 در اینجا در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه در روز یکشنبه (Feb. 9) در 11:03 p. m. EST (0403 به وقت تهران در فوریه. 10). جانباز launcher پرواز در یک پیکربندی منحصر به فرد این برنامه شامل 13-پا-گسترده (4 متر) fairing و یک جامد تقویت کننده موشک.

خورشیدی مدارگرد جدا شده از موشک به عنوان برنامه ریزی شده 53 دقیقه پس از پرتاب. و چند دقیقه بعد ماموریت تیم به ایجاد ارتباطات با این فضاپیما است. پس از این پرتاب برای اولین بار از سال به صورت آلا به نظر می رسید برای رفتن swimmingly.

خورشیدی مدارگرد همکاری بین آژانس فضایی اروپا (ESA) و ناسا. این ماموریت است که انتظار می رود به بازگشت بی سابقه اطلاعات و تصاویر و همچنین به عنوان اولین نمایش از خورشید را در مناطق قطبی و تیم از افراد در پشت آن هیجان زده هستند.

“هر زمان که شما راه اندازی چیزی است که آن را فوق العاده هیجان انگیز” Günther Hasinger ESA مدیر علوم گفت: Space.com. “بزرگترین تسکین می آید زمانی که شما ببینید نور از موشک و پس از آن زمانی که صدای امواج ضربه شما.”

“این ماموریت است که چنین گنج و مهم به علم همه ما آن را می خواهم برای رفتن خوب,” او اضافه شده است.

دانشمندان برای اولین بار پیشنهاد این ماموریت بیش از دو دهه پیش در سال 1999. ESA مقامات در اصل برنامه ریزی شده برای این ماموریت برای راه اندازی زمانی بین سال های 2008 و 2013. اما مشکلات فنی و برخی از ماموریت reshuffling در نهایت تاخیر در راه اندازی برای سال 2020 است.

“این سیستم حفاظت حرارتی برای فضاپیما بوده است [چند] چالش ها” گفت: César گارسیا خورشیدی مدارگرد مدیر پروژه در ESA.

در طول سال تحولات فناوری را فعال کرده باشید این تیم به حفاظت بهتر از این فضاپیما و مجموعه خود را از فوق العاده حساس و ابزار. برای خنک ماندن, هنر و صنعت دارای 324-lb. (150 کیلوگرم) سپر حرارتی است که ساخته شده است به مقاومت در برابر درجه حرارت تا 970 درجه فارنهایت (520 درجه سانتیگراد), Hasing گفت.

“خورشیدی مدارگرد را به این منطقه است که در مورد به عنوان گرم به عنوان یک فر پیتزا,” او گفت:. “این بسیار پیچیده سپر حرارتی است که نگه داشتن آن امن از خورشید با این کمی جوانه زدن سوراخ است که باز زمانی که ما می خواهیم به خورشید نگاه, اما پس از آن نزدیک به این دلیل که ابزار بسیار حساس است.”

این سپر حرارتی شبیه به یک ساندویچ ساخته شده از لایه های بسیاری از تیتانیوم فویل. و فویل (همراه با بخش هایی از فضاپیما) پوشش داده شده با یک ماده خاص به نام SolarBlack که ایجاد شد برای خورشیدی مدارگرد. ساخته شده از کلسیم فسفات (همان مواد به عنوان استخوان انسان) پوشش نیز استفاده شده است که به کمک پروتز پیوند با انسان, استخوان, کاهش احتمال رد.

استخوان بر اساس پوشش را پوشش می دهد که بخش بزرگی از فضاپیما پایدار حرارتی و خواص الکتریکی رسانا است و نه پوسته پوسته شدگی در طی این ماموریت است. گارسیا گفت که سفید معمولی انتخاب رنگ برای فضاپیما پوشش به دلیل آن منعکس کننده اشعه خورشید فوق العاده هست. متاسفانه این یک نقطه ضعف عمده: سفید رنگ تیره خواهد شد در طول زمان آن را به عنوان در معرض اشعه ماوراء بنفش. این به طور قابل توجهی تغییرات خواص حرارتی فضاپیما و منفی می تواند بر آن ابزار است.

تیم غیررسمی دوبله خورشیدی مدارگرد “طرقه” به عنوان اشاره ای به ویژه آن سیستم حفاظت حرارتی.

یکی دیگر از چالش های به اطمینان حاصل شود که پردازنده ابزار دخالت نمی کنیم با میدان مغناطیسی اندازه گیری فضاپیما خواهد شد. نظافت و پاکیزگی و در عین حال یکی دیگر از چالش با توجه به گارسیا.

او گفت: Space.com که ابزار حساس به مولکولی آلودگی که هر نوع باقی مانده و گرد و غبار و ذرات و یا ولگرد مو می تواند فاجعه طلسم برای علم انتظار می رود از این ابزار است. گارسیا همچنین توضیح داد که این فضاپیما نیز حساس به بخار آب. در واقع هنر و صنعت حساس تلسکوپ در حال رفتن به نوبه خود در حالی که به طوری که هر گونه باقی مانده بخار آب تشکیل شده است که در طول راه اندازی خواهد تبخیر شود.

در طول یک prelaunch اخبار جلسه روز جمعه (Feb. 7), گارسیا گفت که این فضاپیما بود پاک تر از آن بود که نیاز به ابزار برای انجام به عنوان انتظار می رود. “این است که تمیزترین فضاپیما تا کنون راه اندازی شد,” او گفت: Space.com.

ESA است که منجر خورشیدی مدارگرد ماموریت با ناسا پرداخت برای راه اندازی خودرو و یکی از 10 ابزار در هیئت مدیره. ناسا مجموع سهم پولی به ماموریت حدود 386 میلیون ESA کمک $877 میلیون از مجموع هزینه حدود 1.5 میلیارد دلار. (گارسیا گفت: Space.com که شرکت موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها بود و نه نیاز به افشای چقدر هر یک از ابزار های فردی ،

خورشیدی مدارگرد طراحی شده برای مطالعه خورشید نزدیک است. هدف اصلی آن این است برای پاسخ به این سوال: چگونه خورشید ایجاد و کنترل heliosphere — بزرگ حباب حفاظتی که در اطراف منظومه شمسی ما — و چرا که حباب تغییر در طول زمان ؟

دانشمندان بر این باورند کلیدی برای پاسخ دادن به این سوال نهفته در خورشید مناطق قطبی. خورشیدی مدارگرد خواهد بود که اولین سفینه فضایی به تصویر مبهم این منطقه است. “ما اعتقاد داریم که این منطقه دارای کلید کشف اسرار خورشید فعالیت های چرخه” دانیل مولر ESA خورشیدی مدارگرد دانشمند پروژه گفت: Space.com.

“خورشید میدان مغناطیسی باعث می شود تمام اثرات ما,” او اضافه شده است. خورشیدی مدارگرد متصل خواهد شد آنچه که در خورشید با آنچه اتفاق می افتد در heliosphere در جزئیات بی سابقه ای ماموریت اعضای تیم گفته اند.

پروب اندازه گیری کمک خواهد کرد که ایجاد یک علت و معلولی رابطه به آنچه اتفاق می افتد در خورشید و آنچه ما مشاهده در نزدیکی زمین محیط زیست, سام Solanki مدیر موسسه ماکس پلانک برای سیستم های خورشیدی تحقیق در آلمان گفت: Space.com.

“این فوق العاده تعریف به پارکر خورشیدی کاوشگر که طول می کشد در محل اقدامات اما نمی دیدن کل تصویر” Solanki گفت: با اشاره به شکستن رکورد ناسا کاوشگر که راه اندازی شد در ماه اوت سال 2018 است.

اول خوب نگاه خورشید قطب نمی خواهد آمد تا سال 2025 زمانی که خورشیدی مدارگرد را به یک مسیر از 17 درجه بالای البروج هواپیما — که در آن زمین و بقیه سیارات در مدار. فضاپیما را در رسیدن به این دیدگاه از طریق گرانش-کمک flybys زهره که افزایش آن تمایل.

خورشیدی مدارگرد شدیدترین دیدگاه 33 درجه بالای دایرةالبروج نمی خواهد آمد تا 2029 زمانی که فضاپیما خواهد بود به خوبی به انتظار تمدید ماموریت (که در ماه دسامبر شروع 2026). که زاویه خواهد شد ارائه بهترین تصاویر از خورشید را در مناطق قطبی اگر چه در طول ماموریت این فضاپیما را در پرتو بازگشت بی سابقه اطلاعات در مورد این هرگز قبل دیده می شود مناطق.

اما در حال حاضر خورشیدی مدارگرد خواهد کروز به سمت خورشید اتمام چند گذر زهره در راه خود را به مطالعه ستاره های ما نزدیک است. مقدماتی علم اندازه گیری انتظار می رود به عنوان اوایل به عنوان ممکن است با علم شروع عملیات در نوامبر 2021 زمانی که هنر و صنعت را imagers آمد آنلاین.

کپی رایت 2020 Space.comآینده شرکت است. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de