خورشیدی, مبدل انرژی کارآمد و ارزان

ترکیبی جدید مبدل انرژی خورشیدی در تولید برق و بخار با راندمان بالا و هزینه کم, محققان گزارش.

“انرژی حرارتی مصرف یک تکه بزرگ از انرژی جهانی اقتصاد—بسیار بزرگتر از برق استفاده کنید. شده است وجود دارد افزایش بهره خورشیدی ترکیبی حرارت و سیستم های قدرت تحویل هر دو برق و گرما به صورت صفر-net-انرژی و گلخانه ای-گاز-free توسعه می گوید:” متی Escarra دانشیار فیزیک و مهندسی فیزیک در دانشگاه Tulane.

ترکیبی خورشیدی, مبدل انرژی با استفاده از یک رویکرد است که بیشتر به طور کامل قطاری از تمام طیف نور خورشید است. این تولید برق از بهره وری بالا چند اتصال سلول های خورشیدی است که همچنین تغییر مسیر اشعه مادون قرمز نور خورشید به یک حرارتی گیرنده است که تبدیل آن اشعه به انرژی حرارتی.

انرژی حرارتی را می توان ذخیره می شود تا زمانی که مورد نیاز و مورد استفاده برای ارائه گرما برای طیف گسترده ای از تجاری و صنعتی استفاده می کند مانند پردازش مواد غذایی تولید مواد شیمیایی تصفیه آب و یا enhanced oil recovery.

تیم گزارش می دهد که سیستم نشان داده 85.1% بهره وری و تحویل بخار تا 248°C. آنها پروژه سیستم را یک سیستم levelized هزینه از 3 سنت به ازای هر کیلووات ساعت است.

“ما خوشحالیم که نشان داده با کارایی بالا در زمینه بهره برداری از ما خورشیدی, مبدل” Escarra می گوید: “و نگاه به جلو به آن در حال انجام توسعه تجاری است.”

این مقاله به نظر می رسد در تلفن همراه گزارش علوم فیزیکی. اضافی نویسندگان از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو; دانشگاه ایالتی سن دیگو; بوئینگ-Spectrolab; و Otherlab.

بودجه برای این کار از وزارت انرژی ARPA-E به دنبال کمک های مالی از لوئیزیانا Board of Regents و Reactwell محلی تجاری شریک خود در این تیم ادامه خواهد داد به بهبود تکنولوژی و حرکت به سمت pilot-scale اعتبار.

منبع: دانشگاه Tulane

مطالعه اصلی DOI: 10.1016/j.xcrp.2020.100135

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net