خاک ذخیره سازی مقادیر زیادی از کربن و گرم شدن کره زمین ممکن است به از بند باز کردن آن

یکی از بزرگترین مخازن کربن نیز یکی از حداقل های پر زرق و برق: خاک زیر پای ما.

خاک سراسر جهان احتمالا شامل بیش از 2 تریلیون تن ذخیره کربن, دانشمندان تخمین می زنند. که حداقل سه بار در بیش از وجود دارد در اطراف شناور در جو زمین.

این که آیا آن را به ماندن وجود دارد یک سوال بزرگ است.

تحقیقات اخیر نشان می دهد تغییرات آب و هوایی ممکن است در حال رشد ، به عنوان جهان رشد می کند گرمتر و مرطوب تر برخی از دانشمندان بر این باورند بیشتر کربن ممکن است خروج از خاک و حرکت به اتمسفر است. که می تواند در تسریع سرعت تغییر آب و هوا.

مانند دیگر استخر طبیعی از کربن جنگل ها تالاب ها و اقیانوس ها—خاک دارای پتانسیل برای جذب کربن از هوا و یا انتشار آن را کربن را به جو بسته به شرایط محیطی.

عمده اختلالات مانند پاکسازی زمین برای کشاورزی می تواند از بند باز کردن حجم عظیمی از ذخیره کردن خاک کربن. حداقل یک مطالعه منتشر شده در سال 2017, پیشنهاد که کشاورزی منتشر کرده است حدود 133 میلیارد تن از خاک کربن گذشته بیش از 12000 سال است. حدود نیمی از این تلفات احتمالا اتفاق افتاده در چند قرن گذشته به تنهایی.

دانشمندان به طور فزاینده ای بر این باورند تغییر آب و هوا نیز یک تهدید.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که گرم شدن کره زمین باعث می شود برخی از خاکها به از دست دادن کربن در نرخ سریعتر. دانشمندان بر این باورند که درجه حرارت افزایش آنها باعث برخی از میکروبهای موجود در خاک را برای تبدیل شدن به بیشتر فعال است. این میکروب ها chomp پایین در ماده آلی و انتشار کربن در این فرآیند است.

در حال حاضر یک مطالعه جدید نشان می دهد یک وتر آب و هوا نیز ممکن است سرعت این فرایند است.

در این هفته منتشر در طبیعتاین مطالعه به نظر می رسد در دراز مدت از سوابق هند گنگ-براهماپوترا حوضه رودخانه کشش نزدیک به 20 ، 000 سال است. در طول وتر دوره در منطقه و تاریخ آن را حفظ خاک کربن میزان گردش مالی افزایش یافته است.

که نشان می دهد بیشتر کربن رفتن به اتمسفر به جای ماندن قفل شده در زمین است.

برای انجام تجزیه و تحلیل خود را محققان به رهبری توسط کریستوفر Hein از ویرجینیا موسسه علوم و فنون دریایی—نمونه های جمع آوری شده از باستان رسوبات حفر کردن زمین است. آنها با انجام کربن-آشنایی با تجزیه و تحلیل برای تعیین سن کربن در داخل رسوبات و اینکه آیا سن کربن تغییر در نقاط مختلف در طول تاریخ است.

مسن کربن در هر کشش از زمان نشان می دهد که کربن ماندن ذخیره شده در زمین برای مدت زمان طولانی تر. جوان کربن نشان می دهد که آن را “عطف بر” در یک سرعت سریع تر. مسن کربن منتشر شده در جو در حالی که جوانتر منابع کربن از برگ در حال سقوط یا مرگ موجودات زنده به عنوان مثال—به جای آن است.

آب و هوا در, پیش بینی آینده آسمانی است خاردار سوال. مدل به طور کلی نشان می دهد برخی از نقاط جهان خشک تبدیل خواهد شد و دیگران را تبدیل به وتر. و در برخی موارد, آن ممکن است برخی از هر دو—برخی از مکان ها ممکن است افزایش در هر دو شدید خشکسالی و بارندگی های شدید حوادث متناوب در زمان.

بعلاوه مطالعه جدید تنها به نظر می رسد در یک محل بیش از هزاران سال است. آن را نه لزوما روشن است که مناطق دیگر رفتار خواهد شد همان راه که همان محل را در پاسخ به همین امروز.

اما ممکن است تشکیل یک پرچم قرمز—چیزی برای دانشمندان شروع به بررسی جدی تر. اگر مطالعه در مسیر صحیح آن می تواند نقطه نسبت به دیگر پتانسیل آب و هوا بازخورد آن تغییر آب و هوا باعث مناظر طبیعی منتشر می کنند بیشتر کربن به اتمسفر در نتیجه کمک به حتی بیشتر تغییر آب و هوا.

در همان زمان وجود دارد در حال رشد شواهدی وجود دارد که گرم شدن کره زمین ممکن است یک موضوع برای خاک کربن به عنوان به خوبی.

یکی از طولانی ترین در حال اجرا آب و هوا آزمایش 26 سال تحصیل در ماساچوست جنگل آزمایش قطعه خاک را برای پیدا کردن که چگونه آنها در پاسخ به دماهای بالاتر. توطئه گرم با 5 درجه سانتیگراد به نظر می رسید به از دست دادن کربن در فاز—انتشار ناگهانی پس از یک ثبات موقت پس از دیگری آزاد و غيره.

محققان بر این باورند این گام به گام پاسخ احتمالا نشان دهنده راه میکروبی جوامع تغییر و انطباق با محیط زیست تغییر کند. گرم قطعات از دست داده و حدود 17 درصد از کربن در بالاترین لایه های خاک اگر چه آن را شایان ذکر است که آنها در معرض نسبتا شدید سطح زمین است.

یکی دیگر از مطالعه طولانی مدت انجام شده بیش از دو دهه در کلرادو علفزار همچنین پیشنهاد کرد که گرم شدن کره زمین است برخی از اثر. در گرمتر توطئه جایی که درجه حرارت خاک به طور معمول حدود 1 C بالاتر از unwarmed قطعات کربن, کاهش یافته است در یک لایه از خاک است.

دیگر کوتاه مدت مطالعات همچنین نشان داده است که گرم شدن اثر است. از سوی دیگر با 20 سال تجربه در قطب شمال تندرا بدون تغییر در خاک کربن فروشگاه.

بنابراین هنوز هم وجود دارد بحث در مورد دقیق اثرات تغییر آب و هوا بر خاک کربن که این اثرات ممکن است قوی ترین و چقدر گرم یا آسمانی—در آن طول می کشد برای ایجاد یک تفاوت.

به طور کلی آب و هوای طبیعی بازخورد در حال حاضر عمده عدم قطعیت وقتی که می آید به آینده آب و هوا را تغییر دهید. دانشمندان شبیه سوال در مورد چگونه جهان را جنگل ها و یا اقیانوس ها ممکن است پاسخ به ادامه گرم شدن زمین و چه مقدار کربن آنها را جذب کند و در مقابل چه مقدار از آنها را منتشر می کنند بازگشت به اتمسفر است.

درک بهتر این پاسخ ممکن است به دانشمندان کمک کند را دقیق تر پیش بینی در مورد تغییر آب و هوا. و خاک به عنوان unglamorous آن را به عنوان است—ممکن است یک بخش در حال رشد از پازل با میلیاردها تن کربن حلق آویز در تعادل است.

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>