رسانه های اجتماعی پست ها و جستجوهای آنلاین نگه حیاتی سرنخ در مورد همه گیر گسترش

نزدیک به یک هفته قبل از اینکه سازمان بهداشت جهانی برای اولین بار هشدار داد مرموز جدید بیماری تنفسی در ووهان, چین یک تیم بوستون مبتنی بر sleuths در جهانی بیماری سیستم مانیتورینگ HealthMap دستگیر دیجیتال سرنخ در مورد شیوع بیماری از یک پرس آنلاین گزارش. که همان روز دسامبر 30, ProMED, دیگر, دیجیتال, بیماری تشخیص گروه آگاه شد از آنلاین پچ پچ در مورد پنومونی با منشا ناشناخته در چین میکرو وبلاگ نویسی وب سایت Weibo. به عنوان محققان بعد از گزارش تازه کلمات کلیدی محبوب در رسانه های اجتماعی پلت فرم WeChat شامل “سارس” “تنگی نفس” و “اسهال است.”

چنین هشدار آشکار وعده گسترده و در عین حال مخاطره آمیز منابع: صدای جیر جیر به اندازه نکات از مردم در سراسر جهان است که گزارش خود را از وضعیت سلامت و دریچه ترس خود را آنلاین. برخی از محققان دعوت از مقامات بهداشت عمومی را به استفاده بیشتر از این مجازی قفسه سینه گنج از اطلاعات به خصوص با توجه به زمان گسترش سریع جدید کروناویروس.

“ما در پرتگاه از فرصت بی سابقه ای برای پیگیری, پیش بینی و جلوگیری از جهانی بار بیماری در جامعه با استفاده از داده های دیجیتال” آلیسون Aiello, متخصص اپیدمیولوژی در Gillings مدرسه جهانی بهداشت عمومی در دانشگاه کارولینای شمالی و دو دانش آموزان فارغ التحصیل نوشتن در سال 2020 سالانه بررسی سلامت عمومی.

“وجود دارد مقدار باور نکردنی از داده ها بر روی رسانه های اجتماعی وبلاگ ها و چت روم های محلی و گزارش های خبری که به ما سرنخ در مورد بیماری شیوع روزانه اتفاق می افتد,” John Brownstein, رئیس افسر نوآوری در بیمارستان کودکان بوستون و دانشکده پزشکی هاروارد به تازگی با سی ان ان گفت تیتر اخبار. داده ها چنین است که Brownstein تماس “دیجیتال پودرهای سوخاری” حیاتی مواد خام برای ظهور زمینه تحقیق شناخته شده به عنوان دیجیتال اپیدمیولوژی. HealthMap که او cofounded در سال 2006 یکی از چندین پیشرو تلاش در این زمینه است.

HealthMap اولین موفقیت بزرگ در سال 2009 H1N1 (آنفولانزای خوکی) همه گیری زمانی که آن را با استفاده از منابع است که شامل زبان اسپانیایی آنلاین, گزارش های خبری برای کمک به تشخیص زودرس از یک ناشناس بیماری تنفسی در وراکروس, مکزیک. پنج سال بعد آن را شنود گذاشته که خوراک توییتر و دیگر منابع برای پیگیری گسترش ویروس ابولا که در نهایت به کشته شدن بیش از 11000 نفر در غرب آفریقا است.

سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر به طور معمول با استفاده از HealthMap ProMED و سیستم های مشابه برای نظارت بر شیوع بیماری های عفونی و اطلاع رسانی پزشکان مقامات رسمی و عمومی است. در عین حال بزرگ-اطلاعات بیماری تشخیص است که هنوز در مراحل ابتدایی آن در مقایسه با روش های سنتی و رسانه های اجتماعی مواد تشکیل دهنده که در عین حال به هر سهم عمده ای در پیش بینی از کجا و چگونه بیماری های عفونی ممکن است اعتصاب.

تا کنون حداقل HealthMap هنوز هم نمی تکیه به شدت در رسانه های اجتماعی; در عوض, آن را بیشتر آهنگ های گزارش ها از منابع خبری آنلاین و دولت در حالی که از جمله برخی از رسانه های اجتماعی پست از متخصصان بهداشت عمومی. علاوه بر این HealthMap خواستار داوطلبان به ارائه آمار هفتگی به آن crowdsourced بیماری ردیابی پلت فرم آنفولانزا در نزدیکی شما. در اواخر ماه مارس آن را راه اندازی یک سایت جدید Covid در نزدیکی شما است که با تمرکز به طور خاص در Covid-19 علائم و تست.

هنوز هم دیجیتال اپیدمیولوژی دو مزیت کلیدی با سرعت و حجم—ممکن است به طور فزاینده ای به کمک مقامات بهداشتی نقطه شیوع بیماری به سرعت و ارزان Brownstein و دیگر کارشناسان بر این باورند. در همان زمان حجم عظیمی از داده های دیجیتال از رسانه های اجتماعی نیز همراه با کافی چالش ها به دقت و حفظ حریم خصوصی آن را به یک “شمشیر دو لبه” در کلمات از دانشگاه کالج لندن e-health محقق Patty Kostkova. آن را در حال حاضر-داستان آشنا: پیشرفت های فن آوری در حال مسابقه جلوتر از توانایی ما برای تضمین کیفیت و ایمنی.

فوری ترین چالش گرفتن آن را حق. “این در واقع واقعا سخت مفید نگر داده ها از رسانه های اجتماعی می گوید:” دانشگاه دانشمند کامپیوتر کلارک Freifeld که cofounded HealthMap با Brownstein. یکی از بزرگترین چالش او می گوید که پس از یک بیماری می شود خبر بعدی نمایش داده شد رسانه ها و پست ها در واکنش به این خبر به جای شاخص های اخبار بیشتر به آمده است.

برای مثال در سال 2012 Google Flu Trends حدود زیادی سنبله در زمستان آنفولانزا موارد بر اساس افزایش استفاده از آنفولانزا-اصطلاحات مرتبط در گوگل جستجو. واقعی سنبله معلوم شد که حدود نیمی به عنوان بالا شاید به این دلیل کاربران جستجوهای انعکاس اخبار از شیوع بیماری آنفلوآنزای جای واقعی بیماری است.

Red herrings دیگر مشکل جدی است. محققان اشاره 2007 سنبله در جستجوهای گوگل برای کلمه “وبا.” اما به علت نبود یک بیماری شیوع; در عوض معلوم شد که اپرا وینفری تا به حال برداشت از رمان “عشق در زمان وبا” را برای کتاب خود باشگاه است. در حالی که این مورد خاص منجر نمی شود هر گونه مقامات بهداشت عمومی را گمراه می گوید: Aiello, این یک مثال واضح از راکتیو و بی ربط “سر و صدا.”

HealthMap تلاش می کند برای حل این مشکل با استفاده از هوش مصنوعی برای فیلتر کردن تکرار و irrelevancies. “ما یک پایگاه داده از میلیون ها نفر از مقالات و قطعه از محتوای مربوط به بیماری شیوع می گوید:” Freifeld. “ما دست-برچسب گویند 100,000 نمونه واقعی شیوع و کنتراست آنها را با چیزهایی است که مربوط به مانند یک “شیوع” از صفحه اصلی اجرا می شود در هفتم زمین باز یافته. این که چگونه این سیستم می آموزد چه چیزی مفید است و چه چیزی نیست.”

یک دلیل عمده پودرهای سوخاری دیجیتال می تواند منجر کارشناسان گمراه است که آنها می توانید یک بخش بزرگی از جمعیت. حدود 22 درصد از ما بزرگسالان استفاده از توییتر, اما آن را به یک نمونه تصادفی. ما کاربران توییتر عمدتا ثروتمند جوان بهتر تحصیل و بیشتر احتمال دارد به دموکرات ها نسبت به دیگر آمریکایی است. بیشتر چه بیشتر کاربران توییتر نمی جیر که بسیار: حدود 80 درصد از توییت از همه بزرگسالان ما کاربران آمده از پرکارترين 10 درصد است. توییتر جوانی مشخصات ویژه مشکل با توجه به اینکه افراد مسن—حداقل با توجه به مفروضات اولیه—شده اند در معرض خطر بیشتری از تبدیل شدن به طور جدی بیمار است. نظارت بر سلامت از طریق توییتهایی می تواند در نتیجه نادیده گرفتن آسیب پذیر ترین در میان ما.

به طور گسترده تر در رسانه های اجتماعی به نحو موجهی برای بدنام كردن دروغ که در مورد بیماری های عفونی می تواند عواقب مرگبار. و که بهداشت عمومی محققان می گویند این است که همیشه خطر در جستجو برای سیگنال های میان رسانه های اجتماعی سر و صدا. بهداشت عمومی بستگی به اعتماد مقامات دولتی اما این اعتماد می تواند به سرعت ساییده شدن اگر دولت منتشر معیوب اطلاعات است.

در بالا از آن مشکلات با دقت, دیجیتال, اپیدمیولوژی ممکن است با افزایش تهدیدات اینترنت, حریم خصوصی کاربران است. بر خلاف اروپا و ایالات متحده فاقد جارو قوانین برای محافظت از حریم خصوصی در رسانه های اجتماعی. سیستم عامل های مانند گوگل و Facebook به طور معمول مجوز جمع آوری اطلاعات کاربران به تبلیغ که در آن می توانید هدف رزین بر اساس جستجو در مطالب و “را دوست دارد.” با استفاده از این نوع از داده ها برای نظارت بهداشتی می تواند ضرب خطر حفظ حریم خصوصی نقض Freifeld می گوید, به ویژه هنگامی که نگرانی های بهداشت عمومی در تضاد با محرمانه بودن.

طرفداران حفظ حریم خصوصی در حال حاضر صدایی زنگ مورد اخیر تلاش های کاخ سفید و مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری خود را به گسترش دسترسی به آمریکایی ها تلفن همراه داده ها را به مکان خود را در طول این بیماری همه گیر. مقامات بهداشت فدرال امید به ترکیب ناشناس جمع آوری اطلاعات به دنبال گسترش ویروس و بررسی انطباق با جدید “اجتماعی فاصله” قوانین است.

رشد مخزن آنلاین سلامت عمومی داده شد تا حدودی بیشتر به روی عموم باز فقط این ماه است. در 17 مارس CrowdTangle یک نظارت بر رسانه های اجتماعی سایت به تازگی خریداری شده توسط Facebook, اعلام آن در حال راه اندازی یک ویژگی جدید به کاربران اجازه, از جمله اخبار رسانه, سازمان, مقامات بهداشت عمومی و محققان پیگیری روندهای اجتماعی در سراسر سایت ها از جمله Facebook, Instagram و ق در. این شرکت به طور همزمان معرفی شده در دسترس عموم hub جریان محدود, نمایش زمان واقعی از اطلاعات رسمی و رسانه های اجتماعی پست های مربوط به Covid-19 عفونت ناشی از کروناویروس جدید. رسانه های اجتماعی پست های حذف شدند فقط از حساب های خصوصی نیست ،

داوطلبانه گزارش سیستم ممکن است برای جلوگیری از برخی از, اگر نه همه از این تعصبات از اجرا از آسیاب دیجیتال اپیدمیولوژی. آنفولانزا در نزدیکی شما راه اندازی شده در سال 2011 با استفاده از یک ناشناس, crowdsourced مدل برای جمع آوری اطلاعات برای مقامات بهداشت عمومی و محققان.

تا حدودی شبیه پروژه های منتقله شیکاگو توییتر مبتنی بر سیستم نظارت است که نظارت بر شکایت از بیماری های منتقله. مستقر در شیکاگو وزارت بهداشت این آهنگ توییتهایی با استفاده از یک ماشین-الگوریتم یادگیری است که شناسایی کلمات کلیدی “مواد غذایی سم.” زمانی که ساکنان محلی تایپ این کلمات, سایت توییتهایی پشت یک لینک با یک فرم به ارائه جزئیات, جمع آوری داده ها که ممکن است هرگز در غیر این صورت گزارش شده است.

برای هفت سال گذشته CDC غوطه ور خود را در دیجیتال تشخیص بیماری توسط مدیریت سالانه رقابت شناخته شده به عنوان FluSight که در آن محققان از دانشگاه و صنعت و تلاش به پیش بینی زمان و شدت از فصل آنفولانزا. CDC نیاز به رقبا به استفاده از برخی از مرتب کردن بر اساس داده های دیجیتال در بینی های خود را.

در ضمن محققان به طور فزاینده ای در مورد پتانسیل از جمله اطلاعات بیشتر از اقدامات مستقیم از سلامتی و بیماری. هوشمند پوشیدنی سلامت-پیگیری نظارت بر عرضه یک جریان ثابت از اطلاعات در مورد ضربان قلب, مراحل گرفته شده و کیفیت خواب.

در مارس 25, موسسه تحقیقات ابتدایی موسسه اپیدمیولوژی جنیفر Radin نویسنده سرب از مطالعه اخیر روی بالقوه “حیاتی” نقش Fitbits در تشخیص بیماری به نام ما بزرگسالان و داوطلبان با استفاده از هر نوع smartwatch یا ردیاب برای به اشتراک گذاشتن داده های سلامت با, محققان با دانلود MyDataHelps نرم افزار تلفن همراه. این محققان امیدوارند تا با استفاده از داده ها برای شناسایی تغییرات در حالت استراحت ضربان قلب است که ممکن است به معنی بیماری Radin گفت: دانستنی. در حالی که او اذعان کرد که سریع تر ضربان قلب ممکن است ناشی از به سادگی با تماشای اخبار او گفت: داوطلبانی که نیست احساس خوبی نیز ممکن است لیست علائم دیگر در برنامه است.

برای هشت سال گذشته, یک سان فرانسیسکو راه اندازی به نام Kinsa شده است به طور سیستماتیک جمع آوری چنین زمان واقعی داده های سلامت و اخیرا به فروش می رسد و با توجه به دور بیش از 1 میلیون نفر به اینترنت متصل کند. دانشگاه ایالتی اورگان دانشمند بنیامین Dalziel که همکاری در تحقیقات بودجه توسط Kinsa می گوید: این سیستم می تواند با دقت پیگیری آنفلوآنزا دو هفته جلوتر از پیش بینی ها توسط CDC و به طور بالقوه می تواند مسیر Covid-19 به عنوان به خوبی. در مارس 18, آن شروع به ارسال اطلاعات جدید از آن انتخاب و در سیستم مورد خوشه “آتیپیک تب” در آن “سلامت نقشه آب و هوا” در www.healthweather.us.

Dalziel و Kinsa شرکت رهبران خاص خود را به دماسنج می تواند کمک کند در طول این جهانی اضطراری است. “این است که آینده این جایزه که برای تلفن های موبایل” Dalziel می گوید. “یک تب است یک شاخص کلیدی از یک عفونت های حاد تنفسی. آن را اندازه گیری چیزی به طور مستقیم مربوط به بیماری. و در حالی که من فکر می کنم وجود دارد شده است خیره کننده کار انجام شده برای استخراج اطلاعات از توییتر یک دماسنج خواندن به وضوح کردم یک مزیت بیش از یک صدای جیر جیر.”

کارشناسان دیگر نیز مشتاق در مورد Kinsa پیشرفت. “تب نظارت ایده خوبی است با توجه به فقدان Covid خاص تست کیت می گوید:” HealthMap را Freifeld.

Coronavirus اضطراری است که به وضوح به سرعت علاقه دیجیتال اپیدمیولوژی. در عین حال به تاریخ Freifeld و دیگر کارشناسان معتقدند که در این زمینه وعده باقی مانده است بیشتر به عنوان یک مکمل از یک جایگزین برای معمولی نظارت است.

به عنوان Aiello در کارولینای شمالی اذعان دارد که برای زمان حال حداقل: “ما نیاز به اعتبار آن با طب سنتی کفش-چرم داده است.”

این مقاله در ابتدا در ظاهر چیزی مجلهمستقل روزنامه نگاری تلاش از بررسی سالانه. ثبت نام برای خبرنامه.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>