اسمیتسونیان مستند “سیاه در فضا’ به نظر می رسد در مسابقه و مسابقه فضایی

تقاطع بین مسابقه و مسابقه فضایی است که تمرکز از یک مستند جدید پروفایل اولین آمریکایی آفریقایی فضانوردان.

سیاه و سفید در فضا: شکستن رنگ مانع” که برای اولین بار در اسمیتسونیان کانال در روز دوشنبه (Feb. 24) و تواریخ تاریخی تلاش های ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سابق به راه اندازی اولین سیاه فضانورد به فضا است.

“من کنجکاو در مورد تقاطع حقوق مدنی جنبش مسابقه فضایی و جنگ سرد” Laurens, Grant کارگردان و تهیه کننده “در فضا” در مصاحبه ای گفت:. “در صحبت کردن به علمای بسیاری از آنها به من گفت که در راه این بود که تقریبا تازه تحقیقات است.”

“ما می دانیم که خیلی در مورد جنبش حقوق مدنی فضای مسابقه و جنگ سرد اما نه بسیاری از مردم تمرکز و تمرکز بر روی هر سه در یک” گفت: گرانت.

مرتبط با: مسابقه فضایی: می تواند ایالات متحده را مورد ضرب و شتم شوروی به فضا ؟

KHOU anchor Mia Gradney, National Air and Space Museum curator Cathleen Lewis, director and producer Laurens Grant, U.S. Air Force aerospace research pilot Capt. Ed Dwight and Cheryl McNair, widow of Challenger STS-51L astronaut Ron McNair, at the premiere of the Smithsonian Channel documentary "Black in Space: Breaking the Color Barrier" on Feb. 4, 2020, at the Houston Museum of Natural Science in Houston.

KHOU لنگر میا Gradney ملی هوا و فضا موزه متصدی Cathleen Lewis کارگردان و تهیه کننده Laurens, Grant, نیروی هوایی ایالات متحده تحقیقات هوا و فضا خلبان سروان. اد دوایت و شریل مک نیر بیوه چلنجر STS-51L فضانورد ران مک نیر در مراسم افتتاحیه اسمیتسونیان کانال مستند “سیاه در فضا: شکستن رنگ مانع” در فوریه. 4, 2020, در هوستون موزه علوم طبیعی در هوستون. (اعتبار تصویر: collectSPACE.com)

عصر فضا آغاز شد و با راه اندازی اولین ماهواره در اکتبر. 4, 1957, دقیقا یک ماه به روز بعد از کلاس تنظیم شد برای شروع در دبیرستان مرکزی در Little Rock, Arkansas. آن روز نه آفریقایی دانشجویان آمریکایی مسدود شد توسط سربازان از ورود به مدرسه در دستور کار دولت فرماندار بود که مخالف لغو تبعیض نژادی مشخص.

“با” لیتل راک نه’ در تلاش برای رفتن به مدرسه — فقط سیاه و سفید بچه ها در تلاش برای رفتن به سفید مدرسه — همه از سولفات و مقاومت اتفاق افتاد در همان زمان که روس ها لعنتی با اسپوتنیک. و به طوری که آنها [شوروی] عمدا ذکر شده در مطبوعات که Sputnik اتفاق می افتد در همان زمان که این ایالات متحده بود که رفتن را از طریق سنگ کوچک — مرتب کردن بر اساس از یک انگشت شست در چشم, اگر شما خواهد گفت:” گرانت.

“من می خواستم برای تنظیم ساعت و لحن فیلم در سمت راست وجود دارد,” او گفت:. “پس شما فکر می کنید” من که جالب همه کسانی که همه چیز اتفاق می افتد درست در یک بار و پس از آن امیدوارم شما را در یک سوار را از طریق تمام از اولین زمانی که ما در نهایت گرفتن اولین آمریکایی آفریقایی فضانوردان تاریخ ساخت.”

ساعت-مستند ویژگی های فیلم آرشیوی و مصاحبه جدید با ناسا و Interkosmos crewmembers که پیشگام تجربه اول آورده تنوع به مدار. این فیلم باز می شود با داستان ادوارد دوایت یک نیروی هوایی ایالات متحده آزمون آزمایشی که اولین آمریکایی آفریقایی تبار به واجد شرایط برای تبدیل شدن به یک فضانورد ناسا.

در خواست از کندی دولتکه دیدم سیاسی مزایای متنوع فضانورد سپاه دوایت اختصاص داده بود به هوافضا پژوهش مدرسه خلبان در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا که در سال 1962 مطبوعات با برچسب او را کشور “برای اولین بار, سیاه, فضانورد.”

U.S. Air Force test pilot Edward Dwight became the first African American to graduate from the Aerospace Research Pilot School at Edwards Air Force Base in California and become eligible for selection by NASA as an astronaut. Ultimately, he was not chosen and left the Air Force to become a celebrated sculptor.

نیروی هوایی ایالات متحده آزمون آزمایشی ادوارد دوایت شد اولین زن آمریکایی آفریقایی فارغ التحصیل از تحقیقات هوا و فضا مدرسه خلبان در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا و تبدیل شدن به واجد شرایط برای انتخاب توسط ناسا به عنوان یک فضانورد. در نهایت او انتخاب شده در سمت چپ و نیروی هوایی برای تبدیل شدن به یک جشن مجسمه ساز. (اعتبار تصویر: نیروی هوایی ایالات متحده)

“من جاروب کردن پا بودن یک نوع درونگرا غیر سیاسی شخصیت” دوایت گفت: در مصاحبه با collectSPACE.com قبل از Feb. 4 غربالگری “در فضا” در هوستون موزه علوم طبیعی است. “چیزی که بعد از شما می دانید من در مجله را پوشش می دهد در سراسر جهان و گرفتن 1,500 نامه یک روز از مردم تبریک من — و من تا به حال هر چیزی انجام نشده است.”

با وجود عناوین دوایت هرگز پرواز در فضا و یا تبدیل به یک فضانورد.

“شما می توانید تقریبا رسم یک نمودار از آن گفت:” دوایت که امروز یک جشن مجسمه ساز. “همه چیز کار میکنه و نمودار در یک مسیر رو به بالا تا نوامبر. 22 سال 1963 زمانی که رئیس جمهور [کندی] کشته شد. آن را تغییر کل بازی. همه چیز روشن شد و ناگهان خودم را بدون حامی و از دست داده بود در کرانههای.”

چهار سال بعد پس از دوایت جدا شده از نیروی هوایی, رابرت لارنس شد اولین زن آمریکایی آفریقایی توان برای انتخاب یک برنامه فضایی ایالات متحده هوایی نیروی سرنشین دار در مدار آزمایشگاه (مول). غم درگذشت او در یک سقوط جت در دسامبر. 8, 1967, فقط شش ماه پس از انتخاب.

مرتبط با: سرنشین دار در مدار آزمایشگاه محرمانه: در داخل یک نظامی آمریکایی در ایستگاه فضایی

The first three African Americans to launch into space: Guion "Guy" Bluford (at center), Ron McNair (at left) and Fred Gregory. The three were chosen by NASA with the 1978 astronaut class.

سه آمریکایی های آفریقایی تبار به راه اندازی به فضا: Guion “مرد” Bluford (در مرکز) ران مک نیر (در سمت چپ) و فرد گرگوری. این سه نفر انتخاب شده توسط ناسا با 1978 فضانورد کلاس. (اعتبار تصویر: ناسا)

به عنوان “سیاه و سفید در فضای” توضیح می دهد و سپس آن را در زمان دیگری 11 سال قبل از بعدی, سیاه, فضانوردان در یک موقعیت در نهایت به ترک زمین شد. در سال 1978 ناسا استخدام خود سه آمریکایی آفریقایی کارآموزان از جمله Guion “مرد” Blufordکه در نهایت تبدیل شد اولین بار, سیاه, فضانورد به بلند کردن در یک شاتل فضایی ایالات متحده در ماه اوت سال 1983.

اما او اولین فرد سیاه و سفید در فضا است. آن را به عنوان تا به حال با اولین مرد و اولین اتحاد جماهیر شوروی راه اندازی شد اولین فرد از میراث آفریقایی سه سال قبل از Bluford پرواز.

“هدف در اینجا بود که برای اولین بار فرد سیاه و سفید در فضای این فقط یک واقعیت” سایوز 38 فضانورد Arnaldo تمیو مندز می گوید در مصاحبه ای فیلم برداری در کشور خود از کوبا در “سیاه و سفید در فضا.”

اعطای نتیجه گیری این مستند با یک نگاه سریع در آمریکایی های آفریقایی تبار که به دنبال تمیو و Bluford به فضا است. بیش از 40 سال گذشته, 17, سیاه و سفید بیشتر فضانوردان ناسا پیوست که سه زن و 10 مرد را پرواز به فضا.

“من پشت در سیاه مطبوعات در ’50s و آمریکایی های آفریقایی تبار بودند بسیار علاقه مند که مایل به شرکت. آنها می خواستند به درگیر در مسابقه فضایی و ما باید به عنوان به خوبی به عنوان هر کسی که می خواهد باید درگیر در اکتشافات فضایی” گفت: گرانت. “امیدوارم, نگاهی به مستند, اگر شما یک بچه شما می توانید می گویند که این دست یافتنی است.”

سیاه و سفید در فضا: شکستن رنگ مانع” آغاز بکار در اسمیتسونیان کانال در 8 p. m. EST در روز دوشنبه (Feb. 24) و پس از آن دوباره پخش در 11 p. m. و در ساعت 10 صبح روز پنج شنبه (Feb. 27). این مستند کامل نیز موجود برای جریان در تلویزیون اپل آمازون نخست Roku و در یوتیوب.

دنبال collectSPACE.com در Facebook و Twitter at @collectSPACE. کپی رایت 2020 collectSPACE.com. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im