بو ممکن است به شکل چگونه مغز فرایند خاطرات

بوی تغییر می دهد چگونه مغز فرآیندهای خاطرات, بر اساس یک مطالعه جدید در موشها است.

ما همه با تجربه عجیب و غریب, حافظه-دویدن قدرت از بوی. شاید عطر کاج تازه به ارمغان می آورد شما را به دوران کودکی خود را کریسمس و یا قلب شما شروع به مسابقه زمانی که شما قدم به مطب و تیز بوی مواد ضد عفونی کننده را پر می کند و بینی خود را.

تحقیقات جدید نشان می دهد که چقدر قدرت عطر را در تحریک حافظه از تجارب گذشته و بالقوه برای بوی مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک ابزار برای درمان حافظه مربوط به اختلالات خلقی است.

“اگر بوی بد می تواند مورد استفاده برای استخراج غنی خاطره ای از یک حافظه—حتی از یک تجربه آسیب زا—ما می تواند استفاده از آن [درمانی] می گوید:” استیو Ramirez, استادیار روانشناسی و علوم مغز در دانشگاه بوستون و نویسنده ارشد این مقاله در یادگیری و حافظه.

بو و حافظه

تا به حال این عطر-حافظه ارتباط بوده و چیزی از انیگما. در واقع حتی مکانیسم های که زمینه ساز شکل گیری حافظه به طور کلی بحث شده اند در سال های اخیر است. سنتی نظریه—سیستم تثبیت تئوری نشان می دهد که خاطرات ما شروع پردازش شده توسط کوچک به شکل نعل اسب منطقه مغز به نام هیپوکامپ که infuses آنها را با جزئیات غنی.

در طول زمان به خصوص هنگامی که ما در خواب مجموعه ای از سلول های مغز است که نگه می دارد بر روی یک حافظه خاص و سفت شدن و reorganizes. حافظه می شود و سپس پردازش جلوی مغز—قشر—به جای هیپوکامپ و بسیاری از جزئیات از دست رفته تبدیل در زدن.

این نظریه دارای قابلیت های آن را. برای شروع, آن را توضیح دهد که چرا ما خاطرات تمایل به دریافت یک کمی فازی به عنوان زمان می گذرد. همچنین کمک می کند تا توضیح دهد که چرا افراد مبتلا به هیپوکامپ آسیب اغلب قادر به تشکیل خاطرات جدید در حالی که توانایی خود را به نگه داشتن قدیمی, قشر-خاطرات ذخیره شده باقی می ماند کاملا دست نخورده است. در مقابل کسانی که با قشر آسیب اغلب نمایشگاه طعم فراموشی ما اغلب در اپرا صابون: ناتوانی در به یاد گذشته.

با این حال منتقدان این سیستم تحکیم نظریه حفظ آن نیست کل داستان. اگر خاطرات لغزش از هیپوکامپ و تبدیل محروم از جزئیات خود را در طول زمان پس چرا بسیاری از مردم برای حفظ زنده خاطراتی از یک رویداد حتی سال بعد از آن—به خصوص در افراد مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)? و چرا بوی که در حال پردازش در هیپوکامپ گاهی اوقات باعث به ظاهر خفته خاطرات?

موش خاطرات

برای پاسخ به این پرسش رامیرز و اعضای خود را در آزمایشگاه ایجاد ترس خاطرات در موش آنها را با دادن یک سری از بی ضرر اما تکان دهنده شوک الکتریکی در داخل یک ظرف خاص است. در طول شوک آنها در معرض نیمی از موش ها به این عطر از عصاره بادام در حالی که نیمه دیگر نمی شد در معرض هر گونه عطر و بوی.

روز بعد محققان بازگشت موش به همان ظرف به آنها را بی درنگ به یاد خود را به تازگی شکل گرفته و خاطرات. یک بار دیگر موش ها در گروه بوی کردم بوی عصاره بادام در طول جلسه خود را در حالی که بدون بو گروه نیست در معرض هر گونه عطر و بوی. اما این بار نه گروه دریافت هر گونه شوک الکتریکی. سازگار با سیستم های تحکیم نظریه هر دو گروه به نمایش گذاشته شده قابل فعال سازی از هیپوکامپ در این فراخوان زودهنگام جلسه نشان می دهد آنها به خاطر دریافت شوک از روز قبل.

اما در آینده به یاد بیاورید در جلسه 20 روز بعد محققان در یک شوک خود را. همانطور که انتظار می رود در هیچ بوی گروه پردازش حافظه ترس تا به حال معطوف به قشر—اما بو گروه هنوز هم قابل توجه فعالیت مغز در هيپوکامپ.

“[این یافته نشان می دهد] که ما می توانیم تعصب هیپوکامپ به بازگشت آنلاین در یک timepoint هنگامی که ما انتظار می رود آن را به صورت آنلاین دیگر چون حافظه بیش از حد قدیمی است” رامیرز می گوید. “بوی بد می تواند به عنوان یک نشانه برای تجدید یا reenergize که حافظه با جزئیات است.”

رامیرز اضافه می کند که ما هنوز هم مطمئن نیستید در مورد بوی دقیق نقش مهمی در حافظه پردازش. شاید بو تاخیر حافظه را تغییر تکیه بر قشر موجب حفظ جزئیات دیگر. اگر این مورد است, بوی نیاز تنها به حضور در شکل گیری حافظه برای حافظه برای حفظ آن vividness.

متناوبا, آن را ممکن است که پيشاني قشر شیفت هنوز هم رخ می دهد در یک بوی مرتبط با حافظه اما اگر همان بوی ظهور دوباره بعد در هیپوکامپ می شود فعال و حافظه را دوباره جزئیات آن را از دست داده بود.

یک طرح برای پردازش حافظه

صرف نظر از جزئیات رامیرز می گوید که این پژوهش ما را فراهم می کند با یک “طرح” از پردازش حافظه در حیوانات غیرانسان و این اطلاعات ممکن است یک روز منجر به پیشرفت در درمان بیماری روانی در انسان مانند PTSD.

بسیاری از روان درمانی و دارو اساس درمان PTSD شامل تلاش برای سرکوب و یا تعدیل خاطرات آسیب زا اما این روند تنها می تواند انجام شود به طور موثر هنگامی که مردم به طور فعال به یاد خاطرات ،

“حالا که ما می دانیم که بوی تغییر می تواند خاطرات را به تبدیل شدن به بیشتر هیپوکامپ وابسته به ما به طور بالقوه می تواند توسعه استراتژی است که درگیر و یا خلاص هیپوکامپ. و سپس ما می تواند استفاده از برخی رفتاری و یا مواد مخدر مبتنی بر رویکرد را به هیپوکامپ پشت آفلاین اگر هدف ما این است که به طور دائم سرکوب ترس حافظه” رامیرز می گوید.

به عبارت دیگر بوی که جرقه خاطرات ما ممکن است قوی تر از ما متوجه است. امروز آنها به عنوان محرک برای ما نوستالژی و اضطراب ما—اما فردا آنها می تواند ما درمان است.

“ما به طور بالقوه می تواند مشاهده و حافظه به نوع خود را از مواد مخدر به عنوان یک داروی ضد افسردگی و یا [کاهش اضطراب],” رامیرز می گوید. “و [بو] می تواند یک تجربی عامل قابل کنترل است که ما می تواند ارائه به مردم است. آن را ممکن است یک ابزار بسیار قدرتمند است.”

حمایت از کار آمد از یک NIH اوایل استقلال جایزه محقق جوان کمک مالی از مغز و رفتار پژوهشی بنیاد لودویگ بنیاد خانواده گرانت و McKnight بنیاد حافظه و اختلالات شناختی جایزه.

منبع: دانشگاه بوستون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im