هوشمند بتن می تواند اجازه تعمیر جاده ها خود را

“بتن هوشمند” می تواند کاهش تعمیرات جاده و ترافیک محققان گزارش.

فن آوری های جدید اجازه می دهد بتن-آسفالت پل ها و بزرگراه ها به فاش کردن دقیق تر زمانی که آنها نیاز به تعمیرات و مجهز به مواد که در پاسخ به آسیب های بالقوه.

“ما در چگونه ما می توانیم آدرس مشکلات در زیرساخت ها با استفاده از مواد و سنسور که مهار هوش مصنوعی و داده های بزرگ می گوید:” لونا Lu استادیار در دانشگاه را Lyles دانشکده مهندسی عمران. “ایده این است برای ایجاد زیرساخت های تطبیقی پایدار و مقاوم است.”

Concrete on the left shows cracks that are healed 28 days later in the image on the right
یک آزمایش نشان می دهد که بتن شفا خود را ترک در 28 روز. (اعتبار: Cihang هوانگ/Purdue)

برش تعمیرات جاده

بیش از یک سوم از ما پل نیاز به تعمیر کار با توجه به یک سال 2020 گزارش توسط آمریکا جاده ها و حمل و نقل انجمن سازندگان.

گرفتن یک ایده بهتر از زمانی که بتن آماده را در ترافیک سنگین به عنوان مثال می تواند به جلوگیری از ترک های ناشی از بازگشایی جاده ها بیش از حد به زودی. جلوگیری از ترک یعنی کمتر تعمیر پروژه های به جای بتن که کاهش ترافیک به طور معمول برگزار شد تا توسط کسانی که پروژه های.

در سال 2019 ، دریاچه ارومیه با همکاری ایندیانا وزارت حمل و نقل برای قراردادن به سه ایندیانا بزرگراه سنسور که آزمایشگاه او توسعه یافته است. بزرگراه بزرگراه میان ایالتی شامل 465 نزدیکی Indianapolis, I-70 در نزدیکی پلینفیلد و من-74 در نزدیکی بتسویلی (آرکانزاس).

داده ها از سنسور در حال کمک به توصیه بهترین زمان برای باز کردن ترافیک پس از یک وصله جدید و یا آسفالت پروژه و به طور مداوم پیگیری بتن و توسعه. Lu تیم در حال همکاری با اداره فدرال بزرگراه برای اجرای این بتن سنسور در کشورهای دیگر.

خود شفا بتن

در همان زمان به عنوان ساخت بتن “بحث” Lu و آزمایشگاه در حال توسعه یک راه است که بتن می تواند خود به خود تعمیر.

خود شفا بتن خواهد بود به خصوص در طول زمستان سخت. برای جاده ها در ایالات متحده در میانه زمستان باعث می شود بتن منجمد و گرم شدن در چرخه. هنگامی که درجه حرارت قطره زیر 32 درجه F مولکول های آب در جاده های سطح یخ و گسترش ترک خوردگی بتن می باشد. این ترک ها منجر به شکاف در طی چند زمستان است.

Lu آزمایشگاه در حال بررسی انواع مختلف بسیار متخلخل sandlike مواد به نام “داخلی درمان عوامل” به مخلوط بتن. هنگامی که بتن ترک, درمان عوامل جذب آب و خوراک آن را به واکنش های شیمیایی. این واکنش تولید مواد جامد است که مهر و موم کردن crack “شفا” بتن. فرایند درمان نیز آب جلوگیری از تراوش به بتن و فولاد ضد زنگ فولاد یا میلگرد تقویتی.

“با استفاده از این شفا مواد ما می توانیم زیرساخت های تطبیقی به تغییر درجه حرارت می گوید:” دریاچه ارومیه که یک آمریکایی بتن پیاده رو انجمن محقق در بتن پیاده رو و علم مواد.

Lu و محققان دیگر نیز فکر کردن به آینده چگونه هوشمند زیرساخت می تواند هر دو تاثیر و انطباق با رفتار انسان.

“ترافیک است که همیشه جهت دار. تفکر متعارف است به اضافه کردن خطوط اضافی اما هوش مصنوعی و داده های بزرگ می تواند شناسایی underused خط و تغییر ترافیک به این جهت است. ما در حال توسعه فن آوری است که اجازه می دهد برای کنترل بهتر ترافیک بدون اضافه کردن اضافی خطوط” لو می گوید.

هوشمند زیرساخت های یک جوان زمینه است. از طریق همکاری با سایر دانشگاه ها ، دریاچه ارومیه در حال تلاش برای گرد هم آوردن محققان و منابع مورد نیاز برای فعال کردن این نوع زیرساخت در مقیاس بزرگ است.

منبع: دانشگاه پردیو

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>